Instagram Trends maj 2017 – utrzymująca się dominacja sportowców

Maj był stosunkowo spokojnym miesiącem na polskim Instagramie. Mimo pewnych roszad pomiędzy pozycjami w poszczególnych rankingach, niewiele nas zaskoczyło. W dalszym ciągu królują influencerzy, głównie sportowcy i blogerki modowe.

Co dokładnie wydarzyło się w minionym miesiącu na polskim Instagramie? Koniecznie sprawdźcie najnowsze wydanie Instagram Trends przygotowane przez Sotrender!

Co nowego w Instagram Trends

Nową kategorią w majowym zestawieniu są blogi technologiczne, które od razu zajęły wysoką 7. pozycję. Znaczny wzrost odnotowały media internetowe przesuwając się w górę rankingu aż o 26 oczek w porównaniu do poprzedniego miesiąca i ostatecznie uplasowały się na 11. miejscu. W zestawieniu zaangażowania branż znalazły się na 2. miejscu, awansując aż o 33 pozycje.

Zestawienie branż maj 2017 instagram

Zestawienie branż – Instagram Trends maj 2017

The baby is born

Chyba dla nikogo już nie jest zaskoczeniem kto jest królem polskiego Instagrama. Robert Lewandowski, bo o nim oczywiście mowa, w minionym miesiącu miał współtwórcę swojego instagramowego sukcesu. Przyjście na świat pierwszego dziecka państwa Lewandowskich – córki Klary – było wydarzeniem wyjątkowo chętnie i często publikowanym i komentowanym przez media internetowe. Również na znacznej większości polskich profili na Instagramie można było zobaczyć gratulacje dla młodych rodziców. Skorzystali na tym również polscy blogerzy parentingowi, którzy angażowali swoich odbiorców bardziej niż dotychczas i awansowali o 11 pozycji.

Robert Lewandowski najlepsze posty

Najlepsze posty – Instagram Trends maj 2017

Co ciekawe, już od pierwszych swoich dni, miesięczna dziś Klara, posiada swoje konto na Instagramie, prowadzone przez fanów Państwa Lewandowskich, lecz dotychczas na profilu dominują zdjęcia rodziców.

Klara Lewandowska

Nie tylko piłka nożna

Sport to kategoria stosunkowo mało dynamiczna, gdzie na sukces, tak jak i w sporcie, trzeba sobie zapracować. W maju udało się to Joannie Jędrzejczyk, która w połowie miesiąca obroniła tytuł mistrzyni świata UFC i od pewnego czasu systematycznie zyskuje na popularności. Choć niestety na Instagramie nie była numerem 1, we wszystkich zestawieniach odnotowała wzrosty, przy 11% przyroście liczy obserwatorów i angażowaniu większej liczby osób niż choćby Anna Lewandowska czy Ewa Chodakowska.

Sportowcy zaangażowanie maj 2017

Zestawienie sportowców wg. zaangażowania – Instagram Trends maj 2017

Moda na bycie fit

Grupą, która systematycznie rośnie na Instagramie są trenerzy personalni, codziennie motywujący swoich obserwatorów do chodzenia na siłownię i zdrowego odżywania się. Oprócz weteranek na tym polu, jak Ewa Chodakowska czy Anna Lewandowska, których pozycje są względnie ustabilizowane, pojawiają się nowe twarze, jak Akop i Sylwia Szostak, Julita Kotecka i Paweł Nerek, Michał Wrzosek czy Pamela Stefanowicz & Matt Meknife (fit.lovers), którzy odnotowują miesięcznie nawet kilkunastoprocentowe wzrosty w liczbie swoich obserwatorów. Ciekawe czy ten trend utrzyma się także na jesieni i w zimie, gdy większość z nas już zapomni o projekcie #summerbody 😉

trenerzy personalni

Największe konta na polskim Instagramie w kategorii Trenerzy personalni – maj 2017

Zgłoś profil do Instagram Trends!

Cały czas dodajemy nowe kategorie i profile do naszego raportu. Jeśli są profile, których nie widzicie w naszym zestawieniu, a uważacie, że powinny się znaleźć w Instagram Trends, napiszcie na adres trends@sotrender.com.

Sprawdź, co jeszcze wydarzyło się na polskim Instagramie w najnowszym raporcie Instagram Trends maj 2017!

Do góry
Do góry

Podobne posty