YouTube Trends grudzień 2018 – Czas duetów

Grudzień na YouTube zdominowały święta w dość niecodziennej oprawie. Pewnie już domyślacie się, o kogo nam chodzi ;). Swoją popularność potwierdził także jeden dość ekskluzywny duet, przyglądamy się także najgorętszym kinowym premierom 2019 roku.

Co jeszcze działo się na YouTube w ubiegłym miesiącu? Dowiecie się tego z najnowszego wydania YouTube Trends przygotowanego przez Sotrender!

Nieważne, jak, ważne, żeby mówili

Najprawdopodobniej taką zasadą w swojej internetowej twórczości kierują się siostry Godlewskie, które drugi miesiąc z rzędu były bezkonkurencyjne w rankingu negatywnych reakcji. W grudniu ich wideo otrzymały 233 806 łapek w dół. Przyczyna? Tym razem kontrowersyjne artystki wzięły na warsztat kolędę “Jezus malusieńki”. Na takich coverach siostrzany duet buduje swoją popularność, bo był to najpopularniejszy film grudnia na polskim YouTube.

Zgrany duet

Wiemy, że często piszemy o Kruszwilu i Kamerzyście, ale trudno tego nie robić, skoro ten duet zdominował polski YouTube w 2018 roku. Doskonale widać to w zestawieniu grudnia, aż 9 filmów (7 Marka, 2 Kamerzysty) trafiło do zestawienia 15 najczęściej wyświetlanych wideo miesiąca, a każdy z nich miał ponad 1 mln wyświetleń. Jednocześnie, mimo tak dobrych wyników poszczególnych wideo, to kanał Kruszwila spadł o dwa miejsca w zestawieniu najchętniej oglądanych kanałów.

Avengersi nadchodzą


Jednym z najgorętszych wydarzeń na YouTube’ie w grudniu była premiera zwiastunu czwartej części “Avengersów”. W ciągu doby wyświetono go ponad 289 milionów razy na rozmaitych kanałach. Swój skromny udział w tym rekordzie ma oficjalny polski kanał Marvela – zwiastun w wersji z napisami został wyświetlony w grudniu ponad 600 tysięcy razy, a w wersji z dubbingiem ponad 170 tysięcy razy. Co ciekawe, zwiastun innej zapowiadana na 2019 rok premieru MCU – “Kapitan Marvel”, również znalazł się wśród najlepszych wideo w kategorii film. 

Zapraszamy do lektury najnowszego wydania raportu YouTube Trends!

 

Do góry
Do góry

Podobne posty