Przedstawiamy Sotrender Ads: generuj raporty z reklamy na Facebooku w 60 sekund

Większość marek, która prowadzi działania marketingowe w mediach społecznościowych, na pewno choć raz zdecydowała się także na kampanie płatne. 

Reklamy na Facebooku czy Instagramie to świetna inwestycja, która może się jednak nie zwrócić, jeśli nie poświęcimy kampaniom i ich wynikom wystarczająco dużo uwagi. 

Ponieważ każdy dzień zwłoki może oznaczać nawet setki złotych przepalonego budżetu, wśród marketerów istnieje rosnąca potrzeba, by mieć stały dostęp do dobrze zwizualizowanych danych, które umożliwią podejmowanie szybkich decyzji. 

Dlatego też podjęliśmy decyzję o stworzeniu narzędzia do analizy nie tylko danych organicznych, ale także działań płatnych. Już dziś możemy przedstawić nasz najnowszy produkt – Sotrender Ads. 

Wypróbuj Sotrender Ads

Zapomnij o godzinach spędzonych na raportowaniu 

Dziś do użytku wszystkich użytkowników oddajemy wersję beta Sotrender Ads. Skupiliśmy się w niej na zautomatyzowaniu najbardziej czasochłonnego i powtarzalnego zadania, jakim jest raportowanie. 

Wiemy, że jest to nieodłączny element pracy marketerów i osób zajmujących się social media. Obecnie, każdego miesiąca, ponad 50% naszych użytkowników wykorzystuje Sotrendera, by tworzyć raporty z działań organicznych. A teraz będą mogli je tworzyć także dla działań płatnych. 

Korzystając z Sotrender Ads:

  • wygenerujesz raport o kampaniach reklamowych w mniej niż minutę – w dowolnym momencie, np. na koniec miesiąca lub po każdej zakończonej kampanii,
  • zaoszczędzisz czas na agregacji i wizualizacji danych – wykresy dla wszystkich wskaźników są generowane automatycznie,
  • otrzymasz gotowy raport PPTX w otwartym pliku, umożliwiającym jego dalszą edycję, by jeszcze lepiej odpowiadał na Twoje potrzeby. Na etapie jego tworzenia, będziesz mógł dodać logo (swoje lub klienta) oraz komentarz do raportu. 

Pamiętaj
W Sotrender Ads wygenerujesz raport dla dowolnej kampanii, którą stworzyłeś w Facebook Ads Manager.

Analizuj, monitoruj, porównuj

Oczywiście podstawą każdego raportu są dane. Po zalogowaniu do Sotrender Ads otrzymasz dostęp do wszystkich kluczowych wskaźników dotyczących swoich kampanii, zarówno na poziomie zestawów reklam, jak i samych reklam. 

Możesz analizować wskaźniki takie jak np. zasięg, wyświetlenia, CPC, CPM czy dotarcie do grupy docelowej. Jest ich o wiele więcej. 😉 

CPC facebook Sotrender Ads

Analiza CPC w Sotrender Ads

analiza dotarcia do grupy docelowej, sotrender ads

Analiza dotarcia do grupy docelowej, Sotrender Ads

Co ważne, w odróżnieniu od Facebook Ads Managera, w Sotrender Ads wszystkie dane reklamowe wizualizowane są w czasie rzeczywistym na czytelnych wykresach. Pomaga to przede wszystkim na bieżąco monitorować aktywne kampanie i szybciej podejmować decyzje o kontynuacji działań bądź konieczności zmian. 

By móc lepiej zrozumieć preferencje i zachowania odbiorców na poszczególnych rynkach, optymalizować przyszłe działania oraz budżety przeznaczane na reklamę, w Sotrender Ads możesz także łatwo porównywać między sobą dowolne kampanie, zestawy reklam czy poszczególne reklamy. 

Benchmarking – porównanie z konkurencją w Sotrender Ads

Porównanie z konkurencją to unikatowe rozwiązanie na rynku, dzięki któremu marketerzy mają dostęp do kluczowej wiedzy dla planowania działań marketingowych oraz budżetów reklamowych.

Aby porównać wyniki swoich reklam z wynikami innych firm, wystarczy wybrać jedną z 25 kategorii, na tle której chcemy dokonać porównania, a także jeden z trzech celów kampanii: ŚwiadomośćDziałania lub Konwersje.

Całą listę kategorii wraz z wyjaśnieniem sprawdzisz tutaj >

Aktualnie, w aplikacji dostępne są 4 wskaźniki, pod kątem których można porównać wyniki z konkurencją:

  • średni CPC,
  • średni CPM,
  • liczba wyświetleń reklam,
  • liczba kliknięć w reklamy.

Przykładowo, CPM score na poziomie 83% oznacza, że w ubiegłym miesiącu średni koszt tysiąca wyświetleń Twojej reklamy był lepszy niż u 83% konkurencyjnych firm.

Co więcej, w nowym module sprawdzisz i porównasz kwotę, jaką wydałeś na działania reklamowe w minionym miesiącu, z medianą wydatków konkurencji (lub innej dowolnej branży). W ten sposób dowiesz się, ile średnio konkurencyjne firmy wydają w ciągu miesiąca na działania reklamowe na Facebooku i Instagramie oraz na jakie typy kampanii przeznaczają wydatki.

Na powyższym wykresie widać, że całkowita kwota wydana przez reklamodawcę w marcu wynosiła 38 zł oraz że prowadzone przez niego kampanie miały za cel Zasięg. Z kolei mediana wydatków konkurencji dla kategorii Marketing wyniosła 339 zł, i tylko 7% kampanii miało za cel Zasięg.

Rozpocznij analizę reklam konkurencji

Znasz sentyment komentarzy użytkowników?

Zaangażowanie pod Twoimi reklamami jest ważne, jednak warto na bieżąco monitorować, czy komentarze publikowane przez użytkowników są na pewno pozytywne. 

Duża liczba negatywnych komentarzy może zniechęcić innych użytkowników do Twojego produktu czy usługi. Wielu marketerów zapomina o monitorowaniu komentarzy, które pojawiają się pod reklamami, podczas gdy są one często ważniejsze niż komentarze organiczne.

W Sotrender Ads z łatwością sprawdzisz, jaki jest rozkład sentymentu komentarzy użytkowników czy przeważają te pozytywne, czy raczej negatywne. Pozwoli Ci to zareagować w odpowiednim momencie i podjąć niezbędne działania począwszy od odpowiedzi na komentarze, po analizę samej kreacji reklamowej. 

analiza sentymentu facebook

Analiza sentymentu komentarzy pod reklamami w Sotrender Ads

Informacje o sentymencie komentarzy użytkowników nie są dostępne z poziomu Facebook Ads Managera, a są to cenne insighty, które pomagają lepiej zrozumieć preferencje i zachowania Twojej grupy docelowej. 

Mamy nadzieję, że udało nam się zainteresować Cię Sotrender Ads! 😉 

Od dziś Sotrender Ads dostępne jest dla wszystkich użytkowników z poziomu naszej głównej aplikacji. Niezależnie, czy korzystasz już z Sotrendera, czy jesteś nowym użytkownikiem, możesz skorzystać z 14-dniowego okresu próbnego, by przetestować dostępne możliwości.

Wypróbuj Sotrender Ads

Pamiętaj, by podzielić się z nami feedbackiem i Twoimi wrażeniami z korzystania z aplikacji! 

To dopiero początek naszej wspólnej przygody z analizą reklam. Każdego dnia pracujemy nad doskonaleniem aplikacji, m.in. kolejnymi rozwiązaniami, które umożliwią łatwiejszą analizę i optymalizację kampanii. Jesteśmy również na etapie testowania rozwiązania do porównywania wyników działań reklamowych z profilami konkurencyjnymi. 

Bazując na realnych potrzebach naszych użytkowników, które zebraliśmy podczas indywidualnych rozmów z wieloma Klientami, chcemy stworzyć produkt, który będzie jak najwierniej odpowiadał na codzienne potrzeby marketerów!

 

Do góry
Do góry

Podobne posty