Facebook Trends grudzień 2022 – na pomoc zwierzakom

Grudzień to jeden z bardziej wyczekiwanych miesięcy w roku, a zarazem niezwykle budujący i radosny czas. Gdy dołożymy do tego finał Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej to okazji do świętowania i wspólnych spotkań robi się jeszcze więcej. 

Jednak mamy wrażenie, że o wszystkich tych wydarzeniach głośniej było jeszcze w listopadzie, o czym pisaliśmy przy okazji ostatnich Trendsów. Choć marki FMCG komunikacyjnie mocno bazowały na zbliżających się świętach (i organizowały zaskakująco dużo konkursów), na pozostałych profilach nie byliśmy bombardowani treściami z nimi związanymi.

Gotowi by poznać szczegóły? Zapraszamy na grudniowy raport Facebook Trends

Stabilny CPC, spadek CPM

Grudzień, zaraz po listopadzie, jest zazwyczaj jednym z bardziej intensywnych reklamowo miesięcy w social media. Mimo wszystko, koszt CPC od sierpnia utrzymywał się na stałym poziomie dziewięćdziesięciu kilku groszy, zaś koszt CPM dość znacząco spadł.

Reklamodawcy, którzy w listopadzie za CPM płacili średnio 8 zł 72 gr, w grudniu płacili aż o 1 zł 38 gr mniej za dotarcie do tysiąca użytkowników – 7 zł 34 gr. 

cpm facebook stawki 2022

Koszt CPM na Facebooku w grudniu 2022 roku

W styczniu możemy spodziewać się najprawdopodobniej dalszego spadku kosztu dotarcia do tysiąca użytkowników. W pierwszym miesiącu ubiegłego roku, za CPM reklamodawcy płacili średnio jedynie 5 zł 65 gr.

Analizuj swoje stawki reklamowe w Sotrender Ads

Aktywna pomoc czworonożnym przyjaciołom

To już właściwie tradycja, że w grudniu marki angażują się w pomoc potrzebującym. W końcu akcje takie, jak Szlachetna Paczka na dobre zagościły w naszych sercach i przedświątecznych przygotowaniach.

Jednak nie mniej uwagi poświęcanych było także pomocy zwierzętom. Coroczna akcja Nakarm psa z OLX po raz kolejny cieszyła się wielkim zaangażowaniem – posty na profilu OLX Polska informujące o jej stracie były najlepszymi postami miesiąca w kategorii Handel. Zapewniły także marce awans na wysokie drugie miejsce w zestawieniu Aktywnych użytkowników. 

Nakarm psa z OLX facebook post

Najlepsze posty w kategorii Handel w grudniu 2022 roku na Facebooku

Również inne podmioty postanowiły zaangażować się w pomoc czworonogom. Akcja #WspieramyBezdomniaki organizowana na profilu Galerii Łomianki zapewniła marce imponujący wzrost w liczbie aktywności użytkowników na profilu i awans o 92 pozycje na miejsce pierwsze w rankingu Aktywnych użytkowników. 

Wspieramy Bezdomniaki Galerii Łomianki facebook

Profile centrów handlowych o największej liczbie aktywności w grudniu na Facebooku

Mimo tak wielu budujących inicjatyw, w grudniu, do wszystkich zaangażowanych w ochronę zwierząt dotarły też mniej pozytywne informacje. 

Związane były one z projektem nowelizacji ustawy o ochronie zwierząt, zgodnie z którym tak liczne w Polsce organizacje pozarządowe nie miałyby już prawa do ratowania ich życia i zdrowia. Na profilu DIOZ, jednej z prężniej działającej organizacji w tym obszarze, pojawił się post wraz z linkiem do petycji sprzeciwiającej się najnowszej nowelizacji. 

Post ten znalazł się w TOP15 najlepszych postów w kategorii NGO, a na profilu DIOZa odnotowaliśmy znaczny przyrost zaangażowania.

DIOZ facebook zaangażowanie

Profile w kategorii NGO o największym zaangażowaniu w grudniu 2022 r. na Facebooku

Czas pokaże, czy zaangażowanie facebookowiczów przyniesie oczekiwany przez nich skutek. 

To wszystko w tym miesiącu. 😉 Już jesteśmy ciekawi, co przyniesie posumowaniu pierwszego miesiąca 2023 roku!

 

Do góry
Do góry

Podobne posty