Instagram Trends czerwiec 2024 – virale i rekordy

W czerwcu było naprawdę gorąco, także na Instagramie. 🔥

Mnóstwa emocji dostarczały instagramowiczom przede wszystkim wydarzenia sportowe, takie jak Mistrzostwa Europy w Piłce Nożnej i zmagania Polaków, czy kolejne sukcesy Igi Świątek na turnieju Roland-Garros.

Dużo działo się także w świecie muzyki – rekordowym zainteresowaniem cieszyły się koncerty Dawida Podsiadło i Taco Hemingwaya. Z kolei pewien influencer postanowił pobić jeden z instagramowych rekordów.

Zapraszamy na raport Instagram Trends czerwiec 2024, w którym odkrywamy szczegóły!

Łatwogang idzie po rekord

W czerwcu na Instagramie dużo szumu zrobił wokół siebie @latwogang.

Tiktoker postanowił pobić rekord, jeśli chodzi o liczbę polubień posta na Instagramie, który do tej pory należał do Wersow i Friza. By to osiągnąć opublikował na Insta zdjęcie swojej… stopy i zachęcał obserwatorów, by pomogli mu pobić dotychczasowy rekord kolegów z branży.

Choć finalnie rekord został pobity, post @latwogang nie był najbardziej angażującym postem miesiąca na IG w czerwcu.

Większe łączne zaangażowanie udało się zgromadzić @aggie, która w minionym miesiącu wzięła ślub, a wydarzenie to wzbudziło niemałe zainteresowanie w mediach. 

Drugi najlepszy post miesiąca w kategorii Osoby należał z kolei do @wlosowero, która po raz kolejny opublikowała na swoim profilu virala.

latwogang aggie wlosowero osoby instagram najlepsze posty czerwiec 2024
Najlepsze posty na Instagramie w kategorii Osoby | czerwiec 2024 r.

Niemniej jednak o @latwogang było w minionym miesiącu głośno, a jego profil był najszybciej rosnącym profilem na IG w czerwcu. Na instagramowym profilu tiktokera pojawiło się ponad 260 tys. nowych obserwujących.

W TOP3 znalazły się jeszcze profile Sebastiana Czajewskiego oraz Igi Świątek, polskiej dumy narodowej minionych miesięcy. Na ich profilach pojawiło się odpowiednio 165 tys. i 141 tys. nowych obserwujących.

Virale na skalę światową

Zestawienie najlepszych postów obfitowało w viralowe treści polskich twórców, które niosły się niemal po całym świecie.

Był nim chociażby wspomniany post @wlosowero z backstagem jednej z jej sesji zdjęciowych.

Dwa virale opublikowała również @karlauczy, która na swoim Instagramie uczy angielskiego. Dwa memy na jej profilu nie tylko stały się viralami, ale zapewniły Karli awans o ponad 1700 miejsc pod względem zaangażowania w całej kategorii Osoby.

karlauczy wlosowero twinsstyle1 viral instagram
Najlepsze posty na Instagramie w kategorii Osoby | czerwiec 2024 r.

Kolejny viral należał do braci @twinsstyle1, którzy opublikowali reelsa będącego throwbackiem do roku 2019 i tego, co było wtedy modne w Internecie. Materiał został wyświetlony ponad 9 milionów razy i zgromadził ponad 840 tys. polubień. Był czwartym najbardziej angażującym postem miesiąca w kategorii Osoby w czerwcu.

Treści polskich twórców rozeszły się viralowo nie tylko w Polsce, ale także za granicą, co widać po licznych komentarzach użytkowników z całego świata.

CD PROJEKT RED oddaje koronę 

To musiało się w końcu wydarzyć. Po 8 latach dominacji Wiedźmin 3: Krew i Wino stracił tytuł najlepiej ocenianego rozszerzenia do gry RPG na rzecz Elden Ring: Shadow of the Erdtree.

Studio przyjęło wiadomość z godnością i publicznie pogratulowało konkurentom sukcesu, co odbiło się szerokim echem w społeczności graczy. Na pocieszenie do CD PROJEKT RED wędruje więc czerwcowy tytuł Najlepszego posta w kategorii Marki.

marki najlepsze posty na instagramie czerwiec 2024
Najlepsze posty na Instagramie w kategorii Marki | czerwiec 2024 r.

Do TOP 20 najbardziej angażujących profili marek na Instagramie wdarła się inna gra producenta, Cyberpunk 2077, zaliczając przy tym awans aż o 120 miejsc. Wszystko za sprawą uruchomienia Immerse Gamepack – pakietu, który dzięki spersonalizowanemu dźwiękowi przestrzennemu 3D zapewnia jeszcze lepsze wrażenia podczas rozgrywki.

instagram czerwiec 2024 profile osób o największym zaangażowaniu
Profile na Instagramie o największej liczbie aktywności w kategorii Marki | czerwiec 2024 r.

Instagram Trends czerwiec 2024

To wszystko, co przygotowaliśmy dla Was w tym miesiącu. Sprawdźcie pełne wydanie raportu Instagram Trends, a już za kilka dni zapraszamy na podsumowanie wydarzeń na Facebooku!

Do góry
Do góry

Podobne posty