Nowość w Sotrenderze: Instagram!

Nadszedł ten długo wyczekiwany moment. Od dziś w Sotrenderze możecie analizować kolejny kanał – Instagram. Wybraliśmy go z kilku powodów. Po pierwsze, słuchaliśmy waszych próśb i potrzeb. Po drugie, Instagram stał się w ciągu kilku lat swojego istnienia jedną z najważniejszych platform społecznościowych i jest coraz częściej wykorzystywany w działaniach biznesowych.

Muszę przyznać, że ciężko pracowaliśmy nad Instagramem przez ostatnie pół roku. Zajęło nam to tyle czasu przede wszystkim z powodu ograniczeń API Instagrama (w porównaniu do innych platform). Jednak pokonaliśmy te przeszkody i jesteśmy dumni z efektów.

Dlaczego Instagram?

Jak już pisałem, Instagram jest jedną z najszybciej rozwijających się platform społecznościowych. Obecnie ma więcej aktywnych użytkowników niż Twitter.  Zdjecia wywołują dużo większe zaangażowanie niż sam tekst (wiecie to na pewno z Facebooka). Instagram jest też bardzo prostym medium. Wystarczy zainstalować aplikację na swoim smartfonie i zacząć robić zdjęcia. Można też zdjęcia z Instagrama udostępnić w innych kanałach social media. Z tych powodów coraz więcej marek decyduje się na podjecie działalności marketingowo-promocyjnej na Instagramie. Co więcej, dla niektórych branż – m.in. modowej, rękodzielnicznej – Instagram staje się razem z Pinterestem podstawowym medium komunikacji z potencjalnymi klientami. Każda marka poważnie myśląca o obecności w sieci powinna rozważyć obecność na Instagramie.

Co można analizować w Sotrenderze?

Podobnie, jak w przypadku pozostałych platform analizowanych w Sotrenderze, możecie badać zasięg, treści oraz ich skuteczność na Instagramie. Dowiecie się, ilu obserwujących mają Wasze profile, ilu obserwujących przybyło w wybranym okresie, jak bardzo angażujące były Wasze posty itp. Wszystko to dostępne w jednym przejrzystym panelu razem ze statystykami z innych najważniejszych kanałów social media – Facebooka, Twittera i YouTube.

sotrender, instagram, analiza, wykresy

Panel analityki Instagrama w Sotrenderze

MIERZ DZIAŁANIA NA INSTAGRAMIE!Zobacz więcej

Analiza hashtagów

Jest też nowość – wprowadzamy analizę skuteczności hashtagów. Dzięki niej dowiecie się, jakich znaczników powinniście używać częściej, a jakie nie wywołują pożądanych reakcji użytkowników. Co więcej, możecie sprawdzić te dane również dla profili bezpośredniej konkurencji. Dzięki temu ulepszycie swoją komunikację tak, by jeszcze skuteczniej dotrzeć do wybranej grupy docelowej. To jedna z moich ulubionych funkcji Sotrendera, jest dostępna również dla Twittera.

aliexpress, instagram, sotrender, hashtagi

Statystyka hashtagów na Instagramie na przykładzie AliExpress

W chwili obecnej (lipiec 2017) dostępne są również funkcje takie jak m.in: automatyczne raporty PDF dla profili (na wzór raportów, które mamy już dla Facebooka i innych kanałów) oraz moje ulubione wskazówki dla profili.

MIERZ DZIAŁANIA NA INSTAGRAMIE!Zobacz więcej

Do góry
Do góry

Podobne posty