W minionym miesiącu odnotowaliśmy kilka znaczących wydarzeń na polskim Instagramie. Tym razem postanowiliśmy, że przyjrzymy się jednak bliżej dwóm z nich. Ciekawi, o czym mowa? Zapraszamy!

Bez obaw, wszystkie pozostałe wydarzenia znajdziecie jak zawsze w pełnym wydaniu najnowszego raportu Instagram Trends październik 2017!

W drodze na Mundial

Pisząc o polskim Instagramie, naprawdę trudno pomijać tematy związane ze sportem. Choć staramy się chociaż od czasu do czasu to robić, są jednak wydarzenia, które skutecznie niweczą nasze starania.

Nie będziemy tym razem jednak pisać tylko o Robercie Lewandowskim, a o całej piłkarskiej reprezentacji Polski, która na początku października zapewniła sobie wyjazd na najbliższe Mistrzostwa Świata w Rosji. Euforia związana z tym sukcesem ogarnęła niemal wszystkich, co znalazło swój wyraz w instagramowych statystykach naszych piłkarzy – m.in. Roberta Lewandowskiego, Wojciecha Szczęsnego, Grzegorz Krychowiaka, Kuby Błaszczykowskiego czy Sławomira Peszko. Większość z nich odnotowała większe niż zazwyczaj zaangażowanie swoich obserwatorów pod postami związanymi z tym właśnie wydarzeniem.

sportowcy, piłkarze, instagram, robert lewandowski, mundial

Najbardziej angażujące profile polskich sportowców na Instagramie w październiku 2017

Również najpopularniejsze posty października, należące oczywiście do Roberta Lewandowskiego, dotyczyły zwycięstwa nad Czarnogórą. Jednak najlepszy post miesiąca, który absolutnie skradł serca wszystkich, dotyczył wyjątkowego towarzysza piłkarza podczas meczu – Franka. Marzeniem nieuleczalnie chorego chłopca było spotkanie samego mistrza, a Robert Lewandowski postanowił to marzenie spełnić. Franek nie tylko towarzyszył piłkarzowi podczas wejścia na murawę, ale również był obecny na boisku podczas całego meczu.

Robert Lewandowski, mecz z Czarnogórą, Mundial, polscy piłkarze

Najlepsze posty na polskim Instagramie w październiku 2017 roku

Tematy, o których warto rozmawiać

Istnieją tematy, o których przyjęło się, że lepiej jest nie rozmawiać lub ich unikać. Jednak zazwyczaj są to jednocześnie tematy, w zakresie których naszą świadomość i wiedza jest zbyt mała i ograniczona. Kampanie społeczne są często jedynymi źródłami, które poruszają tzw. tematy tabu.

Chęć przełamania jednego z nich była początkiem zainicjowanej przez Anję Rubik kampanii społecznej #sexedpl, która porusza tematy związane z szeroko pojętą seksualnością. Choć wystartowała ona dopiero w ostatnich dniach października, jej efekty już są dostrzegalne w mediach, w tym na Instagramie.

prasa, Instagram, sexedpl, wysokie obcasy

Instagram Trends Polska październik 2017 | Najlepsze posty w kategorii prasa

W akcję bardzo mocno zaangażowała się grupa Dziewuchy Dziewuchom, która wspiera ją od strony organizacyjnej oraz promocyjnej. Cel i przesłanie kampanii w 100% wpisuje się bowiem w założenia ruchu Dziewuchy Dziewuchom. Również inne media, jak i osoby nie bezpośrednio związane z akcją, chętnie promują inicjatywę, i towarzyszące jej komunikaty, na swoich kanałach.

sexedpl, dziewuchy dziewuchom, kampania społeczna, Robert Biedroń

Najlepsze posty na profilu Dziewuchy Dziewuchom na Instagramie | październik 2017

W pierwszych opublikowanych w ramach kampanii materiałach wideo wystąpili Maffashion, Robert Biedroń, Maciej Stuhr oraz Monika Brodka.

Ponieważ kampania dopiero nabiera rozpędu, i będzie nam towarzyszyła jeszcze przez kolejne tygodnie, z ciekawością będziemy obserwować jej efekty.

Instagram Trends październik – Spektakularne wzloty

Największe wzrosty w minionym miesiącu odnotowały typowo “babskie” profile. W zestawieniu najbardziej angażujących profili na polskim Instagramie wyjątkowo wyróżniły się 3 modowo-kosmetyczne konta:

  • @warszawskalala_ – profil Izy Warszawskiej – wzrost o 198 oczek w górę, na pozycję nr 3.,
  • profil @selfieroom.official – marki Selfieroom – wzrost o 232 oczka w górę, na pozycję nr 5.,
  • profil @goldenrosepolska – oficjalny profil marki Golden Rose – wzrost o 228 oczek w górę, na pozycję nr 11.
zaangażowanie, najlepsze profile, Instagram, selfieroom, golden rose

Najbardziej angażujące profile na polskim Instagramie w październiku 2017

To chyba oczywiste, że nasze kobiece szafy potrzebują co nieco nowego wraz z nowym sezonem 😉 Jednak przed zakupem najlepiej przebuszować Internet w poszukiwaniu idealnych perełek.

Co jeszcze wydarzyło się na Instagramie w minionym miesiącu? Sprawdźcie w październikowym raporcie Instagram Trends Polska 2017!

 

MIERZ, OPTYMALIZUJ, RAPORTUJ!Zobacz więcej