Hashtagi są obecnie niezwykle ważną częścią komunikacji na Twitterze. Oczywiście ich podstawową rolą jest oznaczenie tematyki tweeta i ułatwienie odnalezienia tweetów na podobny temat. Dzięki korzystaniu z odpowiednio dobranych hashtagów można znacząco zwiększyć zaangażowanie użytkowników. Pomoże w tym nowa funkcja Sotrendera – statystyki hashtagów.

Dzięki niej:

  1. Zwiększycie zaangażowanie na Waszych profilach, dzięki dobraniu odpowiednich hashtagów
  2. Sprawdzicie, które hashtagi są najskuteczniejsze
  3. Określicie najlepsze hashtagi konkurencji i zdecydujecie, czy dołączyć je do Waszej komunikacji
  4. Poznacie hashtagi używane przez użytkowników wspominających Wasz profil lub odpowiadających na Wasze tweety

Sprawdź najnowszy wygląd narzędzia 

Hashtagi – triki i wskazówki

Istnieje kilka różnych strategii pomagających poprawić skuteczność hashtagów – śledzenie trendów czy stworzenie własnego znacznika. Pisaliśmy o nich więcej na naszym blogu. Sam Twitter radzi, by korzystać z maksymalnie dwóch hashtagów w tweecie. Z tego powodu, niezwykle ważny staje się odpowiedni dobór znaczników. Oparte na danych wskazówki Sotrendera pomagają dobrać odpowiednie hashtagi oraz sprawdzić, z których lepiej zrezygnować. Wszystko po to, by komunikacja na Twitterze była jak najskuteczniejsza.

Wskazówki dotyczące hashtagów.

Wskazówki dotyczące hashtagów

Mierz swoje działania w social media!

Znajdź najlepsze hashtagi dzięki Sotrenderowi

Nadszedł czas na kolejny krok. Wprowadzamy nową funkcję w Sotrenderze – statystyki hashtagów –  która pozwoli Wam znaleźć najskuteczniejsze znaczniki. Jak ją znaleźć w narzędziu? Wystarczy zalogować się do panelu Sotrendera i wybrać statystyki dla Twittera. W bocznym menu pod opcją Tweety marki znajdują się hashtagi marki.

Jak znaleźć statystyki hashtagów w Sotrenderze

Jak znaleźć statystyki hashtagów w Sotrenderze

Po kliknięciu tej opcji, znajdziecie listę wszystkich hashtagów użytych przez profil w wybranym okresie, liczbę aktywności (dodanie do ulubionych, podanie dalej, odpowiedzi), które wywołały oraz częstotliwość użycia.

Statystyka hashtagów

Statystyka hashtagów

Listę można posortować według wybranego wskaźnika (domyślnie – częstotliwości użycia). Jak zawsze, dane są dostępne dla dni, tygodni, miesięcy, a nawet lat.

Możecie również sprawdzić statystyki hashtagów używanych przez konkurencję. Dzięki temu możecie uczyć się na ich błędach, unikając hashtagów zmniejszających zaangażowanie użytkowników oraz dołączając do własnej komunikacji najlepsze znaczniki, z których korzystają konkurenci.

Znajdź najpopularniejsze hashtagi użytkowników

Dzięki Sotrenderowi możecie nie tylko sprawdzić, które hashtagi używane przez Wasze profile były najskuteczniejsze i najpopularniejsze, ale także dowiecie się, z jakich znaczników korzystają użytkownicy wchodzący w interakcję z Waszym profilem. Wystarczy tylko kliknąć na zakładkę hashtagi użytkowników i otrzymacie listę najczęściej używanych hashtagów przez użytkowników, którzy odpowiadają na Wasze tweety.

Zapraszamy do testowania najnowszej funkcji Sotrendera!

Mierz swoje działania w social media!

O Autorze

Michał Wieczorek

Content Marketing Specialist

Baltic linguist, marketer, and music journalist in his free time. A big fan of good food and even better music.