Sotrender prezentuje: cykliczne raporty oraz szybsze dodawanie profili

Z aplikacji Sotrender każdego dnia korzysta ponad 1500 marketerów, a każdego miesiąca generowanych jest ponad 1000 raportów w różnym formacie. Uznaliśmy więc, że moduł raportowania zasługuje już na ciekawe usprawnienia!

Przedstawiamy nowe funkcjonalności, które jeszcze bardziej usprawnią Waszą codzienną pracę!

Cykliczne raporty

To z pewnością funkcja, na którą czekało wielu naszych Klientów. Od teraz, obok możliwości stworzenia raportu jednorazowego, istnieje również możliwość stworzenia raportów cyklicznych, które będą się automatycznie generować w wybranym przez nas terminie:

  • co tydzień – w wybrany dzień tygodnia,
  • co miesiąc – określonego z góry dnia (np. 1. dnia miesiąca lub 15. dnia miesiąca).

Raporty cykliczne możecie zaplanować niezmiennie w zakładce “Raportowanie”. Klikając w przycisk “Dodaj raport” pojawi się możliwość wygenerowania raportu jednorazowego lub cyklicznego.

raporty, raporty cykliczne, sotrender, cykliczne raporty

Panel służący do generowania raportów w Sotrenderze

W sekcji “Raportowanie” dostępne są zarówno zaplanowane, jak i już wygenerowane raporty:

  • zakładka Ostatnie raporty – tu znajduje się lista wszystkich raportów (jednorazowych oraz już wygenerowanych cyklicznych raportów),
  • zakładka Zaplanowane raporty – tu znajduje się lista zaplanowanych raportów cyklicznych.

Jeśli w procesie planowania raportów wybierzemy dodatkowo opcję “wyślij emailem” (znajdziecie ją w opcjach dodatkowych), raporty będą dostępne zarówno z poziomu panelu w narzędziu jak i na waszej skrzynce pocztowej.

Nowa funkcjonalność raportowania to optymalizacja pracy i oszczędność czasu – procesu nie trzeba cyklicznie powtarzać, ani pamiętać o tym, by regularnie generować pojedyncze raporty.

Usprawnione generowanie raportów

Choć nowy wygląd generowania raportów wprowadziliśmy do narzędzia jeszcze przed wakacjami, wdrożyliśmy teraz szereg usprawnień, dzięki którym raportowanie staje się dużo bardziej intuicyjne.

sotrender, raporty, generowanie raportów

Proces generowania raportów w Sotrenderze

Zachowaliśmy przy tym możliwość generowania kilku raportów jednocześnie. W ramach jednego kanału i zaznaczonego okresu można stworzyć kilka raportów jednocześnie, wybierając odpowiednie profile na Twoim koncie.

Gdy wszystkie parametry są już wybrane, po zakończeniu kreacji raportu pojawi się ekran z podsumowaniem.

podsumowanie, raport

Przycisk podsumowania tworzonego raportu

Z tego poziomu możemy sprawdzić, czy wszystkie ustawienia raportu są zgodne z naszymi założeniami. W każdej chwili możemy wrócić do etapu edycji i nanieść ewentualne poprawki. Podsumowanie jest szczególnie przydatne w przypadku tworzenia raportów cyklicznych.

raporty, podsumowanie, generowanie raportów, sotrender

Podsumowanie generowanych raportów w Sotrenderze

Nowy proces generowania raportów jest szybszy i bardziej czytelny. Zarówno przygotowanie raportów jednorazowych, jak i cyklicznych będzie sprawniejsze!

Mierz swoje działania w social media!

Bardziej intuicyjny kalendarz

Nowy wygląd w naszym narzędziu otrzymał również kalendarz. Jego odświeżona wersja usprawni nie tylko generowanie raportów, ale też analizowanie wykresów i wskaźników dla profili.

nowy kalendarz, kalendarz, sotrender, aplikacja

Nowy wygląd kalendarza w Sotrenderze

Po lewej stronie znajduje się lista, służąca do wyboru predefiniowanych zakresów dat (np. ostatnie 7 dni, ostatnie 30 dni czy poprzedni tydzień). Oczywiście w dalszym ciągu możemy indywidualnie wybierać daty, dla jakich chcemy uzyskać dane. Został jednak usprawniony mechanizm działania kalendarza – pierwsze kliknięcie oznacza datę początkową, zaś drugie końcową. Klikamy “zapisz” i gotowe!

Nad kalendarzem będzie widoczny zakres dat, dla jakiego dane są obecnie analizowane, zaś pod wykresem widnieje okres, jaki właśnie chcemy zastosować.

Kalendarz zyskał nie tylko nowy wygląd, ale i funkcjonalność – wybieranie zakresów dat nie było jeszcze tak intuicyjne i wygodne w obsłudze!

Podgląd hasła podczas logowania i rejestracji

Kolejna zmiana dotyczy zarówno naszych nowych jak i obecnych Klientów. W trakcie logowania, jak również podczas zakładania konta, istnieje od teraz możliwość podejrzenia wpisywanego hasła, używając ikonki, która znajduje się po prawej stronie.

pogląd hasła, logowanie, sotrender, aplikacja

Podgląd hasła przy logowaniu i rejestracji do Sotrendera

Zmodyfikowaliśmy również wygląd oraz wybór strefy czasowej, w jakiej się znajdujemy.

Łatwiejsze wyszukiwanie i dodawanie profili

To nie tylko zmiana wizualna, ale przede wszystkim szybsze wyszukiwanie interesujących Was profili. Dodatkowo, bardziej czytelny jest podział na kanały, w jakich dany profil się znajduje.

dodawanie profili, sotrender, narzędzie, aplikacja

Zmodyfikowany wygląd wyszukiwania i dodawania profili

Nowy wygląd rejestracji

Klienci, którzy dopiero zaczną swoją przygodę z Sotrenderem, będą mogli korzystać z narzędzia po przejściu zmodyfikowanego procesu rejestracji. Został on uproszczony nie tylko pod kątem wizualnym – konfiguracja konta przebiega teraz szybciej, aby nowy użytkownik mógł sprawnie przejść do narzędzia.

Mierz swoje działania w social media!

Jesteśmy przekonani, że wprowadzone zmiany sprawią, że korzystanie z narzędzia będzie dla Was przyjemniejsze oraz przełoży się na zwiększenie efektywności Waszej pracy. Jesteśmy ciekawi Waszej opinii na ich temat!

Jak zawsze na bieżąco będziemy informować o wszystkich aktualizacjach. Kolejne zmiany pojawią się już w nowym roku!

 

Do góry
Do góry

Podobne posty