Wiemy, że czekaliście na nasze comiesięczne raporty Facebook Trends. Wybaczcie, że tak długo to trwało! Mamy nadzieję, że nowa wersja raportów przypadnie Wam do gustu. Sprawdźcie, co działo się na Facebooku w marcu!

Zupełnie nowe raporty

Po sześciu latach wydawania Trendsów wprowadzamy chyba największe zmiany do raportów. Zmienia się układ kategorii, zmienia się architektura strony, layout – słowem prawie wszystko. To jeszcze nie koniec zmian i usprawnień, zależy nam na dostarczaniu Wam raportów atrakcyjnych i kompleksowych. Mamy nadzieję, że Trendsy spełnią Wasze oczekiwania, ale jesteśmy też otwarci na kolejne pomysły i propozycje!

Jeśli chcecie wiedzieć, co dokładnie się zmieniło, zapraszamy do specjalnego wpisu poświęconego odświeżonym raportom.

Nowe metryki i wskaźniki

W raportach Facebook Trends Zaangażowanie to od dziś średnia tygodniowa liczba storytellers (czyli użytkowników, którzy skomentowali, udostępnili lub zostawili reakcję pod postem strony z uwzględnieniem tzw. nieopublikowanych/dark postów, czyli treści nie pojawiających się na osi czasu strony). Zestawienie Najbardziej interaktywne strony zamieniliśmy na Aktywnych użytkowników, w którym uwzględniamy Interactivity Index (nasz autorski wskaźnik, który przypisuje różne wagi poszczególnym aktywnościom na Facebooku) oraz liczbę użytkowników zaangażowanych w komunikację strony.

W nowych raportach Facebook Trends prezentujemy liczbę Storytellers.

W nowych raportach Facebook Trends prezentujemy liczbę Storytellers.

Skoczkowie znowu na fali

Przełom lutego i marca 2017 roku upłynął pod znakiem Mistrzostw Świata w Narciarstwie Klasycznym w Lahti. Ostatniego dnia zawodów reprezentacja Polski zdobyła złoty medal w konkursie drużynowym. Dzięki temu sukcesowi profile Kamila Stocha i Piotra Żyły znalazły się w czołówce najbardziej angażujących profili sportowych. Wyprzedza ich oczywiście Robert Lewandowski.

Polscy skoczkowie dostarczyli nam mnóstwo emocji!

Polscy skoczkowie dostarczyli nam mnóstwo emocji!

Natomiast post Sportowych Faktów o zwycięstwie Polaków był jednym z najbardziej interaktywnych postów miesiąca.

Jeden z najlepszych postów miesiąca opublikował profil Sportowe Fakty.

Jeden z najlepszych postów miesiąca opublikował profil Sportowe Fakty.

Kultura i Sztuka w Facebook Trends

Jedną z nowych kategorii w marcowych raportach Facebook Trends jest Kultura i Sztuka. Największą stroną może pochwalić się Behemoth, których lubi ponad 1,4 mln użytkowników. Zaraz za nimi plasuje się portal Tylko Hity, z 1,2 mln fanów. Na trzecim miejscu znajduje się Enej, który zbliża się do miliona fanów. Cała kategoria jest zdominowana przez muzykę i filmy, choć najlepszym post w marcu opublikowała strona Kabaretu Skeczów Męczących.

Zapraszamy do lektury raporty Facebook Trends marzec 2017!