Wskazówki, czyli nowe funkcjonalności i analityczna rewolucja w Sotrender

Sotrender wprowadza wskazówki optymalizacyjne generowane automatycznie na podstawie danych. Poza danymi, wykresami i wskaźnikami użytkownicy dostaną teraz konkretne wskazówki dotyczące prowadzenia strony na Facebooku, tego co i kiedy warto robić i na co zwracać uwagę. Rekomendacje są generowane w oparciu o analizy danych i dostosowane do danej strony, sposobu jej prowadzenia i zachowania fanów.


Miar i wskaźników, które można zdefiniować dla działań i obecności marek w social media jest bardzo wiele. Te, które lepiej opisują realizację założonych celów określa się często mianem kluczowych wskaźników efektywności (tzw. KPI, Key Performance Indicators). Ich istotność wynika również z większego przełożenia na decyzje i biznes. W Sotrender uważamy, że właśnie to przełożenie na działanie jest kluczowe. Jako firma przetwarzająca ogromne ilości danych, staramy się koncentrować się na tak zwanych actionable statistics. Rozumiemy, że nie same dane, ale informacja jaką ze sobą niosą jest wartością dla naszych użytkowników i to przede wszystkim taka informacja, która wpływa na to co i jak robią.

Aby dać naszym klientom większą wartość, postanowiliśmy skrócić drogę od danych do działania. Stąd nowa funkcjonalność Sotrendera – wskazówki generowane automatycznie na podstawie danych, które pomagają optymalizować działania na Facebooku.

dobra robota

Już teraz dostępnych jest prawie 90 reguł dotyczących profilu, publikowania treści, interakcji i angażowania fanów. Wyświetlenie każdej z nich, a często także ich treść (np. przy wskazówkach dotyczących godzin aktywności, czy typów postów) jest indywidualnie obliczana na podstawie danych dla wybranej strony oraz wielu złożonych reguł analitycznych. Reguły powstały w oparciu o analizy prowadzone na bazie stron na Facebooku monitorowanych przez Sotrender. Nad ich stworzeniem pracował przez kilka miesięcy pięciosobowy zespół analityków, programistów i specjalistów od działań na Facebooku.

Część wskazówek dotyczy tego co w prowadzeniu strony można robić lepiej, część ma charakter informacyjny, a jeszcze inne są pozytywne i pokazują to co jest robione dobrze i co warto robić częściej. Analizujemy także przygotowanie profilu do działań – czy ma tzw. Vanity URL, czy różne pola profilowe są prawidłowo przygotowane, itd. Wskazówki są aktualizowane co tydzień, biorą pod uwagę aktualne działania. Są dostępne dla dowolnej śledzonej strony, więc można także podglądać konkurencję. Dodatkowo na bazie wskazówek wyliczany jest procentowany wskaźnik, pokazujący czy działania na danym fanpage’u są optymalne.

informacyjnie

Wskazówki będziemy systematycznie usprawniać i zwiększać ich ilość. Obecne generowane są przede wszystkim na podstawie danych dla jednej strony. W dalszej kolejności udostępniane będą również wskazówki na podstawie danych o najlepszych praktykach na innych stronach na Facebooku, czy statystykach Facebook Insights. Poajwią się wskazówki dotyczące zwiększania liczby fanów, pozyskania ruchu z Facebooka do własnych stron WWW, czy angażowania konkretnych grup docelowych.

do porawy

W oparciu o stworzony na bazie reguł generujących wskazówki wskaźnik jakości prowadzenia strony przedstawimy również niedługo ranking najlepiej prowadzonych stron na Facebooku.

 

Wskazówki optymalizacyjne są dla nas bardzo ważnym elementem rozwoju Sotrendera. Jesteśmy przekonani, że stanowią dodatkową wartość dla naszych klientów, ułatwiając wykorzystanie danych do poprawy własnych działań. Z pewnością bardziej zaawansowani użytkownicy całego narzędzia mogą wyciągać wnioski samodzielnie, ale i dla nich skorzystanie ze wskazówek to oszczędność czasu. Nowa funkcjonalność ułatwi pracę szczególnie osobom prowadzącym wiele różnych stron na Facebooku oraz tym, którzy mają mniejsze doświadczenie lub nie przepadają za zabawami z danymi i samodzielnym ich interpretowaniem.

Do góry
Do góry

Podobne posty