Czy znasz zainteresowania swoich fanów? Teraz sprawdzisz je w Sotrenderze!

Jak już doskonale wiecie, nie lubimy nudy i wciąż szukamy kolejnych rozwiązań, które ulepszą i ułatwią codzienne życie marketerów i analityków. Jednym z nich są wykresy zainteresowań użytkowników – ciekawa nowość, o którą pytało nas wielu Klientów zgłaszających zapotrzebowanie na tego typu rozwiązanie. Po okresie testów, zainteresowania użytkowników zostały uruchomione dla wszystkich profili. W tym artykule postaramy się Wam przybliżyć działanie tej funkcji.


[AKTUALIZACJA luty 2018 – na skutek zmiany API Facebooka (6.02.2018) niestety wykres nie jest już dostępny w narzędziu. Wszystkie pozostałe zmiany, w tym wiele nowych metryk i wykresów, opisaliśmy na naszym blogu.]


Czym są Zainteresowania użytkowników?

Dzięki Zainteresowaniom użytkowników otrzymujesz możliwość porównania swoich profili z kilkudziesięcioma tysiącami profili w naszej bazie – nie tylko zatem tych, które sam dodałeś do swojego konta. Wskaźniki pokażą Ci liczbę zaangażowanych użytkowników (unikalnych użytkowników, którzy wykonali jedną z aktywności: polubienie, komentarz, udostępnienie czy publikacja postu na stronie) w odniesieniu do innych profili, ale i branż. Wykres Zainteresowań użytkowników znajdziesz w aplikacji Sotrender, w kategorii Odbiorcy.

Aby dobrze zrozumieć wskaźniki, warto najpierw poznać różnice między współaktywnością bezwzględną i względną.

Czym jest współaktywność bezwzględna?

To współaktywność wyrażona w liczbie tych samych współzaangażowanych użytkowników na profilach.

Spójrzmy na taki oto przykład:

W Sotrender sprawdzisz teraz współaktywność swoich fanów z innymi Stronami na Facebooku.

Jeżeli wartość wskaźnika współaktywności bezwzględnej dla naszego badanego profilu i profilu Coca-Coli wynosi 168, oznacza to, że oba profile mają ze sobą 168 wspólnych zaangażowanych osób. Te same osoby są aktywne na naszym profilu i na profilu Coca-Coli. Nasz profil i profil Axis łączy dokładnie 156 zaangażowanych osób.

Czym jest współaktywność względna?

Współaktywność względna wyrażana jest w wartości procentowej:

Obliczanie współaktywności względnej.

 

Na powyższym przykładzie widzimi, że badany przez nas profil oraz profil Coca-Coli mają wskaźnik współaktywności względnej na poziomie 0,01%. Oznacza to, że 0,01% wszystkich zaangażowanych na profilu Coca-Coli angażuje się w komunikację także na naszym profilu.

Mierz swoje działania w social media!

Zainteresowania użytkowników podzieliliśmy na dwie kategorie: według profili i według branży.

Zainteresowania użytkowników – profile

Dzięki nowemu wykresowi zobaczysz, z którymi pięcioma profilami z całej naszej bazy Twój profil ma najwięcej tych samych, zaangażowanych użytkowników.

5 marek jedynie pobudza Twój apetyt na poznanie Twojej grupy docelowej jeszcze dokładniej?  Zamów raport, który będzie odpowiadał na Twoje pytania!

Zainteresowania użytkowników – branże

To szersze badanie współaktywności pokazuje, jak wielu fanów angażuje się również na Stronach przynależących do innych kategorii.

Jakimi branżami interesują się Twoi fani?

W wykresach dla branż posługujemy się jedynie wskaźnikiem współaktywności bezwzględnej.

Jak interpretować wskaźniki?

Zainteresowania użytkowników mogą być pomocne przy porównywaniu z konkurencją, ustalaniu i modyfikacji strategii czy doborze odpowiednich treści. Lepsze zrozumienie swoich fanów prowadzi do lepszych działań i bardziej efektywnej strategii. Kiedy wskaźniki są wysokie pomiędzy profilami, może to oznaczać, że dany profil prowadzi podobną komunikację do naszego, angażuje podobne grupy docelowe, więc może być źródłem inspiracji i ciekawych pomysłów.

Więcej informacji o fanach to też szansa na optymalizację kampanii reklamowych – zarówno pod kątem kreacji, jak i kierowania poszczególnych formatów.

5 marek to dla Ciebie za mało? Skontaktuj się z nami – zaproponujemy spersonalizowane rozwiązanie dla Twojej marki.

Mamy nadzieję, że nasza nowa funkcja przypadnie Wam do gustu, a wszelki uwagi czy propozycje, kierujcie na adres  support@sotrender.com!

Mierz swoje działania w social media!

Do góry
Do góry

Podobne posty