Facebook Trends luty 2024 – uliczne i słowne starcia

Jak się okazuje, dominującym tematem w lutym, także na Facebooku, był protest rolników. Najbardziej angażujące posty w wielu kategoriach, jak chociażby Polityka, Wiadomości czy Żywność dotyczyły właśnie tego tematu. 

Jakie jeszcze treści przyciągnęły uwagę facebookowiczów w lutym? Sprawdzamy w najnowszym raporcie Facebook Trends.

Średni CPC najniższy od roku 

Drugi miesiąc z rzędu obserwujemy zmniejszone jednostkowe koszty reklamowe w ekosystemie Meta. W porównaniu do stycznia, średni CPM utrzymał się na niemal niezmienionym poziomie i wyniósł 2 zł 88 gr (wzrost o 3 gr).

Z kolei nieco większy spadek odnotowaliśmy w przypadku średniego CPC. W lutym osiągnął on wartość 78 groszy, co jest najniższym wynikiem na przestrzeni ostatnich dwunastu miesięcy. 

cpc reklama facebook luty 2024

Zacznij analizować swoje działania na Facebooku

Tłusty czwartek ważniejszy niż Walentynki

Mamy wrażenie, że znacznie Tłustego czwartku z roku na rok tylko rośnie. 😉

W minionym miesiącu pączkowy content zdominował najlepsze posty w kategorii Kawiarnie oraz Markety i sklepy sieciowe

A gdyby tego było mało, na sile przybrała wojna Lidla i Biedronki.

Na początku miesiąca, social media managerowie Lidla sprytnie odpowiedzieli na sms-owy łańcuszek, który dzień wcześniej Biedronka wysłała do swoich klientów. Jednozdaniowy post wywołał lawinę zaangażowania na profilu Lidla.

Finalnie, dwa z trzech najlepszych postów miesiąca w kategorii Markety i sklepy sieciowe należały do Lidla, a na profilu marki odnotowaliśmy przyrost zaangażowania o 22%. 

markety facebook zaangazowanie luty 2024

Profile o największym zaangażowaniu w kategorii Markety i sklepy sieciowe | Facebook, luty 2024

Muzyczne wspomnienia

Podczas gdy na Instagramie programami telewizyjnymi z największym zaangażowaniem w ostatnich miesiącach były profile Farmy i Tańca z Gwiazdami, odmiennie sytuacja wyglądała w lutym na Facebooku.

Trzy z czterech najlepszych postów miesiąca w kategorii Programy TV zostało opublikowanych na profilu Mam Talent TVN, a wszystkie były wspomnieniami występów z poprzednich edycji – i to tak odległych jak edycja pierwsza. Historyczne już wykonanie utworu Dziwny jest ten świat przez jedenastoletnią Klaudię Kulawik ponownie opublikowane na profilu programu było najbardziej angażującym postem w kategorii Programy TV.

mam talent tvn facebook luty 2024

Najlepsze posty w kategorii Programy TV | Facebook, luty 2024

Strategia, której celem było ponowne zainteresowanie widzów programem przed zbliżającą się edycją, zdała egzamin. Na tle konkurencji, profil Mam Talent TVN awansował o 33 pozycje na miejsce szóste w kategorii Programy TV pod względem łącznej liczby aktywności na profilu.

mam talent zaangażowanie facebook luty 2024

Profile o największej liczbie aktywności w kategorii Programy TV | Facebook, luty 2024

Czy nowy, piętnasty już sezon, będzie równie angażujący jak pierwszy czy drugi? Tego dowiemy się już za niecały miesiąc. 😉

Facebook Trends luty 2024

Jesteście ciekawi pozostałych rankingów i wyników prowadzonych przez Was profili?

Sprawdźcie pełne wydanie lutowego raportu Facebook Trends i Instagram Trends.

 

Do góry
Do góry

Podobne posty