Instagram Trends styczeń 2024 – premiery, powroty i trend na 2024 rok

W styczniu na Instagramie nie mogło zabraknąć licznych podsumowań roku, a także contentu okołoWOŚPowego na kontach marek i influencerów, którzy z zaangażowaniem organizowali licytacje na zbliżający się finał.

Kolejny miesiąc z rzędu najszybciej rosły profile Szymona Hołowni i Buddy, choć tym razem tempo wzrostu na profilu Marszałka Sejmu znacznie zwolniło.

Przyglądamy się, co jeszcze działo się na polskim Instagramie w pierwszym miesiącu 2024 roku. Zapraszamy na styczniowy raport Instagram Trends!

Sprawdź również nasze podsumowanie roku 2023 na Instagramie »

Ramówka Polsatu robi furorę

W styczniu hitem okazały się premierowe, oraz nadchodzące, programy w telewizji Polsat.

Na antenie stacji premierę miał m.in. kolejny sezon Farmy, która za każdym razem budzi dużo emocji i zaangażowania.

Na instagramowym profilu Polsatu rozpoczęto również ogłaszanie uczestników 14. edycji Tańca z Gwiazdami. Już wiemy, że tym razem na parkiecie zobaczymy wiele gorących nazwisk. Do walki o kryształową kulę stanie m.in. Roxie Węgiel, Maciej Musiał, Filip Chajzer czy Maffashion.

Pod względem łącznej liczby aktywności, profil Tańca z Gwiazdami awansował aż o 67 pozycji na miejsce siódme w kategorii Telewizja. Profil Farmy awansował z kolei na wysokie miejsce drugie.

taniec z gwiazdami 14 edycja instagram

Profile z największą liczbą aktywności w kategorii Telewizja | Instagram styczeń 2024

Krzysztof Stanowski wraca do gry

Krzysztof Stanowski powraca z nowym kanałem na YouTube’ie i od razu wysoko plasuje się w naszych rankingach.

Instagramowy profil @oficjalnezero miał swoją premierę w styczniu. Jeszcze przed oficjalnym startem kanału na YouTube’ie pierwszego lutego, na Instagramie miał już ponad 90 tys. obserwujących.

Pod względem łącznej liczby aktywności użytkowników profil @oficjalnezero znalazł się z kolei na miejscu dwunastym w kategorii Rozrywka.

oficjalne zero premiera profilu na instagramie

Profile z największą liczbą aktywności w kategorii Rozrywka | Instagram styczeń 2024

Jesteśmy ciekawi, na jakich pozycjach plasować się będzie profil @oficjalnezero w kolejnych miesiącach.

Trend na autentyczność

Podobno jednym z trendów na Instagramie w 2024 roku będzie… autentyczność. Cóż, choć wydaje się, że zawsze powinna być to jedna z głównych zasad twórców internetowych, może faktycznie warto o tym czasami przypomnieć, nawet pod egidą trendu. 😉

Faktem jest jednak, że w styczniu wiele treści, od których wręcz biła autentyczność, zyskiwało niemałe zaangażowanie fanów.

Jednym z przykładów są dwa najlepsze posty z kategorii Dziecko. Influencerki – Lili Antoniak i Ola Tatka – podzieliły się w nich swoimi życiowymi historami, z którymi, z dużym prawdopodobieństwem, utożsamia się co najmniej część ich odbiorców.

ola tatka lili antoniak instagram autentyczność

Najlepsze posty w kategorii Dziecko | Instagram styczeń 2024

Treści związane z oswajaniem trudnych tematów coraz częściej publikowane są na Instagramie i, jak widać po odbiorze użytkowników platformy, cieszą się zaciekawieniem i pozytywnym odbiorem.

Instagram Trends styczeń 2024

To wszystko, co przygotowaliśmy dla Was w tym miesiącu. Sprawdźcie pełny raport Instagram Trends, a już za kilka dni zapraszamy na podsumowanie stycznia na Facebooku.

 

Do góry
Do góry

Podobne posty