Za nami bardzo intensywny początek roku – zarówno w Polsce, jak i na świecie. 

OLX Polska wystartował z kolejną świetną kampanią, tym razem dotyczącą walki ze smogiem, odbył się również kolejny finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. 

Z kolei świat zmagał się nie tylko z pożarami lasów w Australii, ale również z chińskim wirusem. Wszystkie te wydarzenia miały swoje odzwierciedlenie również na polskim Facebooku

Konflikty i katastrofy na świecie 

Najszybciej rosnący profil w styczniu na polskim Facebooku to definicja najważniejszych wydarzeń ze świata z ostatnich 31 dni. 

Profil Konflikty i katastrofy światowe zyskał w styczniu ponad 120 tys. nowych fanów. Pewnie najbardziej kojarzycie go z ostatnią wzmożoną aktywnością związaną z informacjami o koronawirusie. Jednak już na początku miesiąca prowadzący profil na bieżąco publikował aktualizacje związane m.in. z konfliktem na linii USA – Iran oraz pożarami w Australii. 

kikś

Najszybciej rosnące profile na Facebooku w styczniu 2020r.

Profil KiKŚ poza przyrostem liczby fanów, odnotował również wzrost ich aktywności i tym samym awansował o 55 pozycji (na pozycję nr 17.) w kategorii Media, pod względem aktywnych użytkowników. 

Warto w tym miejscu wspomnieć, że również Facebook podjął walkę z koronawirusem – chodzi jednak o walkę z rozpowszechnianiem nieprawdziwych informacji o epidemii. Materiałom, które okazują się być nieprawdziwe, Facebook dodaje odpowiednią etykietę. 

W ten sposób oznaczony został m.in. ostatni materiał wideo na profilu SA Wardęgi, który był najpopularniejszym postem w kategorii Vlogi

sa wardęga

Post na profilu SA Wardęgi oznaczony jako zawierający fałszywe informacje

Sportowy styczeń 

Również najlepsze posty miesiąca w kategorii Sport doskonale odzwierciedlają najważniejsze – sportowe – wydarzenia minionego miesiąca. 

Dawid Kubacki wygrał prestiżowy Turniej Czterech Skoczni, i wraz z Kamilem Stochem, zdominował podium w Zakopanem podczas indywidualnego konkursu na Wielkiej Krokwi. 

Świat obiegła też niestety tragiczna informacja o śmierci koszykarza Kobego Bryanta. 

dawid kubacki

Najlepsze posty w styczniu w kategorii Sport na Facebooku

Wśród najlepszych postów miesiąca nie mogło zabraknąć również profilu Dzikiego Trenera, który, przypominamy, był jednym z najszybciej rosnących profili w całym 2019 roku

Najlepszego dla wszystkich dziadków 

Po gorącym okresie okołoświątecznym i noworocznym, marki nie zapomniały w styczniu również o święcie Babci i Dziadka, włączając je do swojej komunikacji. 

Jedną z bardziej angażujących kreacji opublikowano na profilu Orange. To kolejny dowód na to, że czasem prosta grafika z wartościowym przekazem to najlepszy wybór

orange

Najlepsze posty w kategorii Telekomunikacja w styczniu 2020 na Facebooku

Podsumowanie 2019 roku 

Za nami już pierwszy miesiąc 2020 roku, kiedy to zleciało! Dopiero co przygotowywaliśmy infografiki z podsumowaniem rocznym na Facebooku i Twitterze – możecie je znaleźć na naszym blogu 😉 

Tymczasem, jeśli chcielibyście dowiedzieć się więcej o tym, co działo się na Facebooku w styczniu, zapraszamy do przeglądania pełnego raportu!

 

O Autorze

Klaudia Żyłka

Marketing Team Lead

Instagram, dogs, books and food lover. Former student at Warsaw University and Malmö University. Improving her marketing skills every day. Proud owner of DIMAQ certificate