API Sotrendera – gdy potrzebujesz źródła danych

Media społecznościowe zmieniły bezpowrotnie oblicze marketingu. W wielu branżach to wokół nich skupia się obecnie komunikacja, obsługa klienta czy nawet sprzedaż. Jednocześnie upowszechnia się o nich wiedza i zwiększają potrzeby w zakresie pomiarów działań na poszczególnych platformach społecznościowych. W związku z tego typu zapotrzebowaniem, Sotrender zdecydował się na udostępnienie własnego API.

Czym jest API?

Mówiąc w dużym uproszczeniu, to swoisty pomost łączący źródło danych i aplikację/panel, które chcą ich używać.

Takimi właśnie pomostami Sotrender jest połączony z Facebookiem, Instagramem, Twitterem i YouTubem. Dzięki API jesteśmy w stanie pobierać szereg informacji, następnie przetwarzać je i wyświetlać w nowej formie. Oczywiście okraszamy to wszystko dodatkowo autorskimi wskaźnikami takimi jak Activity i Interactivity Index.

Mimo, że nasi Klienci mają możliwość analizy danych bezpośrednio w panelu, zdarza się, że posiadają oni również własne platformy, w których chcą widzieć dane z prowadzonych działań w mediach społecznościowych.

W takich właśnie przypadkach możliwość podłączenia się pod API Sotrendera okazuje się idealnym rozwiązaniem.

Dlaczego firmy wybierają nasze API?

Przede wszystkim postanowiliśmy ograniczyć formalności i procedury do niezbędnego minimum. Dzięki temu, zaraz po części formalnej, Klient może podłączyć API do swoich rozwiązań.

Nasze API obsługuje też dane pochodzące z wielu źródeł. Dlatego jeśli prowadzicie działania zarówno na Facebooku, jak i przykładowo na Twitterze – wystarczy podłączyć tylko jedno, Sotrenderowe, API.

Korzyści wynikające z wykorzystania naszego API:

  • pełna integracja z Intranetem bądź inną aplikacją Klienta,
  • dowolność w prezentacji i wizualizacji danych w obrębie konta,
  • pełne wsparcie technologiczne i analityczne,
  • niski koszt wdrożenia usługi,
  • prosta konfiguracja.

Co zawiera API Sotrendera?

API wysyła dane dzienne dla Facebooka, Twittera, YouTube i Instagrama, na poziomie Stron i kanałów, jak i na poziomie postów, filmów, tweetów.

Obok znanych Wam danych z paneli powyższych platform, wysyłamy również nasze autorskie wskaźniki.

Przed podjęciem decyzji, zachęcamy do zapoznania się z pełną dokumentacją.

Jak otrzymać dostęp?

Na początku konieczne jest założenie konta w aplikacji Sotrender (o ile go jeszcze nie macie) i dodanie pożądanych profilów. To właśnie dla nich, przez API, będziecie mogli pobierać dane. Następnie nasz zespół wygeneruje unikalny token przypisany do powyższego konta, który umożliwi odpowiednie podłączenie.

Jeśli masz dodatkowe pytania, wątpliwości, bądź jesteś już pewny, że potrzebujesz naszego API, skontaktuj się z nami pisząc na adres support@sotrender.com. Nasi konsultanci wesprą Was na każdym etapie procesu.

Ile to kosztuje?

Cena dostępu zależy od posiadanego pakietu oraz liczby obsługiwanych profilów. Koszt zaczyna się już od 450 zł netto miesięcznie.

Zastanawiasz się, czy API Sotrendera jest dla Ciebie? Skontaktuj się z nami, a pomożemy Ci znaleźć odpowiednie rozwiązanie.

Do góry
Do góry

Podobne posty