Facebook Trends marzec 2017 – nowa nazwa, wygląd i nie tylko!

Wiemy, że czekaliście na nasze comiesięczne raporty Facebook Trends. Wybaczcie, że tak długo to trwało! Mamy nadzieję, że nowa wersja raportów przypadnie Wam do gustu. Sprawdźcie, co działo się na Facebooku w marcu!

Zupełnie nowe raporty

Po sześciu latach wydawania Trendsów wprowadzamy chyba największe zmiany do raportów. Zmienia się układ kategorii, zmienia się architektura strony, layout – słowem prawie wszystko. To jeszcze nie koniec zmian i usprawnień, zależy nam na dostarczaniu Wam raportów atrakcyjnych i kompleksowych. Mamy nadzieję, że Trendsy spełnią Wasze oczekiwania, ale jesteśmy też otwarci na kolejne pomysły i propozycje!

Jeśli chcecie wiedzieć, co dokładnie się zmieniło, zapraszamy do specjalnego wpisu poświęconego odświeżonym raportom.

Nowe metryki i wskaźniki

W raportach Facebook Trends Zaangażowanie to od dziś średnia tygodniowa liczba storytellers (czyli użytkowników, którzy skomentowali, udostępnili lub zostawili reakcję pod postem strony z uwzględnieniem tzw. nieopublikowanych/dark postów, czyli treści nie pojawiających się na osi czasu strony). Zestawienie Najbardziej interaktywne strony zamieniliśmy na Aktywnych użytkowników, w którym uwzględniamy Interactivity Index (nasz autorski wskaźnik, który przypisuje różne wagi poszczególnym aktywnościom na Facebooku) oraz liczbę użytkowników zaangażowanych w komunikację strony.

W nowych raportach Facebook Trends prezentujemy liczbę Storytellers.

W nowych raportach Facebook Trends prezentujemy liczbę Storytellers.

Skoczkowie znowu na fali

Przełom lutego i marca 2017 roku upłynął pod znakiem Mistrzostw Świata w Narciarstwie Klasycznym w Lahti. Ostatniego dnia zawodów reprezentacja Polski zdobyła złoty medal w konkursie drużynowym. Dzięki temu sukcesowi profile Kamila Stocha i Piotra Żyły znalazły się w czołówce najbardziej angażujących profili sportowych. Wyprzedza ich oczywiście Robert Lewandowski.

Polscy skoczkowie dostarczyli nam mnóstwo emocji!

Polscy skoczkowie dostarczyli nam mnóstwo emocji!

Natomiast post Sportowych Faktów o zwycięstwie Polaków był jednym z najbardziej interaktywnych postów miesiąca.

Jeden z najlepszych postów miesiąca opublikował profil Sportowe Fakty.

Jeden z najlepszych postów miesiąca opublikował profil Sportowe Fakty.

Kultura i Sztuka w Facebook Trends

Jedną z nowych kategorii w marcowych raportach Facebook Trends jest Kultura i Sztuka. Największą stroną może pochwalić się Behemoth, których lubi ponad 1,4 mln użytkowników. Zaraz za nimi plasuje się portal Tylko Hity, z 1,2 mln fanów. Na trzecim miejscu znajduje się Enej, który zbliża się do miliona fanów. Cała kategoria jest zdominowana przez muzykę i filmy, choć najlepszym post w marcu opublikowała strona Kabaretu Skeczów Męczących.

Zapraszamy do lektury raporty Facebook Trends marzec 2017!

Do góry
Do góry

Podobne posty