Miniony miesiąc był na Facebooku stosunkowo spokojny. Dlatego wzięliśmy pod lupę tematy, które często pomijamy, bo “coś jest ważniejsze”. Sprawdziliśmy, które marki najbardziej dbają o swoich klientów, co słychać u polskich celebrytów, podejrzeliśmy też, co nas bawi i śmieszy.

Zapraszamy na październikowe wydanie raportu Facebook Trends!

Nasz klient, nasz Pan

Obsługa klienta jest niezwykle ważna w mediach społecznościowych, czego mamy nadzieję, wszyscy są już świadomi. Choć w naszych comiesięcznych raportach Trends zazwyczaj nie poświęcamy temu wskaźnikowi zbyt wiele uwagi, w końcu nie jest to nader chwytliwy temat, warto od czasu do czasu przyjrzeć się, którym markom idzie najlepiej w tym obszarze.

Facebook, telekomunikacja, orange, plus, t-mobile, obsługa klienta

Branża telekomunikacyjna numerem 1. w kategorii Obsługa klienta na Facebooku, pażdziernik 2017

W pierwszej piątce firm z najlepszym wskaźnikiem obsługi klienta znajdują się aż 4 firmy z branży telekomunikacyjnej, z czego dwie pierwsze – Orange i Plus – mają ponad dwukrotnie więcej postów z odpowiedzią niż pozycja 4. T-Mobile i 5. Cyfrowy Polsat. Ciekawi, jak sytuacja przedstawiała się kilka lat temu?

Największy wzrost w minionym miesiącu odnotował z kolei ING Bank Śląski – o 12 oczek w górę.

player.pl, idea bank, media expert, plus, telekomunikacja, obsługa klienta

Najbardziej uważni & Najszybciej komentujący na polskim Facebooku, 10.2017

… i jeszcze szybkie spojrzenie na profile, które reagują na najwięcej postów użytkowników oraz najszybciej je komentują.

Jeśli interesuje Was tematyka obsługi klienta w mediach społecznościowych, polecamy również Waszej uwadze naszą ostatnią prezentację.

 

O nich się mówi

Koniec z poważnymi tematami. Przechodzimy do świata polskich celebrytów.

Facebook, Facebook Trends, Krychowiak, Popek, Pudzianowski, Grosicki

Liczba aktywnych użytkowników na profilach Osób na Facebooku | październik 2017

Kogo bierzemy jako pierwszego pod lupę? Popka. To niepowtarzalna postać polskiego Internetu. Również o nim było głośno w październiku na Facebooku. Popek gra w serialu, koncertuje, powrócił również na ring. W październiku ogłosił także, że chce zostać posłem. Mało tego, jego postać jest już nawet przedmiotem pytań w “Milionerach”.

Tak zupełnie na serio, jeśli jesteście ciekawi jak obecnie wygląda polska scena polityczna w social mediach, polecamy Waszej uwadze nasz ostatni artykuł, gdzie pod lupę wzięliśmy działalność czołowych polskich polityków w mediach społecznościowych.

Kolejnym polskim celebrytą, o którym w październiku było głośniej niż zazwyczaj był Mariusz Pudzianowski. Czym było to spowodowane? Wygraną walką na KSW 40 nad Jay’em Silvą, która została uznana za spory sukces w karierze Pudzianowskiego.

O sukcesie polskich piłkarzy i euforii z tym związanej chyba nie musimy po raz kolejny pisać. Głodnych tematu odsyłamy do raportu Instagram lub Twitter Trends.

Śmiechu warte

Dużą popularnością cieszą się na Facebooku niezmiennie Kabarety. W zestawieniu branż od kilku miesięcy plasują się w pierwszej 10. pod względem liczby fanów.

Facebook, Facebook Trends, październik, liczba fanów, piłkarze, telekomunikacja

Branże na polskim Facebooku wg liczby fanów | październik 2017

Profil, który aż się prosi o wyróżnienie w tym miejscu to Kabaret Neo-Nówka, który w porównaniu do września odnotował przyrost aż o 18799% aktywnych użytkowników!

kabarety, facebook, facebook trends, kabaret neo-nówka

Awans profilu Kabaretu Neo-nówka w kategorii Kabarety na Facebooku

Również różnego rodzaju profile humorystyczne i satyryczne mają rzesze swoich fanów na Facebooku. Jednym z nich jest profil Andrzeja Milewskiego znanego jako “Andrzej Rysuje”. Pod względem zaangażowania swoich fanów w kategorii Osoby profil ten znalazł się w październiku na wysokim 15. miejscu.

Z pewnością znaczna większość z nas widziała jeden z jego ostatnich rysunków:

Absolutnie na sam koniec kultowy już serial “Świat według Kiepskich”, którego Facebookowy profil w październiku “odżył” i odnotował wzrost aż o 723 pozycje w kategorii Zaangażowanie. Powód? Prosty. Rozpoczęcie transmisji nowych odcinków serialu.

media, zaangażowanie, świat według kiepskich

Duży awans profilu serialu „Świat według kiepskich” w kategorii Media w październiku 2017

Sprawdźcie, co jeszcze wydarzyło się na Facebooku! Wszystkiego dowiecie się z październikowego raportu Facebook Trends.

O Autorze

Klaudia Żyłka

Marketing Specialist

Instagram, dogs, books and food lover. Former student at Warsaw University and Malmö University. Improving her marketing skills every day. Proud owner of DIMAQ certificate