Zwiększ skuteczność swoich reklam z Optymalizacją w Sotrender Ads [Nowość]

Działając płatnie na Facebooku i Instagramie, marketerzy nieustannie dążą do zwiększania zysków z inwestycji i optymalnego wydawania budżetów. A gdyby osiągnięcie tego było teraz łatwiejsze niż dotychczas, a do tego wspomagane przez sztuczną inteligencję?

Przedstawiamy Optymalizację reklam Meta, która już jest dostępna w Sotrenderze.

Wypróbuj

W obliczu rosnących kosztów, oraz zmian, jakie zachodzą w ekosystemie Meta, optymalizowanie kampanii reklamowych na Facebooku i Instagramie staje się koniecznością. Nawet jeśli coraz mniej chętnie, firmy wciąż inwestują swoje budżety w działania reklamowe na tych platformach. 

Tymczasem Meta, podążając za trendami automatyzacji, wprowadza ustawienia takie, jak Advantage+, które mają ułatwić marketerom zarządzanie kampaniami. Jednak automatyczne rozwiązania nie zawsze są synonimem optymalizacji z punktu widzenia reklamodawców. W wielu przypadkach, ich celem będzie wybór jak najkorzystniejszych ustawień, które wykorzystają pełnię potencjału reklamowego ekosystemu Meta. Facebook, chcąc maksymalizować przychody z reklam, stoi w oczywistym konflikcie interesów z reklamodawcami, których z kolei celem jest by mądrzej wydawać pieniądze.

Do tego dochodzą rosnące jednostkowe koszty za kliknięcie czy dotarcie do tysiąca użytkowników. Według naszych analiz, tylko na przestrzeni 2023 roku, koszt średniego CPC w ekosystemie Meta wzrósł o 32,5%.

średni koszt cpc w ekosystemie meta w 2023 roku

Obserwacja tego, co dzieje się na rynku była to dla nas jasnym sygnałem, że potrzebne jest narzędzie, które będzie wspierać reklamodawców, ale jednocześnie będzie działać wyłącznie w ich interesie.

Tak oto powstał najnowszy moduł w Sotrender Ads: Optymalizacja reklam.

Jest to narzędzie, które pomaga optymalizować reklamy w ekosystemie Meta (Facebook, Instagram, Messenger), dając możliwość redukowania kosztów oraz osiągania lepszych wyników kampanii.

Wypróbuj

W czasach, gdy każda złotówka musi być wydana z największą rozwagą, nasze rozwiązanie stanowi klucz do efektywniejszego i bardziej zorientowanego na wyniki marketingu cyfrowego.

Czym i dla kogo jest nasze rozwiązanie?

Optymalizacja dostępna w Sotrender Ads to rozwiązanie, które umożliwia marketerom znalezienie takich ustawień grup docelowych i umiejscowień reklam w ekosystemie Meta, które pozwolą na obniżenie kosztów zakupu reklamy, a tym samym na osiągnięcie lepszych wyników w założonym budżecie reklamowym.

optymalizacja sotrender ads

Optymalizacja działa w oparciu o własne algorytmy sztucznej inteligencji uczone i trenowane na setkach tysięcy reklam z ekosystemu Meta, stworzone w ramach grantu NCBR z programu Ścieżka dla Mazowsza (Mazowsze/0061/19-02), realizowanego w latach 2020-2022. Są one w stanie wykrywać wzorce w ustawieniach kampanii marketingowych istotnie wpływające na ich jakość i końcowe wyniki.

W jej ramach generowane są takie zmiany w ustawieniach reklamy, które doprowadzą do zmniejszenia kosztu CPC, CPM lub CPE* (w zależności od wybranego celu reklamy). Dzięki temu reklamodawcy z każdej wydanej na reklamę złotówki są w stanie wygenerować większą liczbę wyświetleń, kliknięć lub zaangażowania (w zależności od celu kampanii). Oznacza to lepsze efekty przy niezmienionym budżecie.

*CPM – cost per mille (koszt tysiąca wyświetleń reklamy), CPC – cost per click (koszt za kliknięcie), CPE – cost per engagement (koszt za zaangażowanie)

Nasze rozwiązanie skierowane jest do:

 • Agencji reklamowych – by mogły poprawić, i zaraportować, lepsze wyniki kampanii
 • Wewnętrznych zespołów marketingowych w firmach – którym zależy na poprawie wyników i lepszym wykorzystaniu budżetu mediowego
 • Samodzielnych specjalistów i freelancerów – by mogli zoptymalizować swój workflow i osiągać lepsze wyniki
 • Osób sporadycznie uruchamiających kampanie – by mogły upewnić się, że stosują optymalne ustawienia reklamy

Wypróbuj

Skąd wiemy, że to działa?

Pracując nad modelami bazowaliśmy na testach eksperymentalnych, tzn. bezpośrednio porównywaliśmy wyniki reklam przygotowanych przez doświadczonych marketerów z reklamami, których ustawienia zostały zoptymalizowane przez modele AI w Sotrender Ads.

70% kampanii eksperymentalnych było lepszych niż oryginalna, tzn. osiągnęły niższy koszt CPC/CPM/CPE niż kampanie samodzielnie skonfigurowane przez doświadczonych marketerów.

Firmom testującym nasz model udało się osiągnąć koszty niższe o średnio 24%. Oznacza to, że w tym samym budżecie osiągnęły prawie o ¼ więcej zasięgu, kliknięć lub zaangażowania odbiorców.

Zobacz wyniki testów eksperymentalnych »

Jakie są główne korzyści z korzystania z Optymalizacji? 

Oczywiście główną, i najbardziej wymierną, korzyścią jest bardziej efektywne wydawanie budżetów na reklamę na Facebooku, Instagramie czy Messengerze.

Jednak to nie wszystko.

Do nie mniej istotnych korzyści zaliczają się także:

optymalizacja sotrender ads korzyści

Optymalizacja krok po kroku 

Przejdźmy do konkretów.

Jak rozpocząć korzystanie z Optymalizacji i dla jakich reklam możesz otrzymać rekomendacje nowych ustawień?

By nasz model mógł wygenerować rekomendacje dla Twoich reklam, na swoim koncie reklamowym w Menedżerze reklam musisz mieć opublikowaną minimum jedną kampanię reklamową (nie może być to szkic). Reklama może mieć jednak status aktywnej, zakończonej lub wstrzymanej.

O czym warto pamiętać na początek?

 • Optymalizacja działa dla pojedynczej reklamy. Jednorazowo otrzymasz więc rekomendacje dotyczące ustawień dla jednej reklamy.
 • Wdrożenie wszytkich zaproponowanych przez nasz model ustawień reklamy pozwoli maksymalnie poprawić finalny wynik. Możesz jednak zrezygnować z zastosowania wybranych rekomendacji.
 • Dla tzw. szczególnych kategorii reklam (reklam dot. polityki, zatrudnienia, nieruchomości, kredytów), których ustawienia targetowania są ograniczone, nie będziemy w stanie wygenerować rekomendacji.
 • W tej chwili nasz model nie obsługuje reklam z celami konwersyjnymi. Skuteczność takich reklam (w szczególności jeśli konwersja zachodzi na zewnętrznej stronie, np. w sklepie online), zależy od wielu czynników, o których nasz model nie ma informacji.

Przejdźmy do zoptymalizowania Twojej pierwszej reklamy w Sotrender Ads.

Jak zoptymalizować pierwszą reklamę?

 1. Załóż konto w naszej aplikacji lub zaloguj się do Sotrendera, jeśli jesteś już naszym klientem.
 2. W menu bocznym wybierz Analiza reklam, a następnie, w nowootwartym oknie, Optymalizacja reklam. Na tym etapie konieczne może być dodanie dodatkowej autoryzacji.
 3. Wybierz reklamę, którą chcesz zoptymalizować. Możesz zrobić to na dwa sposoby:
  1. Klikając w przycisk “Rozpocznij optymalizację” w prawym górnym rogu ekranu. Następnie z listy wybierz kampanię, zestaw reklam i reklamę.
  2. Możesz też wybrać dowolną kampanię lub ostatnio utworzoną reklamę bezpośrednio ze strony głównej.
 4. Po dokonaniu wyboru, zobaczysz rekomendowane ustawienia dla Twojej reklamy. Jeżeli nie chcesz, aby model rekomendował zmiany w którymkolwiek z obszarów (np. nie chcesz zmienić wieku grupy docelowej), możesz wyłączyć go, klikając checkbox przy nazwie wymiaru.
 5. Następnie kliknij przycisk Rozpocznij optymalizację w prawym dolnym rogu ekranu i poczekaj aż nasz model przygotuje finalną listę rekomendacji.
 6. Wdróż rekomendacje na swoim koncie reklamowym zgodnie z instrukcją wyświetloną w naszej aplikacji.
 7. Analizuj wyniki!

Cały proces szczegółowo przedstawiliśmy na poniższej infografice.

optymalizacja sotrender ads

Na ten moment Optymalizacja reklam jest dostępna bezpłatnie zarówno dla naszych obecnych klientów korzystających z Sotrender Ads, jak i dla użytkowników na okresach testowych.

Zachęcamy do testowania, a w przypadku jakichkolwiek pytań do kontaktu na adres support@sotrender.com lub na czacie w narzędziu.

Do góry
Do góry

Podobne posty