Podsumowanie 2023 roku na Facebooku [INFOGRAFIKA]

Treści chwytające za serca oraz profile ukazujące życie celebrytów budziły największe zaangażowanie na Facebooku w minionym roku. Niespodzianką jest jednak najlepszy post roku, który został opublikowany na profilu łódzkiego ZOO.

Wśród TOP profili 2023 roku znalazł się m.in. Goniec.pl, Siepomaga.pl i TVN24.

Nie przedłużając, zapraszamy na naszą kultową już infografikę z podsumowaniem roku na Facebooku!

Zobacz podsumowanie 2023 roku na Instagramie »

Play niezmiennie największym profilem

Profil Play utrzymał się na pozycji lidera w zestawieniu największych profili na Facebooku. Na profilu marki przybyło ponad 45 tys. nowych fanów w ciągu ostatniego roku.

Kolejny rok z rzędu jedynie dwom markom – Play i Allegro – udało się zgromadzić ponad dwumilionową społeczność na swoich profilach.

Z kolei po raz pierwszy wśród 10 największych profili znalazł się profil TVN24 z liczbą 1,6 miliona fanów.

Podsumuj swoje działania social media za 2023 rok

5 największych profili osób na polskim Facebooku

  1. Robert Lewandowski – 24,6 mln fanów
  2. Łukasz Piszczek – 2,3 mln fanów
  3. Kuba Błaszczykowski – 2,1 mln fanów
  4. Ewa Chodakowska – 2 mln fanów
  5. Anna Lewandowska – 1,9 mln fanów

Party.pl z największym przyrostem fanów

Profile serwisów publikujących newsy rozrywkowe i plotkarskie rosły w minionym roku najszybciej. Na profilu Party.pl odnotowaliśmy ponad 437 tys. nowych fanów, a na profilu Lelum.pl – 392 tys.

Jest to utrzymanie tendencji z 2022 roku – wtedy także profile serwisów informacyjno-rozrywkowych rosły najszybciej.

Goniec.pl najbardziej angażującym profilem roku

W 2022 roku najbardziej angażującymi profilami na Facebooku były te publikujące newsy, m.in. sportowe. Jednak w 2023 roku niemal całe TOP5 w tej kategorii uległo zmianie.

Goniec.pl, profil, który w 2022 roku był drugim najbardziej angażującym profilem, w 2023 roku awansował na miejsce pierwsze.

W porównaniu do 2022 roku z TOP5 wypadły dwa profile serwisów sportowych – TVP Sport i Łączy nas piłka. Nie znalazł się w nim także profil TVN24.

W czołówce, na miejscu drugim i czwartym, zadebiutowały dwa profile: Siepomaga.pl i Przytulisko Głowno. Obecność Siepomaga.pl na tak wysokim miejscu nie powinna być zaskakująca, bowiem posty fundacji regularnie znajdują się wśród najlepszych postów miesiąca w naszym raporcie Facebook Trends.

Pomagam.pl z najlepszą obsługą klienta na Facebooku

Profil Pomagam.pl okazał się profilem z najskuteczniejszą obsługą klienta na Facebooku według naszego autorskiego wskaźnika CX Score.

W TOP5 nie mogło zabraknąć firm telekomunikacyjnych (Orange, nju mobile, Play), które co roku plasują się na czołowych miejscach zestawienia.

TVN24 najbardziej aktywnym profilem

Podobnie jak na Instagramie, także na Facebooku to na profilach czołowych polskich mediów opublikowanych zostało najwięcej postów.

Liderem okazał się być TVN24 z liczbą postów przekraczającą 25 tysięcy, co daje średnio 70 postów opublikowanych każdego dnia. W TOP3 znalazł się również profil NaTemat.pl i Onet z niewiele mniejszą liczbą postów.

CPM w Meta aż o 45% niższy

Jak przedstawiały się koszty reklamowe w ekosystemie Meta?

Podczas gdy średni CPC utrzymał się na niezmienionym poziomie w stosunku do 2022 roku, średni CPM spadł o niemal połowę. W 2023 roku marketerzy płacili średnio 4 zł za dotarcie do tysiąca użytkowników. Z kolei średnie dzienne wydatki oscylowały wokół 17 zł.

Co ciekawe, reklamodawcy najwięcej na reklamę wydawali w marcu 2023, a w grudniu wydawali o ponad połowę mniej, o czym pisaliśmy przy okazji grudniowego raportu Facebook Trends.

Podsumuj swoje działania social media za 2023 rok

Łódzkie ZOO z najlepszym postem roku

Prawdziwą niespodzianką okazał się być najbardziej angażujący post 2023 roku. Został on opublikowany na profilu ZOO Łódź i przedstawia… pawia. Wideo ukazujące różnorodność i piękno pawiego pióropusza zachwyciło internautów, którzy polubili materiał niemal 320 tys. razy i udostępnili go ponad 63 tys. razy. Do tej pory materiał został obejrzany ponad 7 milionów razy.

Wśród 14 najlepszych postów roku aż połowa została opublikowana na profilu Siepomaga.pl. Nie zabrakło też innych treści chwytających za serca, m.in. związanych z pomocą zwierzętom.

2023 rok na Facebooku

Do góry
Do góry

Podobne posty