Instagram Trends grudzień 2023 – ulubiona akcja Polaków

Polityka wciąż ma się dobrze na Instagramie – w grudniu profile aż dwóch polityków znalazły się w TOP3 najszybciej rosnących profili. Ponownie obserwowaliśmy też imponujące zaangażowanie instagramowiczów w akcję pomocową organizowaną przez jedną z najbardziej rozpoznawalnych polskich marek. 

Chodźcie sprawdzić szczegóły w grudniowym raporcie Instagram Trends.

A już niedługo zapraszamy także na podsumowanie 2023 roku na polskim Instagramie!

Rosnące społeczności na profilach polityków

W minionym miesiącu Szymon Hołownia jeszcze bardziej umocnił swoją pozycję na Instagramie – zdobył kolejnych 178 tys. nowych obserwatorów, a jego profil był najszybciej rosnącym profilem. Obecnie nowy Marszałek Sejmu może pochwalić się społecznością liczącą ponad 662 tys. osób.

Przypomnijmy, że w listopadzie profil Hołowni był z kolei drugim najszybciej rosnącym profilem na Instagramie (+ 161 tys. nowych obserwatorów).

W grudniu wśród trzech najszybciej rosnących profili znalazł się też profil Donalda Tuska – na koncie premiera pojawiło się ponad 88 tys. nowych obserwatorów.

Obydwaj politycy przodują również pod kątem zaangażowania na swoich profilach. Pod względem łącznej liczby aktywności użytkowników, Tuskowi udało się w grudniu wyprzedzić Hołownię. 

polityka liczba aktywności duda hołownia grudzień 2023

Profile polityków o największej liczbie aktywności użytkowników | grudzień 2023

Pieski opanowują Instagram

Jeśli aktywnie korzystacie z Instagrama, z pewnością informacje o tej akcji regularnie wyświetlały się Wam w przedświątecznych tygodniach. Mowa oczywiście o akcji Nakarm Psa z OLX.

Posty OLXa, informujące o kolejnych etapach akcji i jej sukcesach, zdominowały całą kategorię Dom i ogród – 6 najlepszych postów miesiąca dotyczyło akcji Nakarm Psa z OLX (choć w tym roku były to też koty), a wśród TOP15 postów aż 10 dotyczyło akcji. 

W całej kategorii Marki profil OLXa awansował o ponad 1200 pozycji na wysokie miejsce szóste pod względem łącznej liczby aktywności użytkowników pod postami.

instagram grudzień 2023 marki liczba aktywności

Profile marek o największej liczbie aktywności użytkowników | grudzień 2023

Z kolei wśród najlepszych postów w kategorii Marki, jeden z pierwszych postów OLXa informujący o akcji był piątym najbardziej angażującym postem miesiąca. 

Niespodzianki wśród najlepszych postów miesiąca

A skoro już o najlepszych postach mowa, naszą uwagę zwróciły dwie najbardziej angażujące treści, jakie zostały opublikowane w grudniu w kategorii Marki

Miejsce numer jeden należało do Motorola Polska – zdjęcie opublikowane na profilu Motoroli i Young Multiego będące wynikiem współpracy marki z influencerem zdobyło ponad 100 tys. polubień. 

Z kolei numerem dwa było wideo na profilu @meatprojectwro, w którym wykorzystano popularny ostatnio koci trend do subtelnej promocji marki i jej produktów. 

Trzeci najlepszy post miesiąca należał do marki Renee.

Zazwyczaj posty żadnej z tych marek nie plasują się aż tak wysoko. Tym bardziej gratulujemy! 

Instagram Trends grudzień 2023 

To wszystko co przygotowaliśmy dla Was w tym miesiącu. Za kilka dni zapraszamy na raport Facebook Trends, a już niedługo także na nasze kultowe już podsumowanie roku na Facebooku, a w tym roku po raz pierwszy także na Instagramie. 

Stay tuned!

 

Do góry
Do góry

Podobne posty