TOP marki, media i organizacje na Instagramie – podsumowanie 2023 roku [INFOGRAFIKA]

Już znamy najlepszy post roku, najbardziej angażujące oraz największe profile na Instagramie w trzech kategoriach: marki, media i organizacje.

Chodźcie zobaczyć, jakie treści najbardziej angażowały społeczność Instagrama i które profile były tymi TOP w 2023 roku!

Zapraszamy na naszą infografikę, po raz pierwszy podsumowującą także miniony rok na Instagramie. 

  • Największym profilem, z ponad dwumilionową społecznością, był profil Reserved.
  • Największe zaangażowanie zdobyły profile publikujące treści rozrywkowe, na czele z Sucharem Codziennym. 
  • Najwięcej treści publikowano na profilach mediów – politycznych, informacyjnych i sportowych. Było to nawet 11 postów dziennie.
  • Najszybciej rósł profil FAME MMA.
  • Najbardziej angażujące treści na Instagramie odzwierciedlały najważniejsze wydarzenia z Polski i ze świata – głównie te sportowe. 
  • Najlepszy post roku został opublikowany na profilu Eurosport.

Potrzebujesz podsumować działania na swoich profilach z minionych 12 miesięcy? Pamiętaj, że możesz to samodzielnie zrobić w naszej aplikacji i nie zajmie Ci to więcej niż kilka minut. ⏱

Sprawdź również:

Reserved największym profilem na Instagramie

Jedynym profilem w kategorii Marki i Media, na którego koncie odnotowaliśmy ponad 2 miliony obserwujących był profil Reserved. Drugim brandem LPP, który znalazł się w TOP10 największych profili na Instagramie na koniec 2023 roku był Sinsay z ponad 1,8 mln obserwujących. 

W TOP10 nie zabrakło profili dwóch federacji – FAME MMA i i HIGH League (odpowiednio na miejscu trzecim i dziesiątym), a także prawdopodobnie ulubionych profili większości Polaków, których treści sprawiają, że każdy dzień jest choć trochę bardziej barwny. Mowa oczywiście o Sucharze Codziennym i Make Life Harder. 

FAME MMA najszybciej rosnącym profilem

Profilem, który w 2023 roku urósł najbardziej był z kolei profil FAME MMA. Na koncie federacji przybyło ponad 240 tys. nowych obserwujących. Numerem dwa był profil DIOZa, a na miejscu trzecim uplasowała się Wiedza Bezużyteczna. 

Suchar Codzienny z największym zaangażowaniem

Jednak to na profilu Suchara Codziennego użytkownicy wykonali w 2023 roku najwięcej akcji – było ich ponad 89 milionów. Numerem dwa, z liczbą aktywności o ponad połowę mniejszą (42 mln), była Wiedza Bezużyteczna. 

Niezmiennie to treści na profilach rozrywkowych są tymi, z którymi najchętniej wchodzimy w interakcje. Warto jednak zauważyć, że pod postami na tych profilach zostawiamy głównie polubienia – na profilu @sucharcodzienny i @bezuzytecznapl stosunkowo mało pojawiało się w ubiegłym roku komentarzy. 

Profilem, na którym użytkownicy wykonali więcej akcji w 2023 roku był profil Roberta Lewandowskiego. Na koncie piłkarza odnotowaliśmy ponad 117 mln aktywności użytkowników.

Podsumuj swoje działania social media za 2023 rok

OKO.press z największą liczbą postów

Podobnie jak w latach ubiegłych na Facebooku, także na Instagramie najaktywniejszymi profilami pod względem liczby publikacji były profile mediów – zarówno politycznych, newsowych jak i sportowych. 

W 2023 roku profilem instagramowym, na którym opublikowano największą liczbę postów był profil OKO.press z ponad 4 tysiącami postów, co daje średnio 11 postów opublikowanych każdego dnia. Na miejscu drugim uplasował się profil TVNu. TOP5 zamknęły dwa profile mediów sportowych – @_meczyki.pl oraz @kanalsportowy_official. 

Eurosport z najlepszym postem roku

Najbardziej angażujący post roku został opublikowany na profilu Eurosport w okresie trwania sierpniowych Mistrzostw Świata w kolarstwie, o czym pisaliśmy przy okazji sierpniowego raportu Instagram Trends.

Dotyczył on sytuacji z ceremonii medalowej, podczas której mistrz świata oprócz złotego medalu otrzymał także zegarek. Nie byłoby w tym może nic dziwnego, gdyby nie fakt, że sportowiec jeszcze jako dziecko stracił obie ręce. Choć był to niezwykle niefortunny prezent, mistrz świata odebrał go z dystansem i uśmiechem na twarzy. Pod postem odnotowaliśmy ponad 1,7 mln polubień i 25 tys. komentarzy. 

Wśród TOP postów roku nie zabrakło też innych newsów ze świata sportu, jak choćby z lekkoatletycznych mistrzostw świata czy z rozgrywek piłkarskich, a także treści humorystycznych, które cieszą się dużym zaangażowaniem na platformie.

Jednym z 14 najbardziej angażujących postów roku był też post na profilu FAME MMA, w którym federacja komentuje aferę Pandora Gate, jedno z głośniejszych wydarzeń roku. 

Jesteście ciekawi, jakie posty znalazły się w TOP100 na Instagramie w całym 2023 roku z uwzględnieniem profili influencerów? Takie dane również dla Was przygotowaliśmy. ?

Zobacz 100 najlepszych postów w 2023 roku na Instagramie »

2023 rok na Instagramie

 

Do góry
Do góry

Podobne posty