Facebook w Polsce – podsumowanie 2019 roku [INFOGRAFIKA]

2019 rok został na Facebooku zdominowany przez treści związane z WOŚP i Jurkiem Owsiakiem – aż 6 na 14 najlepszych postów roku było z nimi związanych. 

Jak co roku przygotowaliśmy dla Was infografikę podsumowującą minionych 12 miesięcy na polskim Facebooku. Sprawdźcie, jakie profile i posty najbardziej angażowały użytkowników Facebooka. Na których profilach opublikowano najwięcej treści, a które najszybciej rosły? 

Królem polskiego Facebooka pozostaje niezmiennie Robert Lewandowski, bijąc rywali na głowę o niespełna 7 milionów fanów. Na podium znalazł się również jego kolega z reprezentacji – Kuba Błaszczykowski, zaś na 3. miejscu Play

Być może zagorzałych fanów piłki nożnej zdziwi brak Wojciecha Szczęsnego w zestawieniu największych profili. Nie jest to pomyłka z naszej strony. Przypominamy, że w comiesięcznych Trendsach nie analizujemy profili, które są nieaktywne więcej niż 3 miesiące i tą samą zasadę zastosowaliśmy przygotowując podsumowanie roczne. Szczęsny, mimo, że ma ponad 2,5 mln fanów, nie opublikował żadnego postu od maja 2018 roku. 

Z kolei najszybciej rosnącymi profilami w 2019 roku, oprócz dobrze znanych profili z memami i prostymi przepisami, był profil Jurka Owsiaka oraz Dzikiego Trenera (czy jest ktoś, kto chociaż raz nie widział jego filmiku? ;)).

Najbardziej angażujące były, również bez zaskoczenia, profile z memami, śmiesznymi i satyrycznymi treściami oraz krótkimi materiałami wideo. 

Zestawienie najuważniejsi pozostaje bez zmian w porównaniu do 2018 roku. Profilami, które mogą pochwalić się najszybszym i najczęstszym odpowiadaniem na posty użytkowników były w minionym roku niezmiennie telekomy: Orange, Plus, Play, T-Mobile, oraz Allegro

Najbardziej aktywnym profilem, który najwięcej opublikował w 2019 roku na Facebooku, był ponownie profil Radio Maryja. Na kolejnych miejscach uplasowały się głównie profile kanałów informacyjnych, jak WP czy Onet. 

Z kolei zestawienie najlepszych postów 2019 roku jasno pokazuje, jaki temat zdominował Facebooka. Był to 27. finał WOŚP i tragiczne wydarzenia z nim związane. Co ciekawe, jeden z takich postów został opublikowany przez Agnieszkę Chylińską. 

Najlepszym postem roku, pod względem zaangażowania, był jednak post Coca Coli dotyczący trasy swojej świątecznej ciężarówki. Był to również najlepszy post w listopadzie 2019 roku na Facebooku, o czym wspominaliśmy w podsumowaniu listopada w naszych Trendsach

facebook 2019

Podsumowanie 2019 roku na Facebooku

 

Przypominamy również, że w 2019 roku Sotrender zyskał zupełnie nową funkcję: możliwość odpowiadania na komentarze i wiadomości na Facebooku. Zachęcamy do jej wypróbowania, jeśli jeszcze nie mieliście okazji. Szczególnie, że już za kilka dni przedstawimy Wam kolejną nowość w naszej aplikacji!

Wypróbuj moderację w Sotrenderze

To tyle, jeśli chodzi o 2019 rok! Gdybyście chcieli przypomnieć sobie, jak wyglądał 2018 rok na polskim Facebooku, odsyłamy Was do zeszłorocznej infografiki.

Infografika z podsumowaniem 2019 roku na Twitterze również jest już dostępna na naszym blogu

Do góry
Do góry

Podobne posty