Tyle dni wyczekiwania, niepewności, ekscytacji i tak… nareszcie są Instagram Trends marzec 2017! W nowej odsłonie, z zupełnie nowym układem i kolejnymi nowościami, które – mamy nadzieję – przypadną Wam do gustu, ułatwią nawigację przy poszukiwaniu swojej marki w zestawieniu, a nam pozwolą na dalsze rozwijanie raportów.

Jeśli jesteście ciekawi, co jeszcze przygotowaliśmy dla Was przy okazji nowej odsłony raportu – zapraszamy do lektury najnowszego wydania Instagram Trends przygotowanego przez Sotrender!

Marzec to oczywiście początek wiosny i łapania pierwszych promieni słońca, które zaczynają spychać zimę w niepamięć, dostarczając nam nowej energii. Ta energia przekłada się oczywiście na nasze aktywności i to (o dziwo!) nie tylko te fizyczne, ale też te, które wymagają jedynie gimnastyki naszych kciuków. Widać to rewelacyjnie na zestawieniu branż, które pokazuje, że wszystkie zaliczyły w marcu wzrosty, choć na czele stawki mamy Osoby ze stosunkowo małym przyrostem.

Zmiany liczby Obserwujących w raporcie Instagram Trends marzec 2017.

Obserwujący (średnia) dla poszczególnych branż w raporcie Instagram Trends marzec 2017.

Planujemy wakacje

Pewnie część z Was poczuła już zew lata i zaczęła się intensywnie zastanawiać nad planowaniem wakacyjnych wojaży. My też nie możemy się już doczekać, więc postanowiliśmy uwzględnić w naszym zestawieniu kategorię Podróże, która zapewne natchnie Was do zaplanowania wyjazdu lub chociaż podsunie pomysł, który kierunek i środek transportu wybrać planując wakacje. Oczywiście wśród naszych inspiracji królują blogerzy, którzy zdjęciami z wyjazdów przyprawiają o zawroty głowy:

Sotrender Trends on Sotrender.com - Google Chrome 2017-04-25 11.17.16.png

Najlepsze posty z marca w nowej kategorii raportów Instagram Trends – Podróże.

Sprawdź, co robi konkurencja na Instagramie!Zobacz więcej

Nowości, nowości

Kolejne z nowych zestawień, jakie proponujemy Wam przy okazji prezentowania całkiem nowych Trendsów jest kategoria Rodzicielstwo, która pojawiła się obok kategorii Blogi parentingowe. Profile tu zgromadzone są świetnym źródłem dla przyszłych i obecnych rodziców – z pewnością znajdą tu pomysły na to, czym warto się zainteresować, jak spędzać czas z dziećmi oraz jakiego rodzaju gadżety w tym momencie wchodzące na rynek mogą być przydatne dla młodych rodziców.

Sotrender Trends on Sotrender.com - Google Chrome 2017-04-25 11.26.11.png

Najlepsze posty z marca w nowej kategorii raportów Instagram Trends – Rodzicielstwo.

Nowy układ kategorii

Jak wspomnieliśmy, od tego wydania Instagram Trends możecie zapoznać się z zupełnie nowym podziałem branż i dodatkowymi kategoriami, które wcześniej nie były uwzględnione w naszych Trendsach. Zapewne wymagają one kilka słów wyjaśnienia – w pierwszej kolejności możemy wybrać jedną z pięciu grup tematycznych: Zestawienie branż, Polskojęzyczne, Marki, Media i Osoby.

Sotrender Trends on Sotrender.com - Google Chrome 2017-04-25 11.37.30.png

Następnie, ukaże nam się następny poziom kategorii – kolorem oznaczone są te, które mają dane, ale są też katalogiem dla kolejnego poziomu, czarną czcionką – te, które są tylko katalogiem.

 

Wśród innych zmian jakie wprowadziliśmy znajdziecie też nowe metryki, możliwość pobierania pojedynczych wykresów, udostępniania ich przez media społecznościowe czy też łatwiejszą nawigację pomiędzy raportami.  Sprawdźcie co jeszcze się zmieniło w nowych raportach Trends.

Raporty Trends wydajemy już od sześciu lat więc przyszedł czas na ich odświeżenie. To jeszcze nie koniec zmian i usprawnień – bo zależy nam na dostarczaniu Wam raportów atrakcyjnych i kompleksowych. Mamy nadzieję, że Trendsy spełnią Wasze oczekiwania, ale jesteśmy też otwarci na kolejne pomysły i propozycje!

Zgłoś profil do Instagram Trends!

Cały czas dodajemy nowe kategorie i profile do naszego raportu. Jeśli znacie profile, które powinny znaleźć się w Instagram Trends, użyjcie formularza, który znajduje się na dowolnej stronie raportu, lub napiszcie na adres trends@sotrender.com.

Mierz działania na Instagramie!Zobacz więcej