Instagram Trends listopad 2023 – polska sprawa

Instagram nie przestaje nas zaskakiwać. Choć byliśmy już ponad miesiąc po wyborach, polityka ponownie przysłoniła pozostałe treści opublikowane na platformie w minionym miesiącu. Black Friday i przygotowania do świąt nie miały podjazdu do obrad Sejmu, które internauci zaczęli oglądać niczym najlepsze seriale na Netflixie.

Zapraszamy na listopadowy raport Instagram Trends!

Marszałek Sejmu z imponującym zaangażowaniem na Instagramie

Szymon Hołownia jest chyba pierwszym Marszałkiem Sejmu, który na Instagramie jest tak aktywny, i zarazem wywołuje tak duże zaangażowanie. 

Już dwa dni po objęciu nowego stanowiska, Hołownia opublikował na profilu wideo z fragmentem swojej wypowiedzi z jednych z pierwszych obrad Sejmu. Podkreśla w nim, jakimi zasadami będzie kierował się sprawując swoje stanowisko i jak wyobraża sobie kolejne obrady Sejmu. 

szymon hołownia najlepszy posta na instagramie wideo obrady sejmu

Najlepsze posty na Instagramie w kategorii Politycy | listopad 2023

Wideo stało się najbardziej angażującym postem miesiąca w kategorii Politycy – zgromadziło niemal 120 tys. polubień i ponad 3600 komentarzy użytkowników. Większość internautów była zachwycona postawą nowego Marszałka Sejmu, i jak możemy przeczytać w jednym z komentarzy

To jest klasa, której oczekuje się od Marszałka Sejmu! Czekałam na takie słowa!!!!

napisała pani Karolina pod wideo.

Profil Hołowni był drugim najszybciej rosnącym profilem w minionym miesiącu na polskim Instagramie. Nowemu Marszałkowi Sejmu przybyło ponad 160 tys. nowych obserwatorów.

Tym samym, w kategorii Politycy, Hołownia wyprzedził Donalda Tuska, a jego profil stał się numerem jeden zarówno pod względem liczby obserwatorów, jak i liczby aktywności użytkowników. 

szymon hołownia największy profil polityka na polskim instagramie

Największe profile polityków na Instagramie | listopad 2023

Miasta silne na Instagramie (i na LinkedInie też)

W kategorii Miejsca profilami o największym zaangażowaniu były z kolei profile miast, wyprzedzając chociażby profil McDonald’s Polska czy Energylandii. 

profile miast na instagramie zaangażowanie

Profile miast na Instagramie z największą liczbą aktywności użytkowników | listopad 2023

Kolejne potwierdzenie, że miasta i samorządy potrafią w sociale znajdziecie w naszej analizie profili samorządowych na LinkedInie, którą opublikowaliśmy kilka dni temu.


Pozostając w nastroju patriotycznym, naszej uwadze nie umknęło też wideo przygotowane przez Michała Sadowskiego z Brand24, w którym pokazuje, jak piękna jest Polska.

Najlepsze posty na Instagramie w kategorii Fotografia listopad 2023

Najlepsze posty na Instagramie w kategorii Fotografia | listopad 2023

To powinien być spot promujący turystykę w Polsce ?❤️?

pisze Pani Urszula w jednym z komentarzy 

Wideo na profilu Michała, z liczbą niespełna 60 tys. komentarzy, było najlepszym postem miesiąca w kategorii Fotografia.

Viralowy zawrót włosowy

W listopadzie mieliśmy też na Instagramie prawdziwego virala. Mowa o wideo na profilu @wlosowero, które przedstawia backstage tworzenia iście jesieniarskiego zdjęcia z włosami w roli głównej.

Post włosomaniaczki zyskał większe zaangażowanie niż posty samego Roberta Lewandowskiego i był najlepszym postem miesiąca w kategorii Osoby.

wlosowero post instagram viral

Najlepsze posty w kategorii Osoby na Instagramie | listopad 2023

Ponad 1,5 miliona polubień i 1400 komentarzy od użytkowników z całego świata robią wrażenie. 

Profil Weroniki stojącej za @wlosowero awansował o ponad 600 pozycji i uplasował się na wysokim piątym miejscu pod względem łącznej liczby aktywności wśród wszystkich profili osób na polskim Instagramie.

wlosowero zaangażowanie instagram viral

Profile w kategorii Osoby na Instagramie z największą liczbą aktywności użytkowników | listopad 2023

Instagram Trends listopad 2023 

To wszystko, co przygotowaliśmy dla Was w ramach podsumowania listopadowego raportu Instagram Trends. A że na Instagramie wyjątkowo dużo się działo, zachęcamy do sprawdzenia pełnej wersji raportu. Gdy to zrobicie, możecie być pewni, że będziecie na bieżąco. 😉 

Do góry
Do góry

Podobne posty