Porównuj wyniki reklam z social media na tle branży – pełna wersja Sotrender Ads

Sotrender Ads, który przez niemal 4 miesiące był dostępny dla marketerów w wersji beta, staje się w pełni funkcjonalnym produktem. Przedstawiamy również zupełnie nowy moduł aplikacji, który umożliwia porównywanie wyników reklamowych na tle konkurencji, czyli danych dotychczas niedostępnych na rynku. 

Sotrender Ads wychodzi z fazy beta 

Rosnąca wartość rynku reklamy oraz informacje, które docierały do nas od użytkowników Sotrendera i innych marketerów, były dla nas jasnym sygnałem, w jakim kierunku powinien zmierzać rozwój naszych rozwiązań.

Tak powstał Sotrender Ads, nad którym pracowaliśmy przez ostatnie miesiące. 

Wersja beta została entuzjastycznie przyjęta przez marketerów, którzy potrzebują szybkiego dostępu do kluczowych danych o wynikach prowadzonych działań reklamowych w ekosystemie Facebooka. Na decyzję o zakończeniu fazy beta wpłynęło również ukończenie prac od strony technicznej oraz zapewnienie pełnej stabilności jej działania. 

Przeprowadziliśmy wszystkie niezbędne testy bezpieczeństwa oraz wydajności aplikacji. W związku z tym mamy pewność, że jest ona w pełni stabilna i gotowa do komercyjnego użytku

komentuje Rafał Biłyj, CTO w Sotrenderze.

Od momentu, gdy wersja beta Sotrender Ads miała swoją premierę w październiku, aplikację przetestowało już ponad 250 marketerów. W gronie kilkudziesięciu klientów, którzy już teraz aktywnie korzystają z aplikacji, znajdują się zarówno agencje, jak i silne marki, m.in. KROSS, Polpharma, PEPCO, czy Miasto Wrocław.

Zobacz, jak zespół KROSS wykorzystuje Sotrender Ads w swojej codziennej pracy > 

Porównuj swoje działania reklamowe na tle branży 

Moduł analityczny w Sotrender Ads był pierwszym z wielu planowanych modułów aplikacji. 

Już dziś możemy dumnie ogłosić, że dostępny jest kolejny z nich – Porównanie z konkurencją. Jest to rozwiązanie unikatowe, ponieważ marketerzy po raz pierwszy będą mieli możliwość, by analizować i porównywać swoje wyniki reklamowe w social media na tle branży. 

Aby porównać wyniki swoich reklam z wynikami innych firm, wystarczy wybrać jedną z 25 kategorii oraz cel kampanii (Świadomość, Działania, Konwersje).

Dzięki 25 różnym kategoriom, użytkownik może lepiej dopasować tę, która odpowiada profilowi jego działalności oraz zyskać bardziej wiarygodny obraz tego, jak jego firma wypada na tle konkurencyjnych biznesów. Może też wybrać jakąkolwiek interesującą go kategorię, aby porównać własne wydatki z wydatkami w innej lub pokrewnej branży. Sprawdź pełną listę kategorii wraz z wyjaśnieniem >

W chwili obecnej, porównywanie wyników z konkurencją jest możliwe pod kątem 4 wskaźników:

 • średniego CPC,
 • średniego CPM,
 • liczby wyświetleń reklamy,
 • liczby kliknięć w reklamy.

Choć w aplikacji dostępne są dokładne wartości, takie jak CPC czy CPM, nie musisz wcale ich znać. Tego, jak radzisz sobie na tle konkurencji, dowiesz się dzięki naszym score’om. Szybko zobaczysz, czy pod kątem danego wskaźnika wyniki Twoich kampanii są lepsze, czy gorsze, od konkurencji.

Dla przykładu, CPC score na poziomie 76% oznacza, że Twój średni CPC (koszt za kliknięcie) w minionym miesiącu był lepszy (czyli niższy) niż u 76% Twoich konkurentów. 

porównanie z konkurencją na facebooku

Porównanie z konkurencją – najnowszy moduł w Sotrender Ads

Oprócz tego, w nowym module sprawdzisz i porównasz kwotę, jaką wydałeś na działania reklamowe w ubiegłym miesiącu, z medianą wydatków konkurencji. Dzięki temu dowiesz się, ile średnio konkurencyjne firmy wydają miesięcznie na reklamę na Facebooku i Instagramie, i na jakie typy kampanii (z jakim celem).

Na powyższym wykresie widać, że całość wydatków poniesionych przez reklamodawcę w marcu wynosiła 38 zł oraz że prowadzone przez niego kampanie miały za cel Zasięg. Jednocześnie, mediana wydatków konkurencji dla tej samej kategorii (Marketing) wynosiła w marcu 339 zł, i tylko 7% z prowadzonych kampanii miało za cel Zasięg.

Funkcja Porównanie z konkurencją jest obecnie dostępna w fazie beta. Moduł ten będziemy rozbudowywać w ciągu najbliższych tygodni, tak, by dostarczał jeszcze więcej danych i możliwości.

Porównaj się z konkurencją

Jak ostatnie zmiany w aplikacji podsumowuje Jan Zając, CEO Sotrendera?

Zawsze dążyliśmy do tego, żeby nasze kompetencje analityczne i algorytmy sztucznej inteligencji wykorzystać do pomocy firmom w optymalnym wykorzystywaniu social media. Jestem dumny z produktu, który stworzyliśmy. Obecnie, w jednej aplikacji można analizować zarówno działania płatne, jak i organiczne. Ułatwiamy marketerom raportowanie ich wyników, a także udostępniamy dane i porównania, które wcześniej były niedostępne. Dzięki temu mogą podejmować lepsze decyzje oraz mają więcej czasu na inne zadania.

Choć Sotrender Ads już w obecnym kształcie jest produktem w pełni stabilnym i funkcjonalnym, w 2022 roku większość czasu planujemy poświęcić na jego dalszy rozwój. 

Nowy cennik – odzwierciedlenie rozbudowanej aplikacji

W związku z rozwojem naszej aplikacji oraz nowymi funkcjami, zmianie ulega również cennik w Sotrenderze. Będzie on teraz lepiej dostosowany do potrzeb naszych Klientów, ale i oferowanych w narzędziu funkcji.

Nowe pakiety przedstawiają się następująco:

 • Starter – dający możliwość analizy 5 profili 
 • Growth – dający możliwość analizy 10 profili 
 • Premium – dający możliwość analizy 20 profili + nielimitowana liczba użytkowników + nielimitowany dostęp do Sotrender Ads + 1 rok danych historycznych 
 • Ultimate – dający możliwość analizy 40 profili + nielimitowana liczba użytkowników + nielimitowany dostęp do Sotrender Ads + 2 lata danych historycznych

Niższa będzie również bariera wejścia – udostępniamy nowy plan Freelancer, skierowany do marketerów, którzy chcą rozpocząć korzystanie z aplikacji, jednak nie zarządzają jeszcze wieloma profilami. Pakiet ten daje możliwość analizy 1 wybranego profilu. 

Nowy cennik dostępny jest już na naszej stronie

Znaczenie Sotrender Ads w narzędziowniku marketera

Co, dla marketerów, oznacza włączenie Sotrender Ads do swojej codziennej pracy?

 1. Oszczędność czasu – zarówno jeśli chodzi o wizualizację danych, jak i generowanie raportów z kampanii w mniej niż 60 sekund. 
 2. Znacznie łatwiejszy dostęp do danych – nie tylko jeśli chodzi o podstawowe wskaźniki, jak np. zasięg, CPC czy zaangażowanie, ale także informacje niedostępne (lub trudno dostępne) z poziomu Ads Managera, m.in. sentyment czy audience share. 
 3. Lepsze zrozumienie performance’u swoich kampanii – korzystając z różnorodnych, interaktywnych, wykresów, łatwiej przeanalizujesz bieżące kampanie oraz dostrzeżesz trendy i zależności między kampaniami. 
 4. Możliwość porównania wyników swoich działań reklamowych na tle branży – dowiesz się, czy koszty, jakie ponosisz oraz wyniki, jakie osiągasz są lepsze czy gorsze od Twoich konkurentów, i czy nie przepłacasz za reklamę na Facebooku. Ułatwi Ci to planowanie budżetów marketingowych, ale także samej strategii.

Power Benchmarks – nowa jakość w benchmarkach z konkurencją

Rozszerzeniem danych dostępnych obecnie w aplikacji jest zaktualizowana oferta raportowa Sotrendera. Nasz koncept analiz porównawczych (benchmarkingów) rozszerzamy również w obszarze komunikacji organicznej. Teraz, w jednym raporcie możesz otrzymać kompleksową analizę całości działań w mediach społecznościowych (paid + organic), by szukać głębszych zależności i insightów.

W ramach naszego najnowszego raportu Power Benchmarks, otrzymasz analizę dotyczącą ostatnich 12 miesięcy dla swojej marki oraz wybranej konkurencji, a w szczególności:

 • ewaluację strategiczną Twojej marki na tle konkurencji i całego Facebooka,
 • ewaluację całego profilu (Interactivity Score) oraz ocenę jakości contentu (Engagement Score),
 • ocenę sentymentu komentarzy do treści (Sentiment Score) lub bardziej szczegółowy Product Sentiment Score dotyczący sentymentu związanego z opisywanymi przez Ciebie produktami,
 • analizę działań obsługi klienta – (CX Score),
 • dodatkowo, całość opatrzymy rekomendacjami dotyczącymi optymalizacji komunikacji.

W ramach badania otrzymasz też rozszerzoną (w stosunku do opcji dostępnych w samej aplikacji) wersję porównań działań reklamowych, dzięki czemu będziesz mógł dodatkowo:

 • śledzić trendy w czasie,
 • porównać wyniki organiczne z wynikami płatnymi,
 • porównywać się w obszarze celów reklamowych,
 • otrzymać rekomendacje optymalizacyjne.

power benchmarks mockup

Jesteś zainteresowany? Napisz do nas na adres sales@sotrender.com i porozmawiajmy! 😉 

 

Do góry
Do góry

Podobne posty