Zobacz, co zmieniło się w Sotrenderze – dokładny opis funkcji!

Kilka dni temu zaprezentowaliśmy zupełnie odmienioną wersję Sotrendera. Zmieniła się nie tylko strona główna narzędzia i jego panel, do którego dodaliśmy nowe funkcje. Przebudowaliśmy także system płatności i zaprezentowaliśmy nowy cennik, w którym podstawową jednostką rozliczeniową jest obecnie marka. Przeczytaj, co dokładnie ulepszyliśmy.

Ogólny opis zmian, które wprowadziliśmy do aplikacji, możecie przeczytać we wpisie pt. “Odmieniony Sotrender – sprawdź, jak pomoże Ci poprawić wyniki!”, w którym podzieliliśmy nowości na kilka obszarów:

  • nowy design aplikacji,
  • dodatkowe funkcje,
  • prostszy system rejestracji i płatności,
  • korzystniejszy cennik.

O jakich funkcjach mowa?

Dotyczą one przede wszystkim poszczególnych kategorii pomiaru komunikacji na Facebooku, który jest wciąż głównym kanałem social media dla prawie wszystkich naszych klientów.

Nasze wskazówki: od dziś we wskazówkach Sotrendera znajdziecie również te dotyczącyce zmiany liczby fanów pochodzących z różnych krajów oraz tego, w jakim stopniu w obrębie strony angażują się te same, a w jakim nowe osoby.

Nowe wskazówki Sotrendera

Nowe wskazówki Sotrendera

Automatyczne raporty: automatyczne raporty PDF to jedna z ulubionych funkcji naszych użytkowników, dlatego też przesunęliśmy ją w bardziej widoczne miejsce na górze bocznego menu.

Automatyczne raporty Sotrendera

Automatyczne raporty Sotrendera

Zasięg: statystyki zasięgu na bazie Facebook Insights podzieliliśmy na 2 części: Zasięg i częstotliwość, w której prezentujemy łączny zasięg, liczbę odsłon oraz częstotliwość kontaktów z 1 użytkownikiem w poszczególnych dniach (łączna liczba odsłon dzielona przez łączny zasięg), oraz Rodzaje zasięgu, przedstawiające liczbę użytkowników, do których dany profil dotarł w sposób organiczny, wirusowy i płatny. Dodaliśmy też nowy ekran Źródła fanów, pokazujący, skąd przychodzą osoby, które polubiły nasz profil.

Źródła polubień fanów w Sotrenderze

Źródła polubień fanów w Sotrenderze

Zaangażowanie: Na ekranie Aktywności znalazły się tylko aktywności (polubienia, komentarze, itd.) użytkowników, natomiast działania prowadzącego profil przenieśliśmy do nowej kategorii “Praca admina”. W aktywnościach umieściliśmy też Interactivity Index i Relative Interactivity, czyli nasze autorskie wskaźniki pokazujące inny aspekt aktywności fanów. Zrezygnowaliśmy natomiast ze wskaźnika Ludzie, którzy o tym mówią (People Talking About This), który ze względu na swój niejednorodny charakter (łączenie zaangażowania i nowych fanów) i skomplikowany sposób liczenia (średnia krocząca z kilku dni) jest trudno intepretowalny. Sam Facebook od pewnego czasu wycofuje się z tego wskaźnika.

Aktywności użytkowników w Sotrenderze

Aktywności użytkowników w Sotrenderze

Treści: dodaliśmy nowy ekran Typy postów, na którym podsumowujemy udział różnych typów treści w komunikacji w danym przedziale czasowym. Dodatkowo dla własnych profili można obserwować też tzw. Facebook Insights for Posts – dokładne statystyki zmian zasięgu w czasie (trzeba w tym celu aktywować tzw. dane prywatne).

Typy postów w Sotrenderze

Typy postów w Sotrenderze

Odbiorcy (społeczność): ten dział mocno rozbudowaliśmy. Obecnie można tu znaleźć wszystkie dostępne informacje na temat ludzi, do których dociera prowadzona przez nas komunikacja: Płeć i Wiek (tylko dla własnych profili – dane Facebook Insights), informacje o Krajach, z których pochodzą użytkownicy, Ranking społeczności, pokazujący zaangażowanych fanów z podziałem na segmenty oraz Segmentację, pokazującą udział poszczególnych segmentów wśród wszystkich zaangażowanych użytkowników.

Segmentacja użytkowników w Sotrenderze

Segmentacja użytkowników w Sotrenderze

Obsługa klienta: ta kategoria dalej pokazuje statystyki liczby postów użytkowników oraz Reakcji marki, a także zbiorczy widok wszystkich Postów użytkowników. Zdradzimy jednak, że w najbliższym czasie także tutaj możecie się spodziewać radykalnych zmian.

Praca admina: nowa kategoria, podsumowująca wszystkie działania prowadzącego profil oraz ich Interactivity Index. Znalazły się tu konkretne informacje dotyczące liczby poszczególnych aktywności administratorów wykonanych w wybranym okresie, w podziale na dni, tygodnie, poszczególne dni tygodnia oraz godziny.

Aktywności marki w Sotrenderze

Aktywności marki w Sotrenderze


AKTUALIZACJA 02.2018: Zapoznaj się z najnowszymi zmianami w aplikacji oraz aktualnym cennikiem obowiązującym od 09.05.2017.


Do góry
Do góry

Podobne posty