Facebook Trends Polska październik 2017 – pół żartem, pół serio

facebook, facebook trends, raport, telekomunikacja

Miniony miesiąc był na Facebooku stosunkowo spokojny. Dlatego wzięliśmy pod lupę tematy, które często pomijamy, bo “coś jest ważniejsze”. Sprawdziliśmy, które marki najbardziej dbają o swoich klientów, co słychać u polskich celebrytów, podejrzeliśmy też, co nas bawi i śmieszy.

Zapraszamy na październikowe wydanie raportu Facebook Trends!

Nasz klient, nasz Pan

Obsługa klienta jest niezwykle ważna w mediach społecznościowych, czego mamy nadzieję, wszyscy są już świadomi. Choć w naszych comiesięcznych raportach Trends zazwyczaj nie poświęcamy temu wskaźnikowi zbyt wiele uwagi, w końcu nie jest to nader chwytliwy temat, warto od czasu do czasu przyjrzeć się, którym markom idzie najlepiej w tym obszarze.

Facebook, telekomunikacja, orange, plus, t-mobile, obsługa klienta

Branża telekomunikacyjna numerem 1. w kategorii Obsługa klienta na Facebooku, pażdziernik 2017

W pierwszej piątce firm z najlepszym wskaźnikiem obsługi klienta znajdują się aż 4 firmy z branży telekomunikacyjnej, z czego dwie pierwsze – Orange i Plus – mają ponad dwukrotnie więcej postów z odpowiedzią niż pozycja 4. T-Mobile i 5. Cyfrowy Polsat. Ciekawi, jak sytuacja przedstawiała się kilka lat temu?

Największy wzrost w minionym miesiącu odnotował z kolei ING Bank Śląski – o 12 oczek w górę.

player.pl, idea bank, media expert, plus, telekomunikacja, obsługa klienta

Najbardziej uważni & Najszybciej komentujący na polskim Facebooku, 10.2017

… i jeszcze szybkie spojrzenie na profile, które reagują na najwięcej postów użytkowników oraz najszybciej je komentują.

Jeśli interesuje Was tematyka obsługi klienta w mediach społecznościowych, polecamy również Waszej uwadze naszą ostatnią prezentację.

 

O nich się mówi

Koniec z poważnymi tematami. Przechodzimy do świata polskich celebrytów.

Facebook, Facebook Trends, Krychowiak, Popek, Pudzianowski, Grosicki

Liczba aktywnych użytkowników na profilach Osób na Facebooku | październik 2017

Kogo bierzemy jako pierwszego pod lupę? Popka. To niepowtarzalna postać polskiego Internetu. Również o nim było głośno w październiku na Facebooku. Popek gra w serialu, koncertuje, powrócił również na ring. W październiku ogłosił także, że chce zostać posłem. Mało tego, jego postać jest już nawet przedmiotem pytań w “Milionerach”.

Tak zupełnie na serio, jeśli jesteście ciekawi jak obecnie wygląda polska scena polityczna w social mediach, polecamy Waszej uwadze nasz ostatni artykuł, gdzie pod lupę wzięliśmy działalność czołowych polskich polityków w mediach społecznościowych.

Kolejnym polskim celebrytą, o którym w październiku było głośniej niż zazwyczaj był Mariusz Pudzianowski. Czym było to spowodowane? Wygraną walką na KSW 40 nad Jay’em Silvą, która została uznana za spory sukces w karierze Pudzianowskiego.

O sukcesie polskich piłkarzy i euforii z tym związanej chyba nie musimy po raz kolejny pisać. Głodnych tematu odsyłamy do raportu Instagram lub Twitter Trends.

Śmiechu warte

Dużą popularnością cieszą się na Facebooku niezmiennie Kabarety. W zestawieniu branż od kilku miesięcy plasują się w pierwszej 10. pod względem liczby fanów.

Facebook, Facebook Trends, październik, liczba fanów, piłkarze, telekomunikacja

Branże na polskim Facebooku wg liczby fanów | październik 2017

Profil, który aż się prosi o wyróżnienie w tym miejscu to Kabaret Neo-Nówka, który w porównaniu do września odnotował przyrost aż o 18799% aktywnych użytkowników!

kabarety, facebook, facebook trends, kabaret neo-nówka

Awans profilu Kabaretu Neo-nówka w kategorii Kabarety na Facebooku

Również różnego rodzaju profile humorystyczne i satyryczne mają rzesze swoich fanów na Facebooku. Jednym z nich jest profil Andrzeja Milewskiego znanego jako “Andrzej Rysuje”. Pod względem zaangażowania swoich fanów w kategorii Osoby profil ten znalazł się w październiku na wysokim 15. miejscu.

Z pewnością znaczna większość z nas widziała jeden z jego ostatnich rysunków:

Absolutnie na sam koniec kultowy już serial “Świat według Kiepskich”, którego Facebookowy profil w październiku “odżył” i odnotował wzrost aż o 723 pozycje w kategorii Zaangażowanie. Powód? Prosty. Rozpoczęcie transmisji nowych odcinków serialu.

media, zaangażowanie, świat według kiepskich

Duży awans profilu serialu “Świat według kiepskich” w kategorii Media w październiku 2017

Sprawdźcie, co jeszcze wydarzyło się na Facebooku! Wszystkiego dowiecie się z październikowego raportu Facebook Trends.

Do góry
Do góry

Podobne posty