Facebook Trends listopad 2022 – aura świąteczno-mundialowa 

Ciężko powiedzieć, czy w listopadzie byliśmy już bardziej głową w przygotowaniach do świąt, czy jednak przed telewizorami. Kto z Was już był team #święta, a kto #Qatar2022? 😉 

Listopad obfitował w liczne wydarzenia w kraju i na świecie, poczynając od Święta Niepodległości, przed Black Friday, po Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej. Ich odzwierciedlenie znajdziecie w najnowszym raporcie Facebook Trends.

Brandy piwne wciąż w formie

W poprzednim miesiącu pisaliśmy o dwóch świetnych okołohalloweenowych kreacjach od Żywca i Żubra, z kolei podsumowując listopad naszą uwagę zwróciły treści na profilach Żywiec i Tyskie. 

Piwko brzmi jak nieodłączny element oglądania meczów piłki nożnej, marki piwne mają więc w ostatnich tygodniach prawdziwe pole do popisu, jeśli chodzi o komunikację marketingową. I trzeba przyznać – nie zawodzą!

Najlepszym postem w całej kategorii FMCG w listopadzie był post marki Żywiec opublikowany przed meczem Polski z Argentyną. 

żywiec mecz polska argentyna facebook

Post na profilu marki Żywiec przed meczem z Argentyną

Z kolei piątym najlepszym postem w całej kategorii FMCG był post marki Tyskie opublikowany przed meczem polskiej reprezentacji z Meksykiem. 

tyskie mecz polska meksyk facebook

Post na Facebooku na profilu marki Tyskie przed meczem z Meksykiem

Obydwa zdecydowanie przypadły facebookowiczom do gustu, co znalazło swoje odzwierciedlenie w rankingu Aktywnych użytkowników – profile obu marek awansowały w nim odpowiednio na pierwsze i drugie miejsce.

fmcg listopad żywiec tyskie

Najlepsze profile w listopadzie pod względem liczby aktywności na profilu w kategorii FMCG

Piłka w grze

Emocje związane z występami Polaków były równie wielkie przed meczami, jak i po nich, gdy przyszedł czas na ich podsumowania. Jednym z wywiadów, który szczególnie skradł serca kibiców był ten, w którym Wojtek Szczęsny komentował mecz z Argentyną i poinformował syna, że jeszcze nie żegna się z mistrzostwami i nie wraca do domu. 

Materiał opublikowany na profilu TVP Sport, w którym bramkarz cieszy się z wyjścia z fazy grupowej mimo przegranej, zdobył w listopadzie ponad 84 tys. reakcji i niespełna 3 miliony wyświetleń. 

telewizja najlepsze posty facebook listopad

Najlepsze posty na Facebooku w listopadzie w kategorii Telewizja

Dzięki temu, profilowi TVP Sport udało się wyprzedzić profil TVN24, zarówno w zestawieniu Zaangażowania, jak i Aktywnych użytkowników, w kategorii Telewizja.

telewizja zaangazowanie listopad

Profile o największym zaangażowaniu na Facebooku w listopadzie w kategorii Telewizja

Świąteczna ciężarówka powraca!

To już tradycja, że w listopadzie wyrusza świąteczna ciężarówka Coca-Coli. Wraz z emocjami towarzyszącymi wyborowi kolejnego miasta na jej trasie, rośnie także zaangażowanie na profilu marki.

fmcg najlepsze posty listopad

Najlepsze posty na Facebooku w listopadzie w kategorii FMCG

Tym razem, w rankingu Aktywnych użytkowników, profil Coca-Coli awansował aż o 230 pozycji, na wysokie 12. miejsce. 

Gotowi na rozmowy przy świątecznym stole?

A skoro już mowa o świętach, to… czy jesteście gotowi na rozmowy o polityce i bieżących wydarzeniach przy wigilijnym stole? 😉 

Jak chcecie się na nie przygotować, lub trochę pośmiać, to polecamy jeden z filmików opublikowany na profilu Kabaretu Neo-Nówka, który był trzecim najlepszym postem w kategorii Kultura i sztuka

Koszty reklamy na Facebooku w listopadzie

Podsumowując listopad nie możemy nie przyjrzeć się temu, jak kształtowały się ceny reklam na Facebooku. Co nieco zaskakujące, za CPC i CPM, mimo Black Friday, w ogólnym rozrachunku marketerzy nie płacili dużo więcej niż miesiąc temu – średni koszt CPM spadł o 32 grosze.

koszt cpm na facebooku w listopadzie

Wartość CPM na Facebooku w listopadzie 2022

Łączna wartość wydatków była z kolei nieco wyższa niż w październiku, natomiast utrzymała się na względnie stałym poziomie, jaki obserwować mogliśmy przez ostatnich kilka miesięcy. 

wartosc wydatkow listopad 2022

Wskaźnik łącznej wartości wydatków na Facebooku, listopad 2022

To wszystko w tym miesiącu, do usłyszenia już w przyszłym roku!

Do góry
Do góry

Podobne posty