Nowe badanie: Audience Scan

Media społecznościowe dają niespotykane dotąd możliwości poznania swoich klientów. Trzeba tylko wiedzieć, jak tę wiedzę wykorzystać W Sotrenderze od siedmiu lat specjalizujemy się w analizie i interpretacji danych z czterech największych mediów społecznościowych – Facebooka, YouTube’a, Twittera i Instagrama.

Audience Scan to nasze najnowsze badanie obejmujące Facebooka. Z jego pomocą możecie nie tylko dowiedzieć się wszystkiego o swoich fanach (np. jakiego systemu operacyjnego używają, czym się interesują), zbadać swoją konkurencję, wybraną grupę demograficzną, ale także przeanalizować wybraną, dowolną grupę użytkowników Facebooka (mogą to być subskrybenci Waszego newslettera bądź klienci sklepu internetowego).

Jak to robimy?

Użytkownicy social media na bieżąco wyrażają swoje preferencje poprzez rozmaite zachowania – polubienia, klikanie, komentowania, udostępnianie. Łącząc dane z różnych źródeł: naszej bazy kilkunastu tysięcy profili, panelu reklamowego Facebooka, Custom Audiences Facebooka i analizując je pod kątem ustalonych grup docelowych, można dokładnie opisać ich profil. Co ważne, są to rzeczywiste dane o zachowaniu, a nie deklaracje, które mogą się różnić od rzeczywistych akcji i zachowań. Tego typu badanie niereaktywne jest nie tylko skuteczniejsze, ale także szybsze – wyniki analiz są dostępne nawet w ciągu kilku dni.

Dlaczego warto przeprowadzić Audience Scan?

W Audience Scan badamy zainteresowania poszczególnymi profilami i kategoriami np. celebryci, media, marki. Jednak w porównaniu do badania zainteresowań fanów oferowanego przez nas od dłuższego czasu, Audience Scan jest badaniem dużo obszerniejszym, bo można zbadać nie tylko fanów danego profilu. Badaną grupę docelową można dobrać na podstawie:

  • wieku,
  • płci,
  • miejscowości (a także klasy wielkości miejscowości),
  • statusu w związku,
  • zawodu
  • częstotliwości zachowań na Facebooku, m.in. oznaczania się na wydarzeniach, publikowania zdjęć,
  • wykorzystywanego systemu operacyjnego,
  • modelu telefonu.

Czym Audience Scan różni się od Audience Insights?

Część tych danych możecie znaleźć w facebookowym Audience Insights, jednak nasze badanie Audience Scan oferuje możliwość dokładniejszego zgłębienia interesujących danych i dużo wyższy poziom szczegółowości. Co więcej, Audience Insights nie działają na małych bazach danych, natomiast nie jest to problem w przygotowaniu Audience Scan. Za jego pomocą poznacie dokładne zachowania i zainteresowania swoich odbiorców. Jednak najważniejszą różnicą między Audience Insights a Audience Scan jest fakt, że nasze badanie można przeprowadzić na dowolnie wybranej grupie docelowej, możecie przebadać np. strukturę demograficzną fanów swojej konkurencji i tę wiedzę wykorzystać we własnej strategii marketingowej.

Badanie realizujemy w dwóch wariantach:

  • Badanie Custom Audience (wymagana autoryzacja). W oparciu o dane Waszej bazy klientów/subskrybentów, dowiecie się, jaki jest ich profil demograficzny (bez udostępniania danych poszczególnych osób).
  • Badanie dowolnej grupy. Na podstawie danych publicznych Facebooka możemy przebadać wybraną grupę docelową.

Czego możecie dowiedzieć się z Audience Scan?

Audience Scan pozwoli Wam określić, którzy influencerzy, marki i media są szczególnie popularne w wybranej przez Was grupie docelowej. Pomoże wam to w podjęciu decyzji, z kim warto nawiązać współpracę marketingową.

Dzięki wskaźnikowi Affinity Index, dowiecie się, kto ma największy wpływ na waszą grupę docelową, mimo globalnie mniejszej popularności. Robert Lewandowski jest rozpoznawalny w każdym przedziale wiekowym, jednak może warto, robiąc kampanię skierowaną do millenialsów postawić np. na  jednego z zawodników sztuk walki? Największe gwiazdy natomiast można wykorzystać do działań zasięgowych.

Liderzy opinii - szanse komunikacyjne

Liderzy opinii – szanse komunikacyjne wśród wybranej grupy docelowej

MIERZ DZIAŁANIA W SOCIAL MEDIA!Zobacz więcej

Audience Scan pomoże Wam także dowiedzieć się, jakie media są głównym dostarczycielem informacji i rozrywki dla naszej grupy docelowej, a które śledzą częściej niż reszta populacji.

Najpopularniejsze media wśród wybranej grupy docelowej

Najpopularniejsze media wśród wybranej grupy docelowej

Jeśli badacie swoją Custom Audience lub fanów danego profilu, możecie dowiedzieć się, co ich wyróżnia spośród ogółu użytkowników Facebooka oraz poznacie jej szczegółową strukturę demograficzną.

Osoby zainteresowane podróżami wśród wybranej grupy docelowej i w porównaniu do całego Facebooka

Osoby zainteresowane podróżami wśród wybranej grupy docelowej i w porównaniu do całego Facebooka

Podsumowanie

Audience Scan to idealne badanie, jeśli chcecie poznać dogłębnie swoją grupę docelową, swoich fanów, a nawet subskrybentów newslettera. Dzięki temu będziecie mogli stworzyć lepszą strategię komunikacyjną, zidentyfikujecie liderów opinii, z którymi warto nawiązać współpracę marketingową i brandingową.

Chcesz dokładnie poznać swoich klientów lub fanów? Skontaktuj się z nami!

Do góry
Do góry

Podobne posty