Facebook Trends maj 2017 – KSW, Lewandowski i SA Wardęga

Na Instagramie i na Twitterze najlepsze posty w zeszłym miesiącu opublikował Robert Lewandowski. Jednak na Facebooku najlepszy polski piłkarz nie powtórzył swojego osiągnięcia. Kto go wyprzedził, dlaczego oraz co działo się w maju na Facebooku? Wszystkiego dowiecie się z najnowszego wydania raportu Facebook Trends przygotowanego przez Sotrender.

Robert Lewandowski świętuje narodziny córki

Gdy tylko Robert Lewandowski ogłosił na Facebooku narodziny swojej córki, spodziewaliśmy się, że to właśnie będzie najbardziej interaktywny post miesiąca w Facebook Trends. A jednak tak się nie stało. Post Lewandowskiego znalazł się dopiero na siódmym miejscu, co wynika ze struktury naszego autorskiego wskaźnika Interactivity Index. Różne aktywności na Facebooku wymagają różnego stopnia zaangażowania. O ile łatwiej  jest polubić post niż go skomentować czy udostępnić. Dlatego każda z aktywności ma inną wagę w Interactivity index. Więcej o tym, jak liczmy InI, dowiecie się w tym wpisie.

Najlepsze posty na polskim Facebook - Facebook Trends maj 2017

Najlepsze posty na polskim Facebook – Facebook Trends maj 2017

Choć post Lewandowskiego otrzymał ponad 400 tysięcy reakcji, został udostępniony “jedynie” 10 tysięcy razy. Najlepszy post w maju opublikowała strona SiePomaga. Był to apel o pomoc dla chorego na raka dziewięciolatka. I jak to zwykle w takich przypadkach bywa, Facebook okazał się najlepszym miejscem do szerzenia pomocy – post udostępniło ponad 100 tysięcy użytkowników! na drugim miejscu znalazł się post SA Wardęgi dotyczący bulwersującej sprawy śmierci Igora Stachowiaka.

MIERZ DZIAŁANIA NA FACEBOOKU!Zobacz więcej

Mamed Khalidov pnie się w górę w Facebook Trends

W maju Mamed Khalidov przekroczył ponad milion fanów na Facebooku – gratulujemy. Mistrzowi MMA w ubiegłym miesiącu przybyło ponad 50 tysięcy fanów. Czy to efekt kontrowersyjnego zwycięstwa na 39 gali KSW na Stadionie Narodowym? Czy może efekt wideo, które Mamed opublikował przed galą, w którym zapowiedział, że wśród osób udostępniających post rozlosuje wejściówki na rekordową galę. Chrapkę na bilety miało ponad 65 tysięcy osób, dzięki czemu post Khalidova trafił do zestawienia najbardziej interaktywnych postów w maju.

Zamykamy stary panel Sotrendera

Po pół roku od wprowadzenia zupełnie nowego panelu Sotrendera, czas nadszedł, by pożegnać się ze starym, “czarnym” wyglądem narzędzia. W związku z dobrym przyjęciem oraz pozytywną opinią obecnych Klientów, uznaliśmy, że nie będziemy już zwlekać i stara wersja narzędzia przestanie być dostępna 20 czerwca. Jeśli macie jakiekolwiek wątpliwości, zapraszamy do specjalnego wpisu na naszym blogu poświęconemu zmianie i najczęściej rodzącym się pytaniom.

Zapraszamy do lektury raportu Facebook Trends 2017!

Do góry
Do góry

Podobne posty