Odmieniony Sotrender – sprawdź, jak pomoże Ci poprawić wyniki!

W Sotrenderze czas zmian. Ulepszony, bardziej przejrzysty i przyjazny Sotrender pomoże Ci jeszcze bardziej poprawić wyniki działań na Facebooku, Twitterze i YouTube. Nowy Sotrender to nie tylko zupełnie przebudowana strona, przekształcony panel, dodatkowe funkcje i ulepszony system płatności. Metamorfoza narzędzia jest jedynie pretekstem do zaprezentowania zupełnie odmienionego podejścia do analityki mediów społecznościowych, które odzwierciedla ogólnie przyjęty schemat pomiaru social media. Od dziś cennik Sotrendera oparty jest na obecności w wielu kanałach społecznościowych, a nową jednostką rozliczeniową staje się marka. Sprawdź, co jeszcze się zmienia!


Sprawdź najnowsze zmiany w aplikacji Sotrender: możliwość generowania cyklicznych raportów, aktualny wygląd nawigacji oraz menu, nowe wskaźniki i wykresy [aktualizacja 02/2018].


Nowy przejrzysty design aplikacji

Przebudowaliśmy i uprościliśmy panel aplikacji tak, aby korzystanie z niego było jeszcze prostsze i bardziej intuicyjne. Zmiany w największym stopniu widoczne są w dashboardzie, czyli pierwszym ekranie widocznym od razu po zalogowaniu, na którym prezentowane jest podsumowanie wszystkich najważniejszych wskaźników. Przedstawia on po 3 najważniejsze wskaźniki dla każdego profilu w każdym kanale, dotyczące zasięgu, zaangażowania i aktywności komunikacyjnej marki.

Odmieniony dashboard Sotrendera

Odmieniony dashboard Sotrendera


Odświeżyliśmy także nawigację w panelu. Nowy panel Sotrendera oparty jest na dwóch rodzajach menu – górnym, prezentującym analizowane przez Sotrender serwisy oraz bocznym, wyświetlanym po lewej stronie, w którym znajdują się wybrane profile. Po kliknięciu na jeden z nich, menu rozwija się, umożliwiając wybór konkretnych pozycji z listy. Boczne menu odzwierciedla wskaźniki pomiaru działań w social media, zgrupowane w kategorie, które warto brać pod uwagę, w myśl przyjętego przez nas schematu pomiaru: zasięg, zaangażowanie, treści, odbiorców, obsługę klienta i pracę administratora.

Nowe Menu w Sotrenderze

Nowe Menu w Sotrenderze

Sotrender z nowymi funkcjami

Przy okazji usprawnień wprowadziliśmy kilka nowych funkcji i uporządkowaliśmy istniejące. Dokładny ich opis zamieściliśmy w szczegółowym wpisie, tutaj tylko krótko wymienimy zmiany. Najwięcej z nich dotyczy poszczególnych kategorii pomiaru komunikacji na Facebooku, który jest wciąż głównym kanałem social media dla prawie wszystkich naszych klientów. Nowy Sotrender to:

  • jeszcze więcej automatycznych wskazówek generowanych w oparciu o dane,
  • profesjonalne raporty PDF, które można przygotować, wykonując zaledwie kilka kliknięć,
  • odmienione statystyki dotyczące zasięgu i częstotliwości kontaktów użytkowników z treściami,
  • dodatkowy ekran prezentujący udział poszczególnych typów postów w komunikacji,
  • rozbudowany dział dedykowany odbiorcom treści,
  • osobna zakładka dedykowana pracy administratora.

Mniejsze zmiany dotyczą na razie pomiaru Twittera i YouTube. Statystyki profili na Twitterze i kanałów na YouTube sprowadziliśmy do tego samego schematu pomiaru, m.in. grupując wskaźniki Zaangażowania oraz, dla Twittera, wyodrębniając Pracę administratora, analogicznie jak dla Facebooka. Już wkrótce możecie się spodziewać znacznie większych zmian w stosunku do tych kanałów i wielu nowych funkcji, między innymi automatycznych raportów PDF.

Prostszy system rejestracji i płatności

W strategii naszego rozwoju coraz ważniejsze miejsce zajmuje klasyczny model SaaS: pozyskiwanie i obsługa klientów wyłącznie online. Uprościliśmy w tym celu sposób rejestracji. Jeśli chcesz tylko sprawdzić możliwości Sotrendera, mamy dla Ciebie bezpłatne demo, które pokazuje wszystkie możliwości analityczne dla Facebooka, YouTube i Twittera na przykładzie wybranych przez nas profili. Jeśli natomiast chcesz sprawdzić dane dla własnych profili, skorzystaj z darmowego okresu testowego dla 1 ze zdefiniowanych pakietów,  podczas którego przez 14 dni bez żadnych opłat będziesz mógł testować Sotrendera dla własnych stron, profili, kanałów i kampanii. Specjalny kreator pomoże Ci aktywować platformy i dodać profile.

Przy okazji poprawiliśmy i rozszerzyliśmy zakładkę Ustawienia, w której możesz zarządzać własnym kontem, profilami, płatnościami i użytkownikami.

Ustawienia panelu w Sotrenderze

Ustawienia panelu w Sotrenderze

Korzystniejszy cennik

Z dniem 5. lutego 2015 r. wprowadziliśmy nowy cennik, a z nim nowe pakiety i nowe zasady rozliczenia. Podstawą rozliczenia stała się marka, wszystko jedno czy własna czy konkurencyjna. Wybrany pakiet określa maksymalną liczbę marek. Dla każdej marki można dodać po 1 stronie na Facebooku, profilu na Twitterze i kanale YouTube. Nowe pakiety: Bronze, Silver, Gold i Platinum umożliwiają analizę odpowiednio 1, 3, 8 i 20 marek. W cenie są wszystkie opcje analityczne, natomiast w pakietach Bronze i Silver ograniczona jest maksymalna wielkość profilu. A jeśli żaden z dostępnych profili Ci nie wystarcza, skontaktuj się z nami – przygotujemy specjalny pakiet, dostosowany do Twoich potrzeb.

Obecnym klientom Sotrendera pozostawiamy możliwość wyboru. W zależności od preferencji można pozostać przy obecnej zasadzie rozliczeń lub też przejść na nowe pakiety, do czego serdecznie zachęcamy.

Zmiany na stronie i rekrutacja

Przy okazji wielu innych zmian zmieniliśmy też stronę główną www.sotrender.com, która obecnie lepiej odzwierciedla nasz sposób myślenia o zastosowaniach i przewagach konkurencyjnych Sotrendera. Odświeżyliśmy opis możliwości naszej aplikacji. A ponieważ zmiany i szybki rozwój wymagają najlepszych ludzi, ogłosiliśmy też rekrutację na kolejne stanowiska. Szukamy marketera, programistów i analityków – sprawdź nasze oferty pracy  i dołącz do najfajniejszego zespołu pod słońcem, który zgodnie deklaruje, że lubi to, co robi!


Sprawdź najnowsze zmiany w aplikacji Sotrender: możliwość generowania cyklicznych raportów, aktualny wygląd nawigacji oraz menu, nowe wskaźniki i wykresy [aktualizacja 02/2018].

Mierz swoje działania w social media!

Do góry
Do góry

Podobne posty