Facebook Trends styczeń 2024 – nie zwalniają tempa

Są takie profile marek i osób na Facebooku, o których było głośno w minionym roku. I choć nie wszyscy znaleźli się na szczycie naszych rankingów za 2023 rok, nie oznacza to, że ich działania pozostały niewidoczne. Być może wręcz dopiero nabierały tempa.

Analizując to, co działo się na Facebooku w styczniu, już widać, kto nie da o sobie zapomnieć także w 2024 roku.

A my sprawdzamy to w styczniowym raporcie Facebook Trends

Nieocenione zasięgi Łukasza Litewki

O Łukaszu Litewce pisaliśmy po raz pierwszy przy okazji październikowego wydania Facebook Trends. Wtedy też debiutant w naszym raporcie opublikował najbardziej angażujący post miesiąca na całym Facebooku. W styczniu mieliśmy niemalże powtórkę tej historii. 

W minionym miesiącu aż trzy z dziesięciu najlepszych postów miesiąca opublikował Łukasz Litewka. Wszystkie dotyczyły tym razem pomocy zwierzętom, a jeden dość głośnej (szczególnie na Instagramie) Akcji Mrozy.

Profil polityka zaliczył tym samym imponujący awans pod względem łącznej liczby aktywności użytkowników. Wśród wszystkich profili na polskim Facebooku uplasował się na wysokim piątym miejscu, wyprzedzając chociażby TVN24, TVP Sport czy Eurosport Polska.  

OLX rusza z nową kampanią

W styczniu światło dzienne ujrzała również najnowsza kampania OLXa, której celem jest zwrócenie uwagi na sytuację zawodową osób po 50 r.ż. i trudności, z jakimi mierzą się silversi na rynku pracy.

W kategorii HR i rekrutacja:

  • 4 z 12 najlepszych postów miesiąca dotyczyło akcji.
  • Profil marki awansował na miejsce pierwsze zarówno pod względem zaangażowania jak i liczby aktywnych użytkowników.
olx kampania silversi facebook

Profile o największej liczbie aktywności w kategorii HR i rekrutacja na Facebooku | styczeń 2024

Łódzkie ZOO ponownie liderem

Jeśli uważnie śledziliście nasze podsumowania roku, wiecie już, że najlepszy post na Facebooku w 2023 roku został opublikowany na profilu ZOO Łódź. I nic nie wskazuje na to, że posty łódzkiego ZOO przestaną być w TOP w najbliższym czasie.

W styczniu, w kategorii Miejsca, trzy z czterech najlepszych postów miesiąca należały do łódzkiego ZOO. A jeden z nich ponownie przedstawiał pawie, które zachwyciły internautów w minionym roku. 😉

zoo łódź facebook panda pawie

Najlepsze posty w kategorii Miejsca na Facebooku | styczeń 2024

Profil ZOO Łódź awansował do TOP20 polskich profili zarówno w rankingu zaangażowania jak i liczby aktywnych użytkowników. 

Malejące koszty reklamowe

Początek roku okazał się łaskawy dla reklamodawców na Facebooku i Instagramie – mniej płacili zarówno za jedno kliknięcie jak i za dotarcie do tysiąca użytkowników w porównaniu do poprzedniego miesiąca.

W styczniu:

  • średni CPM wyniósł 2 zł 85 gr (w grudniu – 3 zł 48 gr),
  • średni CPC wyniósł 86 groszy (w grudniu – 1 zł).

średni cpm na facebooku w styczniu 2024

Facebook Trends styczeń 2024

Musimy przyznać, że wyjątkowo ciekawie zaczął się ten rok na Facebooku.

Sprawdźcie pełny raport Facebook Trends, by dowiedzieć się, jak Wasze, lub interesujące Was profile, wypadły w minionym miesiącu.

Zapraszamy również na styczniowy raport Instagram Trends, który również jest już dostępny. 😉

 

Do góry
Do góry

Podobne posty