Case study KROSS: „Z Sotrender Ads oszczędzamy 25% czasu na analizie reklam.”

Od premiery Sotrender Ads minęły 3 miesiące. Zapytaliśmy jednego z naszych klientów, jak korzystanie z nowego modułu Sotrendera wpłynęło na efektywność pracy jego zespołu. Okazało się, że dzięki Sotrender Ads, firma zaoszczędziła 25% czasu przeznaczanego wcześniej na rutynowe analizowanie danych oraz pracochłonne raporty.

O firmie

KROSS to wiodąca polska marka rowerowa, która oferuje szeroki wybór jednośladów od rowerów miejskich, poprzez górskie i szosowe, po rowery ze wspomaganiem elektrycznym. W ofercie KROSS znajdują się też m. in. komponenty, akcesoria rowerowe i odzież sportowa. W ciągu 30 lat, marka przekształciła się z niewielkiego sklepu w czołowego producenta rowerów w Europie.

Zespół KROSS prowadzi szeroko zakrojoną komunikację w social media, zarówno na rynku polskim, jak i zagranicznym. We własnym zakresie zajmuje się też moderacją publikowanych treści oraz działaniami reklamowymi na Facebooku i Instagramie. Płatne działania prowadzone w mediach społecznościowych są obecnie bardzo istotnym narzędziem wspierającym sprzedaż.

Wyzwania i trudności w codziennej pracy zespołu

Największym wyzwaniem dla zespołu było sprawne gromadzenie danych dotyczących aktywności marki w social media oraz analizowanie wyników. Dotychczas, zespół korzystał z różnych narzędzi jednocześnie, celem porównania otrzymywanych rezultatów. Gromadzenie danych z wielu źródeł było żmudne, czasochłonne, a zebrane dane często mało precyzyjne i trudne do przełożenia na rzeczywiste efekty.

Trudności przysparzało również porządkowanie i zestawianie ze sobą danych dla zespołu, celem ich przedstawienia i omówienia w przystępny i zrozumiały sposób. Ze względu na złożoność tych procesów, zajmowały one sporo czasu i wiązały się z niepotrzebnym stresem.

Rozwiązania

Firma zdecydowała się na korzystanie z Sotrender Ads, który okazał się przyjaznym środowiskiem dla użytkownika o każdym poziomie zaawansowania. Dzięki temu, z aplikacji swobodnie korzystają także pracownicy z mniejszym doświadczeniem. Zespół KROSS używa dodatkowo natywnego narzędzia Facebooka Business Managera.

Wypróbuj Sotrender Ads

Natywne narzędzie dostarcza tak zwanych twardych danych, jednak, zdaniem klienta, dane te są niewystarczające oraz uniemożliwiają kompleksową analizę wyników w odniesieniu do celów marketingowych. Przykładowo, w Business Managerze, klient nie ma możliwości zmierzenia sentymentu, który może mieć istotny wpływ na decyzję zakupową. Wskaźnik ten jest natomiast dostępny w Sotrender Ads, a samą ścieżkę zakupową można prześledzić już dokładniej w Google Analytics. 

Rezultaty

Najważniejszą korzyścią dla zespołu okazała się oszczędność czasu. Dzięki Sotrender Ads i zagregowanym danym, zespół KROSS może znacznie sprawniej analizować płatne działania w social media. Dane prezentowane na czytelnych, interaktywnych wykresach są przystępne, łatwiejsze w analizie, a także bardziej zrozumiałe dla osoby, która nie zajmuje się bezpośrednio działaniami marketingowymi.

Według Adriana Dąbrowskiego, Social Media Managera w KROSSie, korzystanie z Sotrender Ads pozwoliło na zaoszczędzenie 25% czasu spędzonego dotychczas na agregowaniu i raportowaniu danych reklamowych z działań na Facebooku i Instagramie. Sotrender okazał się niezastąpiony szczególnie w sytuacjach, gdy potrzeba było szybkiego dostępu do określonych danych.

Z kolei dzięki łatwo generowanym, rozbudowanym raportom dostępnym w edytowalnym formacie, dużo prostsze stało się też przygotowywanie podsumowań dotyczących prowadzonych działań marketingowych oraz tworzenie takich zestawień danych dla zespołów e-commerce i digital. 

Stwórz swój raport w Sotrender Ads

Do góry
Do góry

Podobne posty