Już znamy najlepszy post roku, najbardziej angażujące oraz największe profile na Instagramie w trzech kategoriach: marki, media i organizacje.

Chodźcie zobaczyć, jakie treści najbardziej angażowały społeczność Instagrama i które profile były tymi TOP w 2023 roku!

Zapraszamy na naszą infografikę, po raz pierwszy podsumowującą także miniony rok na Instagramie. 

  • Największym profilem, z ponad dwumilionową społecznością, był profil Reserved.
  • Największe zaangażowanie zdobyły profile publikujące treści rozrywkowe, na czele z Sucharem Codziennym. 
  • Najwięcej treści publikowano na profilach mediów – politycznych, informacyjnych i sportowych. Było to nawet 11 postów dziennie.
  • Najszybciej rósł profil FAME MMA.
  • Najbardziej angażujące treści na Instagramie odzwierciedlały najważniejsze wydarzenia z Polski i ze świata – głównie te sportowe. 
  • Najlepszy post roku został opublikowany na profilu Eurosport.

Potrzebujesz podsumować działania na swoich profilach z minionych 12 miesięcy? Pamiętaj, że możesz to samodzielnie zrobić w naszej aplikacji i nie zajmie Ci to więcej niż kilka minut. ⏱

Sprawdź również:

Reserved największym profilem na Instagramie

Jedynym profilem w kategorii Marki i Media, na którego koncie odnotowaliśmy ponad 2 miliony obserwujących był profil Reserved. Drugim brandem LPP, który znalazł się w TOP10 największych profili na Instagramie na koniec 2023 roku był Sinsay z ponad 1,8 mln obserwujących. 

W TOP10 nie zabrakło profili dwóch federacji – FAME MMA i i HIGH League (odpowiednio na miejscu trzecim i dziesiątym), a także prawdopodobnie ulubionych profili większości Polaków, których treści sprawiają, że każdy dzień jest choć trochę bardziej barwny. Mowa oczywiście o Sucharze Codziennym i Make Life Harder. 

FAME MMA najszybciej rosnącym profilem

Profilem, który w 2023 roku urósł najbardziej był z kolei profil FAME MMA. Na koncie federacji przybyło ponad 240 tys. nowych obserwujących. Numerem dwa był profil DIOZa, a na miejscu trzecim uplasowała się Wiedza Bezużyteczna. 

Suchar Codzienny z największym zaangażowaniem

Jednak to na profilu Suchara Codziennego użytkownicy wykonali w 2023 roku najwięcej akcji – było ich ponad 89 milionów. Numerem dwa, z liczbą aktywności o ponad połowę mniejszą (42 mln), była Wiedza Bezużyteczna. 

Niezmiennie to treści na profilach rozrywkowych są tymi, z którymi najchętniej wchodzimy w interakcje. Warto jednak zauważyć, że pod postami na tych profilach zostawiamy głównie polubienia – na profilu @sucharcodzienny i @bezuzytecznapl stosunkowo mało pojawiało się w ubiegłym roku komentarzy. 

Profilem, na którym użytkownicy wykonali więcej akcji w 2023 roku był profil Roberta Lewandowskiego. Na koncie piłkarza odnotowaliśmy ponad 117 mln aktywności użytkowników.

Podsumuj swoje działania social media za 2023 rok

OKO.press z największą liczbą postów

Podobnie jak w latach ubiegłych na Facebooku, także na Instagramie najaktywniejszymi profilami pod względem liczby publikacji były profile mediów – zarówno politycznych, newsowych jak i sportowych. 

W 2023 roku profilem instagramowym, na którym opublikowano największą liczbę postów był profil OKO.press z ponad 4 tysiącami postów, co daje średnio 11 postów opublikowanych każdego dnia. Na miejscu drugim uplasował się profil TVNu. TOP5 zamknęły dwa profile mediów sportowych – @_meczyki.pl oraz @kanalsportowy_official. 

Eurosport z najlepszym postem roku

Najbardziej angażujący post roku został opublikowany na profilu Eurosport w okresie trwania sierpniowych Mistrzostw Świata w kolarstwie, o czym pisaliśmy przy okazji sierpniowego raportu Instagram Trends.

Dotyczył on sytuacji z ceremonii medalowej, podczas której mistrz świata oprócz złotego medalu otrzymał także zegarek. Nie byłoby w tym może nic dziwnego, gdyby nie fakt, że sportowiec jeszcze jako dziecko stracił obie ręce. Choć był to niezwykle niefortunny prezent, mistrz świata odebrał go z dystansem i uśmiechem na twarzy. Pod postem odnotowaliśmy ponad 1,7 mln polubień i 25 tys. komentarzy. 

Wśród TOP postów roku nie zabrakło też innych newsów ze świata sportu, jak choćby z lekkoatletycznych mistrzostw świata czy z rozgrywek piłkarskich, a także treści humorystycznych, które cieszą się dużym zaangażowaniem na platformie.

Jednym z 14 najbardziej angażujących postów roku był też post na profilu FAME MMA, w którym federacja komentuje aferę Pandora Gate, jedno z głośniejszych wydarzeń roku. 

Jesteście ciekawi, jakie posty znalazły się w TOP100 na Instagramie w całym 2023 roku z uwzględnieniem profili influencerów? Takie dane również dla Was przygotowaliśmy. 😎

Zobacz 100 najlepszych postów w 2023 roku na Instagramie »

2023 rok na Instagramie

 

O Autorze

Klaudia Żyłka

Marketing Team Lead

Instagram, dogs, books and food lover. Former student at Warsaw University and Malmö University. Improving her marketing skills every day. Proud owner of DIMAQ certificate