Sotrender Research Insight – obsługa klienta najlepsza u Heyah, T−Mobile i w Plusie

marketer toolbox cover

W marcu analiza miesiąca poświęcona jest jednemu z naszych ulubionych tematów, jakim jest obsługa klienta w mediach społecznościowych. Postanowiliśmy przyjrzeć się zagadnieniu responsywności i pod lupę wzięliśmy siedem największych firm branży telekomunikacyjnej w Polsce, dla których zarówno czas reakcji jak i liczba postów użytkowników, które uzyskały odpowiedź, są naprawdę imponujące! W analizie uwzględniliśmy wszystkie zapytania, które trafiły na strony w okresie 1-31 marca 2014 r.

Obsługa klienta – Mobile Vikings Polska i Heyah odpowiadają najczęściej

Na początek rzućmy okiem na kompletność odpowiedzi. Pierwszy z przedstawionych wykresów prezentuje liczbę postów, na które zareagowano oraz odsetek, jaki stanowią one w ogólnej liczbie postów. W tej dziedzinie królują Mobile Vikings Polska i Heyah, których administratorzy odpowiedzieli na ponad 98% liczby wpisów użytkowników! Średnia dla tej grupy równa 94%, może również przyprawić większość komercyjnych profili o zawrót głowy.

Uwaga! Być może pamiętacie, że (dokładnie osiem miesięcy temu) przeprowadzaliśmy już podobne badania. Ciężko w to uwierzyć, jednak w tym czasie dla tych samych stron (za wyjątkiem Mobile Vikings Polska, który na polskim rynku pojawił się dopiero w grudniu), przeciętny odsetek odpowiedzi wzrósł aż o 9, 3%!

Obsługa klienta - liczba odpowiedzi na posty

Obsługa klienta – liczba odpowiedzi na posty

Heyah, T-Mobile i Plus najszybsi

Przejdźmy teraz do szybkości odpowiedzi, równie istotnego kryterium w ocenie responsywności. Spójrzcie na drugi wykres. Tu czołówka przedstawia się nieco inaczej – trzy pierwsze miejsca zajmują Heyah, T-Mobile i Plus, dla których odpowiedź na połowę postów udzielona była w mniej niż 6 minut. Warto zauważyć, że w większości przypadków czas ten nie przekroczył kwadransa. Administratorzy nie dali klientom się zniecierpliwić.

Obsługa klienta - czas odpowiedzi

Obsługa klienta – czas odpowiedzi

Zwróćcie również uwagę na fakt, że aż trzy z analizowanych stron znalazły się w czołowej szóstce wśród WSZYSTKICH analizowanych stron polskojęzycznych naszego rankingu #FanpageTrends pod względem liczby fanów! Może trzeba brać z nich przykład i dbać, aby obsługa klienta w mediach społecznościowych zawsze stała na jak najwyższym poziomie?

Jeśli Ty też chcesz wiedzieć, jak na tle innych wypada Twój fanpage, analizuj obsługę klienta razem z Sotrenderem!

Do góry
Do góry

Podobne posty