Twitter Trends maj 2017 – Szczęście Lewandowskich

Jeszcze wrócimy do tego tematu przy okazji Facebook Trends – Robertowi Lewandowskiemu urodziła się na początku maja córka, o czym nie omieszkał poinformować na swoich profilach społecznościowych. Na Twitterze zrobił dwukrotnie – raz w języku angielskim i raz w polskim. Te dwa tweety to odpowiednio drugi i trzeci najpopularniejszy tweet w maju. Pierwsze miejsce należy… tak, domyśliliście się, także do Roberta Lewandowskiego. Natomiast najpopularniejsze hashtagi miesiąca to #wieszwiecej, #MarszWolnosci oraz #UFC211

Co jeszcze działo się na Twitterze w maju? Zapraszamy do lektury najnowszego wydania raportu Twitter Trends przygotowanego przez Sotrender!

Lewandowski lepszy od Tuska w Twitter Trends

Najpopularniejsze konta na polskim Twitterze - Twitter Trends maj 2017

Najpopularniejsze konta na polskim Twitterze – Twitter Trends maj 2017

Najpopularniejszym polskim kontem na Twitterze pozostaje profil tvn24 z ponad 1,1 milionów obserwujących. Również milion obserwujących przekroczył profil MTV. Robertowi Lewandowskiemu trochę brakuje do tej liczby, ale w ubiegłym miesiącu udało mu się prześcignąć w rankingu przewodniczącego Rady Europejskiej – Donalda Tuska i uplasował się na miejscu szóstym naszego zestawienia, tuż za polskojęzycznym kontem papieża Franciszka.

Najpopularniejsze Miejsca w Twitter Trends

Najwięcej wzmianek w kategorii Miejsca - Tiwtter Trends maj 2017

Najwięcej wzmianek w kategorii Miejsca – Twitter Trends maj 2017

Powoli zbliża się okres wakacyjnych wyjazdów, na pewno wielu z Was wyjeżdżało na majówkę, dlatego postanowiliśmy przyjrzeć się dokładniej kategorii Miejsca w Twitter Trends. Najpopularniejszym profilem w tej kategorii jest oficjalne konto Warszawy przed profilem Kuturalna Warszawa oraz Wrocławia. Zaraz za podium znajduje się oficjalny profil Muzeum Auschwitz. Ten profil opublikował także najwięcej najlepszych tweetów w ubiegłym miesiącu. Natomiast twitterowicze najczęściej wspominali profil Miasto Gdańsk, czyli oficjalną reprezentację stolicy Pomorza na Twitterze.

Echa zamachu w Manchesterze w Twitter Trends

 

Jak dobrze wiecie, Twitter szybko reaguje na to, co dzieje się na świecie. Nie inaczej było w ubiegłym miesiącu. Zamach w Manchesterze z 22 maja był jednym z najczęściej komentowanych wydarzeń miesiąca na Twitterze. Swoją solidarność i smutek wyrażali prawie wszyscy – od Andrzeja Dudy, przez Beatę Szydło, Donalda Tuska do Dawida Kwiatkowskiego i Saszan. Tragedia na koncercie Ariany Grande do głębi wstrząsnęła prawie wszystkich użytkowników Twittera, co widać w statystykach tweetów – hashtag #Manchester był najpopularniejszy w dniach tuż po zamachu.

 

Zapraszamy do lektury najnowszego wydania raportu Twitter Trends!

Do góry
Do góry

Podobne posty