W styczniu na Instagramie nie mogło zabraknąć licznych podsumowań roku, a także contentu okołoWOŚPowego na kontach marek i influencerów, którzy z zaangażowaniem organizowali licytacje na zbliżający się finał.

Kolejny miesiąc z rzędu najszybciej rosły profile Szymona Hołowni i Buddy, choć tym razem tempo wzrostu na profilu Marszałka Sejmu znacznie zwolniło.

Przyglądamy się, co jeszcze działo się na polskim Instagramie w pierwszym miesiącu 2024 roku. Zapraszamy na styczniowy raport Instagram Trends!

Sprawdź również nasze podsumowanie roku 2023 na Instagramie »

Ramówka Polsatu robi furorę

W styczniu hitem okazały się premierowe, oraz nadchodzące, programy w telewizji Polsat.

Na antenie stacji premierę miał m.in. kolejny sezon Farmy, która za każdym razem budzi dużo emocji i zaangażowania.

Na instagramowym profilu Polsatu rozpoczęto również ogłaszanie uczestników 14. edycji Tańca z Gwiazdami. Już wiemy, że tym razem na parkiecie zobaczymy wiele gorących nazwisk. Do walki o kryształową kulę stanie m.in. Roxie Węgiel, Maciej Musiał, Filip Chajzer czy Maffashion.

Pod względem łącznej liczby aktywności, profil Tańca z Gwiazdami awansował aż o 67 pozycji na miejsce siódme w kategorii Telewizja. Profil Farmy awansował z kolei na wysokie miejsce drugie.

taniec z gwiazdami 14 edycja instagram

Profile z największą liczbą aktywności w kategorii Telewizja | Instagram styczeń 2024

Krzysztof Stanowski wraca do gry

Krzysztof Stanowski powraca z nowym kanałem na YouTube’ie i od razu wysoko plasuje się w naszych rankingach.

Instagramowy profil @oficjalnezero miał swoją premierę w styczniu. Jeszcze przed oficjalnym startem kanału na YouTube’ie pierwszego lutego, na Instagramie miał już ponad 90 tys. obserwujących.

Pod względem łącznej liczby aktywności użytkowników profil @oficjalnezero znalazł się z kolei na miejscu dwunastym w kategorii Rozrywka.

oficjalne zero premiera profilu na instagramie

Profile z największą liczbą aktywności w kategorii Rozrywka | Instagram styczeń 2024

Jesteśmy ciekawi, na jakich pozycjach plasować się będzie profil @oficjalnezero w kolejnych miesiącach.

Trend na autentyczność

Podobno jednym z trendów na Instagramie w 2024 roku będzie… autentyczność. Cóż, choć wydaje się, że zawsze powinna być to jedna z głównych zasad twórców internetowych, może faktycznie warto o tym czasami przypomnieć, nawet pod egidą trendu. 😉

Faktem jest jednak, że w styczniu wiele treści, od których wręcz biła autentyczność, zyskiwało niemałe zaangażowanie fanów.

Jednym z przykładów są dwa najlepsze posty z kategorii Dziecko. Influencerki – Lili Antoniak i Ola Tatka – podzieliły się w nich swoimi życiowymi historami, z którymi, z dużym prawdopodobieństwem, utożsamia się co najmniej część ich odbiorców.

ola tatka lili antoniak instagram autentyczność

Najlepsze posty w kategorii Dziecko | Instagram styczeń 2024

Treści związane z oswajaniem trudnych tematów coraz częściej publikowane są na Instagramie i, jak widać po odbiorze użytkowników platformy, cieszą się zaciekawieniem i pozytywnym odbiorem.

Instagram Trends styczeń 2024

To wszystko, co przygotowaliśmy dla Was w tym miesiącu. Sprawdźcie pełny raport Instagram Trends, a już za kilka dni zapraszamy na podsumowanie stycznia na Facebooku.

 

O Autorze

Klaudia Żyłka

Marketing Team Lead

Instagram, dogs, books and food lover. Former student at Warsaw University and Malmö University. Improving her marketing skills every day. Proud owner of DIMAQ certificate