YouTube w Polsce – podsumowanie 2018 roku [INFOGRAFIKA]

Jak wyglądał 2018 rok na YouTube? Kto miał najwięcej subów, a kto wyświetleń? Który kanał publikował kilkanaście razy dziennie, a który osiągnął najwięcej łapek w górę? To wszystko znajdziecie w naszym podsumowaniu roku!

Na YouTube, jak co roku, królowała muzyka. 10 najpopularniejszych wideo w 2018 roku to piosenki. Najpopularniejszym był teledysk Pawła Domagały do “Weź, nie pytaj”, który został wyświetlony prawie 80 milionów razy. Rok należał jednak do Taconafide, których aż trzy single znalazły się wśród najpopularniejszych wideo roku.

Za wielką popularnością idą kciuki w dół – mógł o tym przekonać się Lord Kruszwil, którego kanał urósł o 338%. Na koniec grudnia miał ponad 2,35 mln obserwujących i przebojem wdarł się do elitarnego grona największych na polskim YouTube i… dostał najwięcej kciuków w dół, ponad milion, czyli więcej nawet niż siostry Godlewskie. Trzeba jednak pamiętać, że Kruszwil bardzo regularnie publikuje treści na swoim kanale, a siostry robią to dużo rzadziej i każde z ich zeszłorocznych wideo było wśród najbardziej nielubianych produkcji w danym miesiącu w naszych raportach YouTube Trends.

Najbardziej lubianym kanałem był reZigiusz, który otrzymał w 2018 roku ponad 40 mln łapek w górę. To także czwarty pod względem wielkości kanał na polskim YouTube. Liderem został jednak Blowek, który wyprzedził SA Wardęgę i na koniec roku był bardzo blisko przekroczenia bariery 4 milionów subskrybentów.

Najwięcej wyświetleń w ubiegłym roku zanotował kanał tvnpl, ponad 1,2 miliarda, czyli o 500 milionów więcej niż w 2017 roku. Na drugim miejscu znalazł się inny kanał TVN – TVN Series z ponad 592 milionami, zaś na piątym – Planeta Faktów, trzeci niemuzyczny z najpopularniejszych kanałów. Oba kanały TVN należą również do najczęściej publikujących, z czego może wynikać tak duża liczba wyświetleń. W 2018 roku opublikowały po 2,1 tysiąca wideo. Dużo? Nie mogą jednak równać się z kanałem Telewizji Republika, który w ubiegłym roku opublikował 6989 wideo, czyli prawie 20 dziennie.

Podsumowanie 2018 to także czas pożegnania z raportem YouTube Trends. Od stycznia 2019 tymczasowo zawieszamy wydawanie comiesięcznego podsumowania wydarzeń na YouTube.

Do góry
Do góry

Podobne posty