Facebook Trends styczeń 2021 – jak się wyróżnić na Facebooku

Styczeń obfitował w mnóstwo ciekawych i angażujących kreacji. Oby taki poziom kreatywności nie opuścił nas przez resztę tego roku. 😉 

Zapraszamy na styczniowe wydanie raportu Facebook Trends!

Na samym wstępie warto zauważyć, że jak na styczeń wyjątkowo cicho było o finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Na profilu WOŚP odnotowaliśmy wzrost zaangażowania jedynie o 77%. Najprawdopodobniej było to spowodowane ograniczeniami, które uniemożliwiły przeprowadzenie finału w takiej formie jak co roku.

Zabawa słowem

Lidl znany jest ze swojej kreatywnej i angażującej komunikacji na Facebooku. 

W styczniu do gustu facebookowiczów przypadła szczególnie jedna kreacja dyskontu. Nie tylko była ona spójna z wizerunkiem Lidla na Facebooku, ale jej treść nawiązywała również do walki z marnowaniem żywności. 

Może i niekształtne, ale równie pyszne! Te krzywe buraki miały zostać wyrzucone ze względu na swój wygląd, choć są…

Posted by Lidl Polska on Monday, 18 January 2021

 

Nic dziwnego, że post marki spotkał się z bardzo pozytywnym przyjęciem fanów i był najlepszym postem miesiąca w kategorii Markety i sklepy sieciowe. Dodatkowo profil dyskontu odnotował prawie 70% wzrost zaangażowania. 

facebook lidl

Profile o największym zaangażowaniu w kategorii Markety i sklepy sieciowe | Facebook styczeń 2021

Znany z kreatywności jest również team Ikei, który po raz kolejny nie zawiódł swoich fanów, a kreacja nawiązująca do odejścia Donalda Trumpa była najlepszym postem w kategorii Dom i ogród

ikea facebook

Najlepsze posty w kategorii Dom i ogród | Facebook styczeń 2021

Wykorzystaj trendy

Kilka miesięcy temu pisaliśmy już o profilu Marcina Dorocińskiego, i to w podobnym kontekście. Aktor ponownie wykorzystał kadr z jednej ze scen z serialu Gambit Królowej, jednak tym razem niespodziewanie, obok samego Dorocińskiego oraz serialowej Beth, pojawił się Bernie Sanders – postać obecna w wielu memach w styczniu. 

Najlepsze posty w kategorii Film | Facebook styczeń 2021

Z kolei na profilu marki Wawel zdecydowano się nawiązać do innej, popularnej ostatnio wśród Polaków, aktywności – morsowania. 

To jak, kto już po morsowanku?

Posted by Wawel on Wednesday, 13 January 2021

 

Dzięki temu profil marki odnotował wzrost zaangażowania o 530% względem poprzedniego miesiąca, awansując o 15 pozycji w rankingu. Z kolei w zestawieniu Aktywnych użytkowników znalazł się na miejscu pierwszym. 

wawel facebook

Profile o największej liczbie Aktywnych użytkowników w kategorii Słodycze | Facebook styczeń 2021

Co jeszcze zwróciło naszą uwagę w styczniu? 

  • Po ponad półrocznej przerwie, McDonald’s powrócił do komunikacji na Facebooku, tym razem z ciekawym materiałem promującym Burgera Drwala. Wideo jest bardzo nienachalne i budzi same pozytywne emocje, po prostu musicie je zobaczyć. 😉
  • TVP Sport przygotowało materiał wideo “The best of Piotr Żyła”. Chyba nikt nie jest zdziwiony, że wywołało niemałe zainteresowanie, o czym świadczy ponad 105 tys. reakcji i 40 tys. udostępnień oraz miano najlepszego posta miesiąca w całej kategorii Media.
  • Warto również wspomnieć o oryginalnym pomyśle Dawida Podsiadło na wsparcie WOŚP. W tym roku muzyk postanowił przekazać na licytację… 3 serniki, które upiecze i dostarczy do zwycięzcy licytacji osobiście. Efekt? Dodatkowe 40 200 zł na koncie WOŚP i drugi najlepszy post stycznia w kategorii Muzycy i zespoły. 😉 

Najbardziej dociekliwych z Was zachęcamy jak zawsze do sprawdzenia pełnej wersji styczniowego raportu Trends

Jeśli zaskoczyła Was ilość pracy w nowym roku i dopiero teraz macie czas na nadrabianie socialowych newsów, przypominamy kilka naszych ostatnich treści, które mogą być dla Was interesujące i przydatne:

Do usłyszenia!

 

Do góry
Do góry

Podobne posty