Nowości w Sotrenderze: nowa nawigacja, ulepszone raportowanie

Zamknęliśmy już definitywnie starą wersję Sotrendera i ciągle rozwijamy nowe wcielenie narzędzia. Staramy się, by korzystanie z naszej aplikacji było jak najprzyjemniejsze, najprostsze i najbardziej efektywne, dlatego pracujemy nad ciągłym jej rozwojem. W najnowszej aktualizacji dodaliśmy nowe metryki, ulepszyliśmy nawigację i zmodyfikowaliśmy proces tworzenia raportów.

Rozszerzone menu

Nowy wygląd i podział menu w Sotrenderze

Nowy wygląd i podział menu w Sotrenderze

Na podstawie rozmów z klientami oraz obserwacji zachowań użytkowników narzędzia, postanowiliśmy przeorganizować zawartość nawigacji, którą widzicie po zalogowaniu się do Sotrendera.

Obecnie menu zawiera 7 zakładek tematycznych.  Wykresy z sekcji “Optymalizacja” zostały rozdzielone, a wskazówki otrzymały własną sekcję, tak żeby ułatwić do nich dostęp. Wiemy, że często z nich korzystacie.

Sprawdź najnowszą aktualizację i obecny wygląd menu

Nowe raportowanie w Sotrenderze

Całkiem zmieniła się sekcja raportowanie. Nie znajdziecie już w niej żadnych wykresów (te przenieśliśmy do odpowiednich sekcji – Zasięg i zaangażowanie, Odbiorcy oraz Treści).

Nowy wygląd tworzenia raportów w Sotrenderze

Nowy wygląd tworzenia raportów w Sotrenderze

Nowy formularz tworzenia raportów pozwala na przygotowanie dokładnie takiego dokumentu, jakiego potrzebujecie – dla pojedynczego profilu, bądź dla całej grupy  (nie ma potrzeby przechodzenia do zakładki Porównanie, tak jak było to wcześniej).

Dodatkowo, od tej pory możecie wygenerować jednocześnie kilka raportów, co oznacza jeszcze więcej zaoszczędzonego czasu! Dostępna jest już również możliwość generowania raportów cyklicznych, w wybranym przez Was terminie i w określonym interwale, np. pierwszego dnia każdego miesiąca.

Mierz swoje działania w social media!

Dane zasięgowe dla postów

Dane zasięgowe dla postów w Sotrenderze

Dane zasięgowe dla postów w Sotrenderze

Powinna ucieszyć was informacja, że dodaliśmy w narzędziu dane zasięgowe dla postów opublikowanych przez wybraną stronę na Facebooku. Wystarczy, że w zakładce Treści wybierzecie wybrany profil, dla którego dysponujecie danymi insightowymi, a w następnym ekranie pojawi się nowa sekcja – “Posty marki – dane zasięgowe”, gdzie będziecie mogli sprawdzić, jak radziły sobie opublikowane przez Was posty w wybranym okresie.

Nowe metryki

Wykres PTAT w Sotrenderze

Wykres PTAT w Sotrenderze

Kolejną nowością są wykresy pokazujące liczbę storytellers (ludzie, którzy o tym mówią, PTAT) dla dowolnego Facebookowego profilu. Znajdziecie ją w sekcji Zasięg i zaangażowanie.

PTAT to jedyna metryka, która bez dostępu do danych insightowych, pozwala ocenić wpływ działań reklamowych (dlatego zdecydowaliśmy się też na pokazywanie jej w raportach Facebook Trends), w tym tzw. dark postów, czyli treści  nie pojawiających się na stronie marki, lecz jedynie w newsfeedach użytkowników. Już wkrótce napiszemy więcej o tej metryce.

Wraz z rozwojem narzędzia kolejnym nowym wskaźnikiem, który wprowadziliśmy, jest Relatywny PTAT.

Mierz swoje działania w social media!

Mamy nadzieję, że spodobają się Wam nasze nowości!

Artykuł zaktualizowany w lutym 2018 roku. 

Do góry
Do góry

Podobne posty