Tyle czekaliście i… się doczekaliście! Przed Wami ostatni, najbardziej zmienny i nieprzewidywalny raport – Twitter Trends! Tak, jak w Facebook, Instagram i YouTube Trends, które już Wam przedstawiliśmy, nie obędzie się bez nowych branż oraz zupełnie nowego drzewka kategorii. A te wszystkie zmiany po to, by urozmaicić i uaktualnić nasze raporty!

Chcecie wiedzieć, co działo się na Twitterze w marcu? Proszę bardzo – bierzcie i korzystajcie z tego wszyscy!

Technologia informacyjna

Tak właśnie! Od tego miesiąca zaczęliśmy baczniej przyglądać się branży IT, która okazuje się być bardzo aktywna w mediach społecznościowych. Większość obserwowanych przez nas profili zaliczyła ogromne wzrosty wśród wzmianek, a aż połowa prezentowanych w pierwszej 20 profili osiągnęła dwucyfrową liczbę aktywności pod tweetem. CD PROJEKT RED pobił natomiast wszelkie rekordy tej kategorii – liczba aktywności pod jego tweetami w marcu przekroczyła 70 tysięcy! To zapewne – w dużej mierze – za sprawą ich konferencji wynikowej, która odbyła się 30 marca:

 

Twitter Trends marzec 2017 – branża IT, wzmianki

NGO i akcje społeczne pod lupą

Zazwyczaj głównym źródłem wiedzy Polaków o organizacjach jest przekaz medialny w telewizji, co skutkuje tym, że do powszechnej świadomości przebijają się przede wszystkim duże fundacje, a głos pozostałych organizacji jest zdecydowanie słabiej słyszalny. Rzadko też słyszymy o sukcesach takich organizacji, częściej docierają do nas informacje o ich potrzebach finansowych i naborze wolontariuszy. Dlatego też kategoria NGO i akcje społeczne może okazać się bardzo ważną w naszym raporcie – pokaże, jak dużo jest takich organizacji i pomoże im w określeniu, jak powinni docierać do szerszego grona odbiorców.

Twitter Trends marzec 2017, NGO i akcje społeczne, followers

Nowości, nowości!

Skoro już tyle czekaliście na nasze nowe raporty Trends, warto trochę Wam o nich powiedzieć. Z pewnością największą zmianę znajdziecie po prostu na nowej stronie raportów – jest odświeżona, przejrzysta i pasuje do naszej nowej strony internetowej. Poza nową stroną od razu rzuca się w oczy nowe drzewko kategorii:

Twitter Trends marzec 2017,fragment nowego drzewka kategorii

Wśród innych zmian jakie wprowadziliśmy znajdziecie też nowe metryki, możliwość pobierania pojedynczych wykresów i udostępniania ich przez media społecznościowe czy umożliwienie nawigacji między raportami z łatwością.  Sprawdźcie co jeszcze się zmieniło w nowych raportach Trends.

Wiecie co jeszcze jest fajne w związku z tym wydaniem Trendsów? Na nową edycję będziecie czekali zdecydowanie krócej! 😉

Zgłoś profil do Twitter Trends!

Cały czas dodajemy nowe kategorie i profile do naszego raportu. Jeśli znacie profile, które powinny znaleźć się w Twitter Trends, użyjcie formularza, który znajduje się na dowolnej stronie raportu, lub napiszcie na adres trends@sotrender.com.

Zapraszamy do lektury raportu Twitter Trends marzec 2017!

”Mierz”Zobacz