Obsługa klienta w social media – przeanalizuj ją z Sotrenderem!

Sprawna obsługa klienta staje się jednym z najważniejszych aspektów obecności firm w mediach społecznościowych. Użytkownicy Facebooka czy Twittera coraz częściej korzystają z tych kanałów, aby zadać firmom i markom pytania lub złożyć zażalenia, zaś sami pracownicy i agencje są rozliczani z jakości swoich działań związanych właśnie z obsługą klienta. Sotrender nie pozostaje w tyle i wprowadza nowe funkcje oraz wskaźniki, pomagające analizować i optymalizować ten obszar działalności firm w social media.

Obsługa klienta w social media coraz powszechniejsza

Trend obsługiwania klientów za pośrednictwem mediów społecznościowych był początkowo najbardziej widoczny w przypadku firm usługowych, jednak obecnie coraz częściej dotyczy również innych branż. W związku z rosnącym znaczeniem obsługi klienta w social media przygotowaliśmy trzy nowe funkcjonalności z nią związane:

– w zakładce “Treści” wyróżniliśmy posty marki

– w nowej zakładce “Obsługa klienta” prezentujemy posty użytkowników oraz czas odpowiedzi na nie.

Obsługa klienta - analizuj z Sotrenderem

Obsługa klienta – analizuj z Sotrenderem

Skupmy się na obsłudze klienta. Dzięki nowym funkcjonalnościom Sotrendera sprawdzisz liczbę oraz odsetek odpowiedzi na posty użytkowników oraz czas reakcji administratora strony.

Odsetek odpowiedzi na posty w Sotrenderze

Odsetek odpowiedzi na posty w Sotrenderze

Czas odpowiedzi na posty w Sotrenderze

Czas odpowiedzi na posty w Sotrenderze

Obsługa klienta - analiza w Sotrenderze

Obsługa klienta – analiza w Sotrenderze

Jak zawsze wszystkie dane dostępne są w podziale na miesiące, tygodnie oraz poszczególne dni tygodnia, co umożliwia analizowanie zmian danych w czasie oraz wyciąganie wniosków dotyczących konkretnych okresów.

Wybór okresu analizy

Wybór okresu analizy

Warto wspomnieć, że wszystkie te wskaźniki, jak i prawie wszystkie pozostałe funkcjonalności Sotrendera, są dostępne także dla konkurencji, co ułatwia porównywanie własnych wyników z osiąganymi przez innych.

W oddzielnej karcie umieściliśmy posty dodane na profilu przez użytkowników. Można je posortować wedle różnych kryteriów, między innymi pod względem tego, czy administrator udzielił na nie odpowiedzi, czy też nie.

Filtrowanie postów w Sotrenderze

Filtrowanie postów w Sotrenderze

Z kolei w zakładce “Treści” prezentujemy obecnie posty marki wraz z insights for posts oraz odpowiednimi tagami. Dzięki temu jeszcze dokładniej można ocenić jakość prowadzonej komunikacji. Więcej o tagowaniu wpisów możecie przeczytać w tym wpisie.

Zapraszamy do wypróbowania nowych funkcjonalności! 

Czekamy na Wasze uwagi i komentarze!

Do góry
Do góry

Podobne posty