Minął kolejny rok na Facebooku, działo się jak zwykle dużo, użytkownicy interesowali się rozmaitymi tematami, ale liderzy naszych zestawień pozostali ci sami. Kto był najpopularniejszy na Facebooku w 2018 roku? Dowiecie się tego z naszej infografiki!

Przegląd największych stron na polskim Facebooku nie pozostawia wątpliwości – piłkarze są królami Polski, jeśli chodzi o popularność. Robert Lewandowski, Wojciech Szczęsny i Jakub Błaszczykowski – to trójka najpopularniejszych Polaków na Facebooku. Wśród największych znalazły się także strony pierwszej trenerki Rzeczypospolitej, Ewy Chodakowskiej, najpopularniejszych marek, jak Allegro, Play czy mediów, jak Radio ESKA.

Aż pięciokrotnie w ciągu ostatniego roku urosła strona Kreskoweczki.pl i na koniec 2018 roku miała ponad 332 tysiące fanów. Najszybciej na posty użytkowników odpowiadały tradycyjnie telekomy – Orange, Plus, Play, T-Mobile, a także Allegro.

Użytkownicy Facebooka najczęściej angażowali się na stronach z memami i śmiesznymi obrazkami, co nie dziwi, bo to rzeczy, które są udostępniane najczęściej na platformie. Na czele? LOL Mania i Besty, dobrze trzymają się także Demotywatory, które uplasowały się na czwartym miejscu.

W najlepszych postach dominuje za to różnorodność – od akcji charytatywnych, przez ciekawe wideo, kontrowersje, quiz o popularnym serialu – wszystko to, co sprawia, że chcemy skomentować, udostępnić lub zareagować.

O Autorze

Michał Wieczorek

Content Marketing Specialist

Baltic linguist, marketer, and music journalist in his free time. A big fan of good food and even better music.