Facebook w Polsce – podsumowanie 2020 roku [INFOGRAFIKA]

2020 rok przejdzie do historii, jednak mimo wszystko warto uwiecznić jego najważniejsze wydarzenia. Pandemia, wybory prezydenckie, strajki kobiet… to wszystko wielokrotnie zaprzątało nasze myśli, co doskonale widać było też na Facebooku.

Jak co roku, przygotowaliśmy dla Was infografikę podsumowującą miniony rok na tej właśnie platformie. 

Największe profile na polskim Facebooku niezmiennie od kilku już lat należą do piłkarzy: Lewandowskiego, Błaszczykowskiego i Piszczka. W czołowej piątce, podobnie jak w zeszłym roku, znalazł się również profil Play oraz Allegro. Ciekawe jest jednak to, że w porównaniu do 2019 roku, liczba fanów na profilu Play spadła o 35 tys. 

Zestawienie najszybciej rosnących profili jest doskonałym odzwierciedleniem wydarzeń minionego roku. W TOP5 znalazł się profil KiKŚ – Konflikty i katastrofy światowe oraz profil Szymona Hołowni, zaś na kolejnych miejscach profile:
6. Dzikiego Trenera (przyrost o 60%),
7. Rafała Trzaskowskiego (przyrost o 248%),
8. Ogólnopolskiego Strajku Kobiet (przyrost o 456%).

Bez zaskoczenia najczęściej używanymi hashtagami było te dotyczące pandemii: #zostańwdomu oraz #koronawirus

Najuważniejszymi moderatorami ponownie pochwalić się mogą czołowe polskie firmy telekomunikacyjne. Choć TOP5 w porównaniu do naszej analizy podsumowującej 2019 rok wygląda bez zmian, Allegro awansowało o dwie pozycje, odpowiadając na ponad 1800 postów użytkowników.

Do najbardziej aktywnych co roku profili, czyli Radia Maryja i Soku z Buraka, dołączyły dwa profile poświęcone ciąży i macierzyństwu: Mamy Mamom oraz Ciąża – pytania i odpowiedzi. Są to profile prowadzone w formule Q&A: użytkownicy mogą zadawać nurtujące ich pytania w wiadomości prywatnej, a następnie są one anonimowo publikowane na profilu. 

Z kolei najlepsze posty 2020 roku dotyczyły głównie triumfów Roberta Lewandowskiego, pandemii i kwarantanny oraz polityki. Nie zabrakło również śmiesznych filmików – i to właśnie one były najbardziej angażującymi treściami minionego roku. 

W zestawieniu zdecydowanie zabrakło jednak postów od Coca-Coli, która dotychczas była stałym bywalcem naszych podsumowań rocznych. Powód jest prosty, w wyniku pandemii przed świętami nie wyjechała słynna już czerwona ciężarówka.

Wszystkie szczegóły znajdziecie na naszej infografice. 😉 

Przypominamy również o naszym raporcie rocznym, dzięki któremu łatwiej przeanalizujecie skuteczność Waszej strategii w 2020 roku, zrozumiecie kondycję marki w trendzie czasowym, oraz na podstawie danych zoptymalizujecie działania na najbliższe miesiące. 

 

Do góry
Do góry

Podobne posty