Twitter w Polsce – podsumowanie 2020 roku [INFOGRAFIKA]

Twitter w 2020 roku bardzo nas nie zaskoczył – było dużo polityki i sportu, a najczęściej wspominanymi i najbardziej aktywnymi profilami były te należące do serwisów informacyjnych. 

Zapraszamy na podsumowanie minionego roku na Twitterze! 

Zestawienie największych profili na polskim Twitterze prezentuje się bez większych zmian w porównaniu do naszej infografiki podsumowującej 2019 rok. Wyjątkiem jest samo podium – Robert Lewandowski wyprzedził profil tvn24 i jest obecnie największym profilem, z kolei Andrzej Duda wyprzedził Donalda Tuska i znalazł się na miejscu trzecim w rankingu. 

Co ciekawe, podczas gdy rok temu jedynie 5 profili przekroczyło próg miliona obserwujących, na koniec 2020 roku już 9 profili mogło się pochwalić takim wynikiem. Dodatkowo, dwa największe z nich zbliżają się do granicy półtora miliona obserwujących.

W 2020 roku do TOP10 awansował również profil CD PROJEKT RED także gromadząc ponad milion followersów. 

To właśnie CD PROJEKT RED był najszybciej rosnącym profilem na Twitterze w minionym roku (z przyrostem o 73%). W TOP3 utrzymał się profil Auschwitz Memorial, a na miejscu trzecim uplasował się profil Rafała Trzaskowskiego ze wzrostem liczby obserwujących o 123%. Ponad dwukrotnie wzrosła również followersów na profilu Mateusza Morawieckiego (przyrost o 130%). 

Najbardziej angażującym profilem, już drugi rok z rzędu, był profil Auschwitz Memorial. Na drugie miejsce awansował Tomasz Lis, a tuż za podium, na miejscu czwartym znalazł się obecny prezydent stolicy. 

Jakie profile najczęściej wspominali w swoich tweetach użytkownicy platformy? W 2020 roku był to profil tvp.info, który był wspomniany ponad 460 tys. razy więcej niż w 2019 roku. Ponad 500 tys. razy wspominaliśmy również profile Andrzeja Dudy, Mateusza Morawieckiego i Tomasza Lisa. 

Z kolei najwięcej tweetów opublikowanych zostało na profilu Telewizji Republika. Warto zauważyć, że profil ten pierwszy raz znajduje się w naszym TOP5, i to od razu na miejscu pierwszym. Drugim najczęściej tweetującym profilem był ten prowadzony przez Janusza Piechocińskiego – polityk w 2020 roku wysyłał w świat niespełna dwa razy więcej tweetów niż w 2019 roku.
Co ciekawe, Radio Maryja, które było zawsze jednym z najbardziej aktywnych profili znalazło się w tym roku poza TOP5, na miejscu szóstym. 

Trzy najbardziej angażujące tweety roku opublikował Robert Lewandowski, a w TOP15 aż 7 tweetów należało do piłkarza.
W czołówce znalazł się również tweet Michała Kwiatkowskiego, który sportowiec opublikował po wygranej w Tour de France.
W minionym roku znacznie mniej interakcji zebrały z kolei posty na profilu Auschwitz Memorial – jedynie trzy posty znalazły się w TOP15 (w 2019 roku było ich aż 11). 

Więcej szczegółów znajdziecie na naszej infografice. 😉 

twitter w 2020

 

Do góry
Do góry

Podobne posty