Facebook Trends styczeń 2022 – radość z pomagania

Siema! Bo tak moglibyśmy zacząć styczniowe podsumowanie na Facebooku. Wszystko za sprawą trzydziestej już, jubileuszowej edycji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, która wpłynęła na styczniowe rankingi. Co jeszcze było grane w minionym miesiącu? Koniecznie zajrzyjcie do całego raportu Facebook Trends – styczeń 2022.

Średni CPC i CPM w styczniu

To już trzeci miesiąc z rzędu, kiedy, w ramach raportu Facebook Trends, przedstawiamy Wam dane reklamowe dotyczące średnich stawek CPC i CPM. Co miesiąc możecie zobaczyć, ile wynosiły średnie wartości kluczowych wskaźników reklamowych dla jednej aktywnej reklamy w ekosystemie Facebooka i porównać je ze średnimi stawkami z innych miesięcy.

Jeśli chodzi o średni koszt jednego kliknięcia (CPC), w styczniu bieżącego roku był on znacznie niższy od CPC w aktywnym reklamowo grudniu 2021 r. (96 gr), i wynosił 67 gr. Mediana CPC wyniosła z kolei 41 gr.

średnia wartość CPC styczeń

Dużo niższy w stosunku do grudnia był też wskaźnik CPM (koszt 1000 wyświetleń). O ile w grudniu średni CPM wynosił 8,79 gr, tak w styczniu wskaźnik przyjął wartość 5,65 zł. Mediana CPM osiągnęła wartość 3,48 zł.

średnia wartość CPM styczeń

Wraz z nowym rokiem nasz model szacowania średnich wartości CPC i CPM wyszedł z fazy beta. Po serii testów oraz optymalizacji metodą Federated Analytics, opracowaliśmy wersję finalną, według której będziemy prezentować dane od stycznia 2022 roku. Zaktualizowaliśmy też dane historyczne za 2021 rok, które możecie zobaczyć w tym raporcie.

Dziki Trener w czołówce najlepszych postów

Pośród najlepszych postów w styczniu, numerem jeden było wideo zamieszczone przez Dzikiego Trenera, który kontynuuje dobrą passę z ubiegłego roku. Posty Dzikiego Trenera znalazły się w czołówce najbardziej angażujących postów 2021 roku.

Tym razem wpis dotyczył Polskiego Ładu, czyli tematu, który wywołuje w ostatnim czasie sporo emocji. Wpis zgromadził ponad 185 tys. reakcji i ponad 113 tys. udostępnień.

najlepsze posty polskojęzyczne styczeń

Najlepsze posty, Polskojęzyczne | Facebook, styczeń 2022

30. finał WOŚP – ,,Przejrzyj na oczy”

Jak co roku, styczeń należał do Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Tym razem była to już 30. edycja zbiórki WOŚP, której zapowiedzi pojawiały się niemal od początku miesiąca – zarówno na profilu Jurka Owsiaka, jak i na oficjalnym profilu fundacji. A my, jako Sotrender, cieszymy się i jesteśmy dumni, że możemy być partnerem technologicznym WOŚP już od 10 lat.

W rankingu Zaangażowania, w kategorii NGO i organizacje pozarządowe, profil WOŚP awansował o 7 pozycji, odnotowując przyrost na poziomie 229%.

największe zaangażowanie NGO styczeń

Profile o największym zaangażowaniu, NGO i organizacje pozarządowe | Facebook, styczeń 2022

W tej samej kategorii, post Jurka Owsiaka, w którym wspomina początki Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, znalazł się na 7 miejscu pośród najlepszych postów, osiągając liczbę ponad 49 tysięcy reakcji.

Dzięki sporej aktywności na profilu Jurka Owsiaka, awansował on w rankingu Aktywnych użytkowników w kategorii Osoby o 8 pozycji.

największa aktywność osoby styczeń

Profile o największej aktywności użytkowników, Osoby | Facebook, styczeń 2022

W działalność charytatywną kolorowej orkiestry zaangażowały się także inne znane osoby, w tym między innymi Maciej Stuhr, który stworzył swoją własną zbiórkę dla fundacji. Jego wpis z linkiem do zbiórki zdobył prawie 20 tys. reakcji i uplasował się na pierwszym miejscu pośród Najlepszych postów w kategorii Film

najlepsze posty film styczeń

Najlepsze posty, Film | Facebook, styczeń 2022

Co jednak najistotniejsze, trzydziesta, jubileuszowa edycja zbiórki WOŚP osiągnęła najprawdopodobniej kolejny rekordowy wynik, który zostanie oficjalnie ogłoszony 30 marca. 

To już wszystko w styczniowych Facebook Trends. Szczegółowe wyniki dla wybranych profili możecie sprawdzić w całym raporcie.

Do usłyszenia w marcu! 😉

Do góry
Do góry

Podobne posty