Twitter w Polsce – podsumowanie 2019 roku [INFOGRAFIKA]

Od kiedy przestaliśmy wydawać comiesięczne raporty Trends dla Twittera, z pewnością ciekawi jesteście, co działo się w ostatnich 12 miesiącach na tej platformie. 

Myślicie, że dużo się zmieniło na polskiej scenie Twittera? 😉 

Największe profile w porównaniu do 2018 roku pozostają na Twitterze bez większych zmian. Tuskowi udało się zająć 3. miejsce na podium, przesuwając tym samym profil Papieża Franciszka na 5. pozycję. Andrzej Duda awansował z kolei z 6. na 4. miejsce w porównaniu do naszego podsumowania 2018 roku. Największym profilem wciąż pozostaje profil tvn24. 

Z kolei najbardziej angażującym i jednocześnie najszybciej rosnącym profilem w 2019 roku był profil Auschwitz Memorial, czego doskonałe odzwierciedlenie zobaczycie w zestawieniu najlepszych tweetów. 

W tweetach najczęściej wspominaliśmy profile partii politycznych: PiS i PO oraz portali informacyjnych: tvp.info i tvn24

Na czele zestawienia najczęściej tweetujących znalazły się głównie profile informacyjne, z numerem 1. – Onet Wiadomości.
5. pozycję zajął z kolei Janusz Piechociński – jedna z bardziej intrygujących postaci na polskim Twitterze 😉 

Radio Maryja – profil, który był najbardziej aktywny na Facebooku w 2019 roku, jak i na Twitterze w 2018 roku, tym razem uplasował się “dopiero” na 3. miejscu. Choć na profilu opublikowano niemal tyle samo tweetów co rok temu (2018: 33 398, 2019: 33 364, czyli jedynie o 34 mniej w 2019 roku) – znacznie więcej tweetów odnotowano na koncie Onet Wiadomości i Polskie Radio 24

Najlepszy post na Twitterze w 2019 należał do Roberta Lewandowskiego.
Niezmiennie znaczna większość najbardziej angażujących tweetów została opublikowana jednak na profilu Auschwitz MemorialW TOP15 tweetów 2019 roku, 2 należały również do polityka Dominika Tarczyńskiego. Ewidentnie zmniejszyła się więc różnorodność w tym, co najbardziej angażuje użytkowników platformy 😉 

twitter 2019

Podsumowanie 2019 roku na polskim Twitterze

 

Zapraszamy również na podsumowanie 2019 roku na polskim Facebooku – infografika dostępna już jest na naszym blogu 😉 

Jeśli chcecie na bieżąco analizować własne, lub konkurencyjne, profile na Twitterze, niezmiennie możecie to zrobić w naszej aplikacji.

Rozpocznij analizę działań na Twitterze 

 

Do góry
Do góry

Podobne posty