Facebook w Polsce – podsumowanie 2021 roku [INFOGRAFIKA]

Jesteście gotowi na sotrenderowe podsumowanie minionego roku na Facebooku? ?

Naszą kultową już infografikę znajdziecie poniżej, a w niej kilka zaskoczeń, m.in. w zestawieniu najszybciej rosnących profili czy najbardziej angażujących postów roku. Wasze bystre oko powinno wyłapać też coś nowego. ?

Zapraszamy!

Podsumowanie 2021 roku na Facebooku

Po raz pierwszy, w naszej infografice prezentujemy dane dotyczące średnich kosztów reklamowych w ekosystemie Facebooka. Z naszej analizy wynika, że w minionym roku, 27% wszystkich wydanych budżetów zostało przeznaczonych na reklamy z celem konwersja. Średni koszt CPM w całym 2021 roku wyniósł 6 zł 84 gr, a średni CPC – 72 grosze. Najwyższy koszt 1000 wyświetleń zaobserwowaliśmy w maju, natomiast za CPC reklamodawcy średnio płacili najwięcej w grudniu. 

Sprawdź naszą pełną analizę kosztów ponoszonych na reklamę na Facebooku w 2021 roku > 

Topowa dziesiątka największych profili, w porównaniu do roku 2020, przedstawia się bez większych zmian. Play awansował na miejsce trzecie i zepchnął Kubę Błaszczykowskiego z podium, a Łukasz Piszczek uplasował się na wysokim drugim miejscu. Tuż poza TOP10 znalazła się Anna Lewandowska, profil Wiedza bezużyteczna oraz Martyna Wojciechowska (odpowiednio miejsce 11., 12. i 13.).

Najczęściej na posty użytkowników reagowały, jak co roku, firmy telekomunikacyjne: Orange, Play i Plus. W TOP5 znalazł się również profil Allegro, a także, po raz pierwszy, profil OLX Polska, i to od razu na drugim miejscu. 

Wśród profili, które opublikowały największą liczbę postów w minionym roku, pojawiły się aż 3 profile mediów informacyjnych. Do profilu Wirtualnej Polski (która awansowała w porównaniu do 2020 roku z miejsca piątego na drugie), dołączył również profil Onetu oraz TVN24. Każdy z nich opublikował w 2020 roku ponad 20 tys. postów. 

Jeśli chodzi o publikowanie najbardziej angażujących postów, dwa profile w 2021 roku nie miały sobie równych. W TOP12 znalazły się bowiem jedynie posty od Roberta Lewandowskiego oraz Dzikiego Trenera. Jedynym profilem, który mógł z nimi konkurować, był, nieistniejący już, profil Konfederacji – jeden z postów partii znalazł się na 14. miejscu wśród najbardziej angażujących postów. 

podsumowanie 2021 roku na Facebooku

A już za kilka dni możecie spodziewać się naszej kolejnej infografiki – tym razem z podsumowaniem 2021 roku na Twitterze.
Stay tuned! ?

Do góry
Do góry

Podobne posty