Początek marca niechybnie zwiastuje koniec zimy – dni stają się coraz dłuższe, rano mamy większą chęć by wstać i… coraz mniej czasu spędzamy w mediach społecznościowych, korzystając z pierwszych promieni słonecznych. Da się to zauważyć przykładowo na Instagramie, na którym profile publikowały mniej postów niż w poprzednim miesiącu, a użytkownicy mniej chętnie zaznaczali przy nich serduszko (mimo Walentynek).

Warto też wspomnieć o tym, że trend, o którym pisaliśmy w poprzednim raporcie Instagram Trends – czyli 13 jako godzina najlepszych postów – utrzymał się również w tym miesiącu. Marketerzy, słyszycie?

Jeśli jesteście ciekawi, co jeszcze działo się w lutym na Instagramie – zapraszamy do lektury najnowszego wydania raportu Instagram Trends przygotowanego przez Sotrender!

Zakochani są wśród nas

Jak zapewne się spodziewacie, Instagrama w lutym szturmem wzięły walentynkowe posty – wszędzie pojawiły się miliardy serduszek i zdjęć z drugimi połówkami. Sklepy z biżuterią też z pewnością nie mogły narzekać, a posty w tej kategorii cieszyły się większą popularnością niż zazwyczaj. Nie mogło też zabraknąć najbardziej lubianej pary polskiego Instagrama, czyli państwa Lewandowskich, których twarze – a jakżeby inaczej! – pojawiły się na najbardziej popularnym zdjęciu tego miesiąca.

Happy Valentine’s Day My Soulmate❤️ @annalewandowskahpba

Post udostępniony przez Robert Lewandowski (@_rl9)

Pączki widzę, pączki!

Nie tylko Święto Zakochanych dało o sobie znać w tym miesiącu – drugą gwiazdą (o ile nawet nie większą!) był oczywiście pączek i jego święto (w Sotrenderze zdecydowanie uznajemy je za ważniejsze). Marki bardzo często decydowały się na real time marketing, wrzucając zdjęcia z firmowych kuchni i biurek pracowników, pełnych lukrowanych pączków i kilogramów faworków. Influencerzy też nie zostawali w tyle i prześcigali się w lepszych ujęciach swoich pączkowych zdobyczy. Zostawimy Wam je tutaj żeby trochę potrenować Waszą silną wolę:

Tłusty czwartek! My dzisiaj nie znamy umiaru. ?? Które nadzienie lubicie najbardziej? ? ?@thetiafox

Post udostępniony przez glamourpoland (@glamourpoland)

No i absolutny faworyt na koniec:

Teraz pozostaje jedynie kupić karnet na siłownię…

Zgłoś profil do Instagram Trends!

Cały czas dodajemy nowe kategorie i profile do naszego raportu. Jeśli znacie profile, które powinny znaleźć się w Instagram Trends, wypełnijcie ten formularz lub napiszcie na adres trends@sotrender.com.

Pobierz raport Instagram Trends luty 2017!

Get to know more about your social media presence - start a free trial!Learn more

O Autorze

Magdalena Poprawa

Content Marketer

Law and communication design student, social media law freak and coffee lover.