Witamy w styczniu, a to oznacza czas na podsumowanie ostatniego miesiąca 2019 roku na polskim Facebooku. 

Jak można się było spodziewać, najlepszym postem na Facebooku w grudniu był post Coca Coli związany z finałem trasy świątecznej ciężarówki. Z nowym filmikiem powrócił również SA WardęgaDużym sukcesem okazał się także materiał przygotowany przez Dzień Dobry TVN, który dotyczył widoczności pieszych na drodze. Był to trzeci najlepszy post na polskim Facebooku w grudniu, z liczbą ponad 42 tys. udostępnień.

Przedświąteczną kreatywnością wykazali się również prowadzący profil Polska Policja. 😉

polska policja

Najlepsze posty w kategorii Organizacje rządowe | grudzień 2019, Facebook

Nakarm psa z OLX

Chyba śmiało możemy powiedzieć, że OLX Polska był jedną z gorętszych marek w kategorii handel w 2019 roku.

Po wielkim sukcesie związanym z kampanią “Nie bądź chamem” z Januszem Chabiorem, przyszedł grudzień a wraz z nim kolejna akcja OLXa i kolejny sukces. Wydarzenie “Nakarm psa z OLX” jest już poniekąd tradycją – była to już jego 12. edycja – i z roku na rok cieszy się coraz większym zainteresowaniem i zaangażowaniem. 

nakarm psa z olx

Najlepsze posty w kategorii Handel w grudniu 2019 na Facebooku

W kategorii handel post dotyczący akcji był postem o największym zaangażowaniu w grudniu, ale co najważniejsze wszystkie psy i koty zostały nakarmione! 

Nobel do wzięcia

Profil naszej noblistki Olgi Tokarczuk cieszy się rosnącym (w minionym miesiącu o ponad 900%) zaangażowaniem fanów na Facebooku. W grudniu przyczynił się do tego z pewnością fakt, że noblistka postanowiła przekazać replikę jednego z noblowskich medali na 28. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Także wiecie… jest Nobel do wzięcia 😉

olga tokarczuk

Najlepsze posty w kategorii Literatura na polskim Facebooku w grudniu 2019

Najszybciej rosnące profile

Jeśli zastanawiacie się, czemu profil GoldenLine był jednym z najszybciej rosnących w grudniu, odpowiedź znaleźliśmy w Bibliotece reklam Facebooka. Jeśli jeszcze jej nie znacie, gorąco polecamy zapoznanie się z jej możliwościami.

goldenline facebook

Najszybciej rosnące profile w grudniu 2019 na Facebooku

Wracając do GoldenLine, profil został połączony z profilem GazetaPraca.pl, co skutkowało nagłym, i znacznym, przyrostem liczby fanów.

goldenline facebook

Informacje o profilu Goldenline w Bibliotece reklam Facebooka

2019 rok w social media 

Początek roku to również czas podsumowań, dlatego też tradycyjnie już przygotowujemy dla Was podsumowanie 2019 roku na Facebooku, Twitterze i Youtubie. Wkrótce roczne infografiki będą dostępne na naszym blogu 😉

W międzyczasie zachęcamy do spojrzenia wstecz i przypomnienia sobie, co zdominowało rok 2018 na Facebooku, YouTube’ie oraz Twitterze

W pełnym wydaniu raportu Facebook Trends za grudzień 2019 sprawdźcie również, jak wyglądały zestawienia interesujących Was kategorii w minionym miesiącu.