Facebook Trends październik 2023 – intensywne przedwyborcze tygodnie

Choć byśmy chcieli, chyba nie da się inaczej – także podsumowując październik na Facebooku najbardziej naszą uwagę zwróciły treści związane z wyborami.

W najnowszym raporcie Facebook Trends sprawdzamy też, jak przedstawiają się koszty reklamowe w ostatnich, najintensywniejszych sprzedażowo, miesiącach roku.

Znaczący wzrost kosztów reklamowych

Przez kilka ostatnich miesięcy obserwowaliśmy stabilną średnią wartością wskaźnika CPC. Z kolei we wrześniu i październiku po raz pierwszy w tym roku przekroczył on wartość 1 zł.

Prawdopodobnie tendencja ta utrzyma się do końca roku, w związku ze zbliżającym się najgorętszym okresem zakupowym – Black Friday oraz świętami.

cpc facebook październik 2023

Z kolei średni CPM, który jeszcze w sierpniu przyjmował wartość 3,14 zł, w ostatnich dwóch miesiącach oscylował w okolicy 4 zł (wrzesień – 4,07 zł; październik 3,96 zł).

Łukasz Litewka wyprzedza Mateusza Morawieckiego

Jeśli nie jesteście z okolic Sosnowca, jest duża szansa, że nie słyszeliście do tej pory o Łukaszu Litewce.

Kandydat Lewicy, który po październikowych wyborach zadebiutuje w Sejmie, był jedną z barwniejszych postaci w ostatnich tygodniach, także w mediach społecznościowych.

To właśnie jeden z postów Litewki był najbardziej angażującym postem w październiku na Facebooku. I co ciekawe, nie dotyczył wcale jego udziału w wyborach, a pomocy 5-letniej Ani, u której zdiagnozowano guza mózgu.

Post zgromadził ponad 60 tys. udostępnień i ponad 20 tys. reakcji, a warto również podkreślić, że został opublikowany ostatniego dnia miesiąca.

Pod względem łącznej liczby aktywności na Facebooku, Łukasz Litewka zgromadził ich ponad 43 tys. więcej niż Mateusz Morawiecki.

Liderem w rankingu pozostał Donald Tusk, wyprzedzając drugiego Patryka Jakiego o ponad 380 tys. aktywności użytkowników.

politycy facebook wybory 2023

Profile polityków o największej liczbie aktywności użytkowników | Facebook, październik 2023

Także inne posty Litewki warte są uwagi, chociażby jego spot wyborczy, który znacznie różni się od tych przygotowanych przez innych polityków.

Genialny spot wyborczy i najlepszy jaki kiedykolwiek w życiu widziałam

pisze pani Beata i przyłączają się do niej inni internauci.

Lech w formie

Gros treści opublikowanych w mediach społecznościowych w minionym miesiącu dotyczyło, mniej lub bardziej bezpośrednio, wyborów parlamentarnych.

W ramach raportu Instagram Trends pisaliśmy o tym, w jaki sposób influencerzy i organizacje NGO próbowały docierać do użytkowników, by zachęcać ich do pójścia do urn. Ale także marki konsumenckie nawiązywały do wyborów w swojej komunikacji.

Doskonałym tego przykładem był post opublikowany na profilu Lecha. Przekaz ujęty w minimalistycznej formie podkreślał, że wybory są ważne.

piwo lech wybory facebook

Najlepsze posty w kategorii Alkohole | Facebook, październik 2023

Post Lecha był drugim najlepszym postem w kategorii Alkohole, a profil marki awansował o 72 pozycje w kategorii FMCG pod względem łącznej liczby aktywności.

fmcg aktywni uzytkownicy 10.2023 facebook

Profile w kategorii FMCG o największej liczbie aktywności użytkowników | Facebook, październik 2023

Facebook Trends październik 2023

To wszystko, co przygotowaliśmy dla Was w tym miesiącu. Zachęcamy do sprawdzenia pełnej wersji raportu i do usłyszenia za miesiąc!

 

Do góry
Do góry

Podobne posty