Często zdarza się, że dostajemy pytania o wskaźniki czy definicje, których używamy w naszej codziennej pracy – nie tylko w wewnętrznej komunikacji, ale również publikując wpisy na blogu czy wysyłając raporty do Klientów. Choć dla nas, osób pracujących w Sotrenderze, są one oczywiste niczym 2×2, wiemy już, że u części z Was mogą budzić niepewność lub niejasność. Dlatego też stworzyliśmy nasz Sotrenderowy glosariusz, w którym zebraliśmy i wyjaśniliśmy wszystkie hasła, pojęcia i wskaźniki, które mogły sprawiać Wam trudność.

A B C D E F G H I J K L M N O P R S T U W Y Z

ABO

Ad Set Budget Optimization, czyli Optymalizacja budżetu zestawu reklam.

Ustawiając budżet danej kampanii masz dwie opcje do wyboru: budżet dzienny i całkowity. W zależności od wybranej opcji, oraz od długości trwania kampanii, możesz testować różne rozwiązania i stawki.

Activity Index

to zbiorczy wskaźnik aktywności stosowany w mierzeniu aktywności na Twitterze, Instagramie i YouTube. Jest odpowiednikiem Interactivity Index liczonego dla Facebooka.

Sposób liczenia Activity Index dla Instagrama:

  • Polubienie → 1
  • Komentarz → 8

Sposób liczenia Activity Index dla LinkedIna:

  • Reakcja – 1 
  • Komentarz – 4
  • Udostępnienie – 16

Sposób liczenia Activity Index dla TikToka:

  • Polubienie → 1
  • Komentarz → 20

Aktywni użytkownicy

Aktywni użytkownicy w aplikacji Sotrender to unikalni użytkownicy, którzy w danym przedziale czasowym weszli w interakcję ze Stroną poprzez reakcję na post (np. kliknięcie “lubię to”), dodanie komentarza, posta bądź udostępnienie treści. Sotrender umożliwia sprawdzenie liczby zaangażowanych użytkowników oraz procenta zaangażowanych dla dowolnego dnia, godziny lub zmian w dłuższym przedziale czasowym.

Więcej o aktywnych użytkownikach dowiesz się z wykresu Community Ranking.

Aktywni obserwujący

Aktywni obserwujący to wskaźnik informujący o tym, kiedy (w jakich godzinach i w jakie dni tygodnia) Twoi obserwujący na Instagramie są faktycznie aktywni na Twoim profilu. Wstrzelenie się w okresy o największej liczbie aktywnych obserwujących pomoże Ci skuteczniej do nich docierać.

W Sotrenderze wykres Aktywni obserwujący znajdziesz w sekcji Analityka → Zasięg i zaangażowanie.

Analizuj swoje wyniki social media
  • Przetestuj przez 7 dni za darmo
  • Poznaj wszystkie funkcje
  • Sprawdzaj wyniki konkurencji
Wypróbuj już dziś

Algorytm Facebooka (dawniej Edge Rank)

Algorytm Facebooka odpowiada za wyświetlanie treści na tablicach użytkowników, oceniając czy będzie on atrakcyjny dla danego użytkownika. Wpływa więc na zasięg poszczególnych postów.

Na jego działanie składa się wiele czynników (ponad 100 000 zmiennych), z czego do jednych z ważniejszych można zaliczyć: Affinity (powiązanie) – danej osoby z danym fanpagem, Weight (waga postu) – liczba aktywności na dany post, Time Decay (odstęp czasu) – czas, który upłynął od publikacji danego posta.

API (application programming interface)

Interfejs programowania aplikacji – w dużym uproszczeniu to swoisty pomost łączący źródło danych i aplikację/panel, które chcą ich używać.

Takimi właśnie pomostami Sotrender jest połączony z Facebookiem, Instagramem, Twitterem i YouTubem. Dzięki API jesteśmy w stanie pobierać szereg informacji, następnie przetwarzać je i wyświetlać w nowej formie.

Istnieje również możliwość podłączenia się do API Sotrendera (mimo, że nasi Klienci mają możliwość analizy danych bezpośrednio w aplikacji, zdarza się, że posiadają również własne platformy, w których chcą widzieć dane z prowadzonych działań w mediach społecznościowych).

Autoryzacja

Jest to kontrola dostępu. W przypadku korzystania z Sotrendera jest szczególnie istotna, ponieważ umożliwia aplikacji pobieranie szczegółowych danych związanych z zarządzaną Stroną (dodatkowo proces jest ten dużo dokładniejszy i szybszy). Dzięki autoryzacji pobierane są dane „insights” (m.in. zasięg, demografia, negatywny feedback czy źródła polubień), które można przeglądać bezpośrednio na naszej platformie.

Benchmarking

To proces porównywania jednego przedsiębiorstwa, praktyk, produktów, zasad funkcjonowania względem innych w celu znalezienia lepszych i bardziej efektywnych rozwiązań. Analiza ta może być wykonywana nie tylko w stosunku do bezpośredniej konkurencji czy innych lokalnych firm, ale także liderów na rynku lub bardziej ogólnych norm czy standardów. Benchmarking informuje więc nie tylko w jakim miejscu na rynku jest nasza firma, które działania są efektywne, a które mniej, ale także pozwala śledzić bieżące trendy lub wyróżnić się na tle konkurencji.

Benchmarking doskonale sprawdza się w świecie online i w mediach społecznościowych, gdzie analizie i porównaniu można poddać 2 lub więcej dowolnych profili/ Stron/ kanałów społecznościowych. Bardzo przydatna w tym zakresie jest funkcja Porównania w Sotrenderze, gdzie można stworzyć grupę dowolnych kilkunastu profili, które w ciągu kilku minut gotowe są do porównania wraz z wygenerowanymi wykresami oraz raportami.

Benchmarking reklam

Benchmarking reklam jest procesem analizowania i porównywania reklam, i ich wyników między reklamodawcami.

W Sotrenderze dostępny jest specjalny moduł, w którym sprawdzisz, jak Twoje wyniki reklamowe wypadają na tle branży, w której działasz.

W sekcji Analiza reklam → Porównanie z konkurencją (Benchmarking) w Sotrender Ads sprawdzisz m.in.:

  • Swój wskaźnik CPM Score, który informuje o tym, jak Twój średni CPM za ostatni miesiąc wygląda na tle konkurencji (czy jest wyższy czy niższy)
  • CPC Score, który informuje o tym, jak Twój średni CPC wypada na tle całej branży
  • Score kliknięć – informuje o Twojej łącznej liczbie kliknięć w reklamy w ostatnim miesiącu i pozwala porównać Twój wynik z podobnymi reklamodawcami na rynku
  • Score wyświetleń – informuje o tym, jak łączna liczba wyświetleń Twoich reklam w ostatnim miesiącu wygląda na tle konkurencji

Korzystając z Benchmarkingu reklam w Sotrenderze sprawdzisz również m.in. medianę wydatków konkurencji w podziale na poszczególne cele reklamowe.

Cel kampanii

Cel kampanii to jedno z jej ważniejszych ustawień. Definiuje on, co daną kampanią chcemy osiągnąć i do jakich użytkowników ma docierać nasza reklama. Algorytm będzie docierał do innych użytkowników, gdy wybierzemy cel zasięgowy i np. sprzedażowy – zależy to od zachowań użytkowników w ekosystemie Meta.

W procesie ustawiania kampanii w ekosystemie Meta, wybór celu kampanii dokonywany jest na samym początku (etap Kampanii).

Community ranking (Ranking społeczności)

Jest to lista/ ranking użytkowników, którzy weszli w jakąś interakcję ze Stroną na Facebooku w danym miesiącu.

Ranking stworzony jest na podstawie interakcji ze stroną i jej treściami, a dokładnie na podstawie Interactivity Index. Zawiera również segmenty/ informacje o rodzaju interakcji, w jakie angażował się najczęściej dany użytkownik (lubiący, dyskutanci, komentatorzy) oraz jego statystykach – liczba dni, w których użytkownik był aktywny na danej stronie oraz liczba polubień, komentarzy i postów, które zostawił w danym okresie czasu.

Ranking społeczności jest rankingiem miesięcznym – można sprawdzić wartości jedynie dla pełnych miesięcy.

Choć w zestawieniu wyświetlają się imiona i nazwiska oraz zdjęcia użytkowników, Sotrender nie przechowuje tego typu informacji.

CPC

Cost per click, czyli cena za jedno kliknięcie w kampanii reklamowej. Jeden z ważniejszych wskaźników rozliczeniowych w systemach reklamowych. Najczęściej marketerzy dążą do jego obniżenia, do czego wykorzystać można np. Optymalizację reklam dostępną w Sotrenderze. 

CPM

Cost per mille, czyli koszt tysiąca wyświetleń reklamy. Średni CPM może się różnić w zależności od kampanii i jej celu, jak również w zależności od branży, w której działasz.

Średni CPM dla całego ekosystemu Meta w Polsce znajdziesz w naszym comiesięcznym raporcie Ad Trends. Zazwyczaj średni CPM waha się między 3 a 4 zł, jednak mocno zależy to od okresu w roku – zazwyczaj przyjmuje najwyższą wartość pod koniec roku (w listopadzie i grudniu – w okresie Black Friday i tuż przed przed świętami), a najniższą na początku roku i w wakacje.

CPR

Cost per result to wskaźnik mierzący koszt poniesiony w celu osiągnięcia określonego wyniku w kampanii marketingowej, np. w ekosystemie Meta.

CX Score

CX Score to nasz autorski wskaźnik służący do mierzenia jakości obsługi klienta na Facebooku. 

Jest to zagregowany wskaźnik mierzący jakość działań moderacyjnych i obsługi klienta, na który składają się trzy zmienne:

  1. szybkość odpowiedzi (czas), 
  2. odsetek reakcji na zapytania klientów w komentarzach na Facebooku,
  3. potencjał reakcji, czyli liczba komentarzy na profilu na tle reprezentatywnej próby profili facebookowych.

CX Score jest wskaźnikiem percentylowym, który może przyjmować wartości od 0 do 100, gdzie 100 to najlepsza możliwa jakość obsługi klienta.

Dla przykładu, CX Score na poziomie 90, oznacza, że dana strona jest lepsza od 90% stron na Facebooku pod względem obsługi klienta. 

Wskaźnika CX Score używamy między innymi w raporcie Facebook Trends (ranking Obsługa klienta) oraz w raportach customowych.

Dowiedz się więcej o tym, jak interpretować wskaźnik CX Score i jak jest on liczony >>>

Dark posts (dawniej: unpublished page posts)

Są to posty, które nie wyświetlają się na osi czasu na danej Stronie na Facebooku. Dark posts, dawniej unpublished posts, wykorzystywane są do tworzenia reklam i najczęściej wyświetlają się użytkownikom w ich aktualnościach lub w prawej kolumnie na Facebooku, ale tylko wtedy, gdy ich promocja jest aktywna. Ponieważ są nierozerwalnie związane z reklamami, dark posts osiągają praktycznie wyłącznie płatne zasięgi.

Demografia działań płatnych (demografia reklam)

Realizując kampanie reklamowe, np. w ekosystemie Meta możesz analizować do jakich odbiorców finalnie dotarły. Monitorować możesz m.in. ich demografię, czyli wiek i płeć odbiorców reklamy. 

Mimo ustawienia pożądanego wieku odbiorców reklamy w procesie jej ustawiania, finalna demografia danej reklamy może się różnić od początkowych założeń.

W Sotrender Ads możesz sprawdzić zarówno demografię zasięgu reklam, jak i demografię zaangażowania, kliknięć czy konwersji.

Engagement Rate

Engagement Rate to wskaźnik zaangażowania. Liczony jest jako łączna suma wszystkich aktywności, podzielona przez liczbę followersów i pomnożona przez 100. 

Wskaźnik może być liczony dla całej strony (profilu) lub pojedynczej treści.

W Sotrenderze znajdziesz go w sekcji Analityka → Zasięg i zaangażowanie.

Facebook Insights

Są to statystyki Facebooka, dzięki którym administratorzy stron posiadają pogłębione informacje dotyczące ich Strony. Mogą pomóc w śledzeniu zachowań użytkowników w stosunku do publikowanych postów, znalezieniu odpowiedzi na pytania jak np. jaka jest najlepsza pora dnia/ tygodnia na publikowanie postów czy jaki rodzaj postów jest najbardziej popularny, a wszystko po to, by lepiej zrozumieć działania odbiorów i zwiększyć efektywność podejmowanych działań.

Frequency / Częstotliwość

Częstotliwość jest to średnia liczba razy jaką została wyświetlona reklama/ post/ treść na Facebooku przez danego użytkownika. Liczona jest jako liczba wyświetleń podzielona przez zasięg całkowity.

Podczas ustawiania reklam na Facebooku można ustalić, jaką liczbę razy dana reklama ma się wyświetlić danemu użytkownikowi, co oczywiście jest uzależnione od budżetu, jaki jest przeznaczony na daną kampanię.

Grupa docelowa (target group/ target audience)

To osoby (lub podmioty, np. firmy czy instytucje), które ze względu na pewne cechy, zachowania i preferencje są potencjalnymi klientami danej firmy. Są to więc osoby, w stosunku do których będą podejmowane działania marketingowe i sprzedażowe.

Poznawanie grupy docelowej to nieustanny proces, ponieważ wraz ze zmieniającymi się preferencjami tych osób, muszą zmieniać się także komunikaty, jakie do nich kierujemy.

Jedną z metod lepszego poznania grupy docelowej jest przeprowadzenie badania Audience Scan.

Interactivity Index

Jest to autorski wskaźnik aktywności na profilu na Facebooku, stworzony przez Sotrender.

Do obliczania InI brane są pod uwagę poszczególne aktywności i nadawane są im odpowiednie wagi, zgodnie z ich znaczeniem dla danej Strony. Dzięki temu InI pomaga odpowiedzieć na pytanie, które treści były najbardziej angażujące z uwzględnieniem wagi poszczególnych aktywności.

Interactivity Index możne być liczone zarówno na poziomie marki (InI marki), jak i użytkowników (InI użytkowników).

Jak liczymy InI?

  • Polubienie = 1
  • Komentarz = 4
  • Post (status tekstowy lub status multimedialny, np. zdjęcie, link do YouTube) = 12
  • Udostępnienie = 16

Kampania

W ekosystemie Meta kampania reklamowa składa się z trzech elementów: kampanii, zestawu reklam (ad setu) i reklam. Na etapie kampanii ustawia się głównie jej cel, można również ustawić budżet całkowity dla danej kampanii.

Mediana

To w wielkim skrócie wartość środkowa danego zbioru danych.

W wielu przypadkach w badaniach ilościowych prowadzonych przez Sotrender zastosowanie mediany jest bardziej uzasadnione niż użycie średniej, ponieważ jest ona bardziej odporna na wartości ekstremalne (np. opublikowanie 1 czy 2 postów o wyjątkowo dużym zasięgu) znajdujące się w danym zbiorze danych. Średnia nie będzie na takie sytuacje odporna.

W przypadku obliczania mediany, różnice pomiędzy wartością minimalną i maksymalną nie mają znaczenia – liczy się całokształt – to, jakie wyniki dany profil osiągał w ciągu całego miesiąca. Na tej podstawie, dzięki medianie można wyliczyć wartość środkową.

Optymalizacja reklam

Proces, którego celem jest zwiększenie efektywności reklamy w mediach społecznościowych.

Optymalizacja reklam może przebiegać w różnych jej obszarach, np.:

  • Na poziomie kreacji
  • Na poziomie budżetu
  • Na poziomie szczegółowego targetowania, np. zainteresowań odbiorców
  • Na poziomie treści reklamy
  • Na poziomie CTA

Ponieważ możliwości tych jest bardzo wiele, a samych opcji targetowania kilka tysięcy, warto wspomóc się zewnętrznymi narzędziami, które wspierają i ułatwiają ten proces.

Jednym z takich rozwiązań jest Optymalizacja reklam w Sotrenderze, która za pomocą autorskich modeli sztucznej inteligencji rekomenduje nowe ustawienia danej reklamy, które wpłyną na jej skuteczność (np. obniżenie wskaźnika CPC lub CPM).

Dowiedz się więcej o Optymalizacji reklam w Sotrenderze >>>

People Talking About This (PTAT)

inaczej: Storytellers/ Ludzie, którzy o tym mówią

People Talking About This pokazuje zaangażowanie użytkowników wokół strony w szerokim wymiarze – bierze ona pod uwagę osoby, które polubiły daną Stronę, zamieściły post, zareagowały na post danej Strony, skomentowały go lub udostępniły, odpowiedziały w zamieszczonej przez Stronę ankiecie, ale też odpowiedziały na zaproszenie na wydarzenie, wspomniały Stronę, oznaczyły ją na zdjęciu, zameldowały się w miejscu biznesu.

PTAT to jedyna metryka, która bez dostępu do danych insightowych, pozwala ocenić wpływ działań reklamowych (dlatego zdecydowaliśmy się też na pokazywanie jej w raportach Facebook Trends), w tym tzw. dark postów, czyli treści nie pojawiających się na stronie marki, lecz jedynie w strumieniu aktualności użytkowników.

Raporty cykliczne

Raporty cykliczne to rodzaj raportów w aplikacji Sotrender. Wystarczy, że raz je ustawisz (dla wybranego kanału i za wskazany okres) a będą automatycznie generowane i wysyłane na podany adres mailowy, bez konieczności Twojej każdorazowej ingerencji.

Przykład
Jednym z najpopularniejszych zastosowań raportów cyklicznych są raporty miesięczne. Po wybraniu okresu i kanału, w wybrany dzień, np. pierwszego dnia miesiąca otrzymasz gotowy raport z podsumowaniem wyników za ostatni miesiąc na swoją skrzynkę mailową.

Raporty Trends (Trendsy)

Raporty Trends to największe comiesięczne i darmowe publikacje podsumowujące wyniki polskich stron i kanałów na Facebooku, Twitterze, Instagramie i YouTubie. W raportach znajdują się pogłębione statystyki dotyczące demografii, zasięgu, zaangażowania fanów, aktywności. Obecnie obejmują one niespełna 80 kategorii tematycznych dla Facebooka oraz po około 40 dla pozostałych platform. Najnowsze edycje raportów znajdują się na naszej stronie internetowej w zakładce Raporty.

Reach Score

Reach Score to sotrenderowy wskaźnik zasięgu reklam marki w danym miesiącu.
Dla przykładu, Reach Score na poziomie 90, oznacza, że reklamy na danym profilu miały zasięg równy 90% zasięgu najlepszego profilu w danym miesiącu.
Wskaźnik Reach Score wykorzystujemy m.in. w naszym raporcie Ad Trends oraz w raportach na zamówienie.

Reklama

Ostatnim etapem w procesie ustawiania kampanii reklamowej na Facebooku czy Instagramie jest ustawienie samej reklamy. Składa się na nią grafika (lub wideo), treść reklamy oraz CTA (call to action). Jeden zestaw reklam (ad set) może mieć wiele reklam różniących się od siebie. Zawsze warto przygotować kilka kreacji reklamowych, by dowiedzieć się, na które odbiorcy będą najlepiej reagować.

Relative Interactivity Index

To wskaźnik stworzony na podstawie Interactivity Index, który uwzględnia wielkość Strony a zatem umożliwia porównanie do siebie Stron o zróżnicowanej liczbie fanów.

Wzór wyliczania dla Facebooka: Relative Interactivity Index = (Ini fanów / liczba fanów) *1000

Relatywny PTAT

To rozszerzenie wskaźnika People Talking About This. Relatywny PTAT informuje o liczbie osób, które wchodzą w reakcję ze Stroną i treściami przez nią publikowanymi w relacji do liczby fanów Strony. Wskaźnik bierze pod uwagę różne akcje użytkowników dotyczące organicznych, jak i płatnych treści Strony.

Response Rate (Odsetek odpowiedzi)

Wskaźnik oznaczający jak często strona odpowiadała na posty użytkowników w określonym przedziale czasu. Jest to procent odpowiedzi udzielonych na posty użytkowników w danym okresie. Wskaźnik pokazywany jest przez Sotrender zarówno w raportach Trends jak i w samej aplikacji (dla profili na Facebooku i Twitterze).

Response Rate nie uwzględnia odpowiedzi Strony (marki) pod komentarzami użytkowników. W przypadku gdy na danej Stronie nie zostały opublikowane żadne posty przez użytkowników pojawi się komunikat “N/A”.

Score’y (Scores)

Score’y to nasze autorskie wskaźniki dostępne w aplikacji oraz w raportach customowych.

Do najczęściej analizowanych, i najbardziej popularnych, Scorów należą:

  • Reach Score – wskaźnik zasięgu reklam
  • CX Score – wskaźnik jakości obsługi klienta na Facebooku
  • CPM Score (w Sotrender Ads) 
  • CPC Score (w Sotrender Ads) 
  • Score wyświetleń (w Sotrender Ads)
  • Score kliknięć (w Sotrender Ads)

Sotrender Ads

Sotrender Ads to jeden z modułów w Sotrenderze, w którym przeanalizujesz wyniki swoich reklam, wygenerujesz dla nich raport oraz porównasz je z wynikami konkurencji.

Najnowszym rozwiązaniem dostępnym w Sotrender Ads jest Optymalizacja reklam – funkcja oparta o nasze autorskie algorytmy sztucznej inteligencji, która ułatwia optymalizowanie wyników osiąganych z działań reklamowych, np. poprzez obniżenie wskaźnika CPC lub CPM.

Udział odbiorców w grupie docelowej

Ustawiając kampanię reklamową na Facebooku czy Instagramie warto wiedzieć, czy faktycznie dotarła do wszystkich możliwych użytkowników. Dowiesz się tego analizując udział odbiorców w grupie docelowej w Sotrenderze.

Analizując wybrany zestaw reklam (ad set) w Sotrender Ads dowiesz się, do jakiego procenta wybranej przez siebie grupy docelowej udało Ci się dotrzeć.

Wyświetlenia całkowite

Wyświetlenia całkowite informują o łącznej liczbie wyświetleń, jaką miała dana treść (lub Strona/ profil) w danym okresie, bez rozróżnienia na wyświetlenia płatne, organiczne czy wirusowe.

Wyświetlenia wirusowe

Wyświetlenia wirusowe są to wyświetlenia będące wynikiem reakcji użytkowników na daną treść, dzięki którym dociera ona dalej do kolejnych osób. Nie są to wyświetlenia wspierane działaniami płatnymi (reklamą). Na wyświetlenia wirusowe wpływają m.in. udostępnienia i komentarze użytkowników. Virale to treści, w których duży odsetek wyświetleń stanowią wyświetlenia wirusowe.

Zaangażowanie

Zaangażowanie użytkowników to jeden z najważniejszych wskaźników umożliwiających ocenę jakości komunikacji prowadzonej przez marki w social media. Zaangażowanie (z eng. engagement) opisuje czy i jak marce udaje się wywołać reakcje odbiorców, które z kolei mogą być wirusowym nośnikiem treści. Wywołując reakcje u swoich fanów, marki nie tylko budują ich zaangażowanie i lojalność, ale także swój wizerunek w sieci.

Zasięg

  • Zasięg całkowity – liczba wyświetleń Strony oraz jej treści w danym okresie czasu, niezależnie od miejsca, w którym osoba zobaczyła treści.
  • Zasięg całkowity posta – liczba użytkowników, która zobaczyła dany post

Do całkowitego zasięgu (Strony jak i posta) zalicza się zarówno zasięg płatny jak i organiczny.

Zasięg organiczny

Jest to liczba wyświetleń strony oraz jej treści bez dodatkowych działań promocyjnych.

Zasięg płatny

Jest to liczba wyświetleń strony oraz jej treści, które są efektem płatnych działań promocyjnych (reklam).

Zasięg wirusowy

Jest to liczba wyświetleń strony oraz jej treści, które są wynikiem aktywności innych użytkowników. Informacje o zasięgu wirusowym dostępne są jedynie z poziomu panelu w Sotrenderze; nie znajdują się natomiast w statystykach Facebooka.

Zasięg a odsłony

Zasięg to liczba osób, które zobaczyły jakikolwiek post danej Strony na Facebooku. Zasięg dotyczy zarówno wyświetleń płatnych (pochodzących z reklam) jak i niepłatnych (zasięg organiczny i wirusowy).

Z kolei odsłony to liczba wyświetleń strony wliczając zarówno użytkowników zalogowanych do Facebooka, jak i tych niezalogowanych (bądź nieposiadających go wcale).

Zestaw reklam (ad set)

W procesie ustawiania kampanii reklamowej w ekosystemie Meta, zestaw reklam jest drugim etapem jej ustawiania. Jest to równocześnie etap najważniejszy, ponieważ to tu określasz jej budżet, czas trwania oraz szczegółowe targetowanie, czyli to, do kogo chcesz dotrzeć. W ustawieniach targetowania masz wiele opcji do wyboru, od lokalizacji, przez płeć i wiek, po zainteresowania, wydarzenia z życia, czy stanowiska w pracy.

Jedna kampania może mieć wiele zestawów reklam (ad setów), a jeden zestaw reklam – wiele reklam.