Facebook Trends styczeń 2020 – burzliwych 31 dni nowego roku

Za nami bardzo intensywny początek roku – zarówno w Polsce, jak i na świecie. 

OLX Polska wystartował z kolejną świetną kampanią, tym razem dotyczącą walki ze smogiem, odbył się również kolejny finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. 

Z kolei świat zmagał się nie tylko z pożarami lasów w Australii, ale również z chińskim wirusem. Wszystkie te wydarzenia miały swoje odzwierciedlenie również na polskim Facebooku

Konflikty i katastrofy na świecie 

Najszybciej rosnący profil w styczniu na polskim Facebooku to definicja najważniejszych wydarzeń ze świata z ostatnich 31 dni. 

Profil Konflikty i katastrofy światowe zyskał w styczniu ponad 120 tys. nowych fanów. Pewnie najbardziej kojarzycie go z ostatnią wzmożoną aktywnością związaną z informacjami o koronawirusie. Jednak już na początku miesiąca prowadzący profil na bieżąco publikował aktualizacje związane m.in. z konfliktem na linii USA – Iran oraz pożarami w Australii. 

kikś

Najszybciej rosnące profile na Facebooku w styczniu 2020r.

Profil KiKŚ poza przyrostem liczby fanów, odnotował również wzrost ich aktywności i tym samym awansował o 55 pozycji (na pozycję nr 17.) w kategorii Media, pod względem aktywnych użytkowników. 

Warto w tym miejscu wspomnieć, że również Facebook podjął walkę z koronawirusem – chodzi jednak o walkę z rozpowszechnianiem nieprawdziwych informacji o epidemii. Materiałom, które okazują się być nieprawdziwe, Facebook dodaje odpowiednią etykietę. 

W ten sposób oznaczony został m.in. ostatni materiał wideo na profilu SA Wardęgi, który był najpopularniejszym postem w kategorii Vlogi

sa wardęga

Post na profilu SA Wardęgi oznaczony jako zawierający fałszywe informacje

Sportowy styczeń 

Również najlepsze posty miesiąca w kategorii Sport doskonale odzwierciedlają najważniejsze – sportowe – wydarzenia minionego miesiąca. 

Dawid Kubacki wygrał prestiżowy Turniej Czterech Skoczni, i wraz z Kamilem Stochem, zdominował podium w Zakopanem podczas indywidualnego konkursu na Wielkiej Krokwi. 

Świat obiegła też niestety tragiczna informacja o śmierci koszykarza Kobego Bryanta. 

dawid kubacki

Najlepsze posty w styczniu w kategorii Sport na Facebooku

Wśród najlepszych postów miesiąca nie mogło zabraknąć również profilu Dzikiego Trenera, który, przypominamy, był jednym z najszybciej rosnących profili w całym 2019 roku

Najlepszego dla wszystkich dziadków 

Po gorącym okresie okołoświątecznym i noworocznym, marki nie zapomniały w styczniu również o święcie Babci i Dziadka, włączając je do swojej komunikacji. 

Jedną z bardziej angażujących kreacji opublikowano na profilu Orange. To kolejny dowód na to, że czasem prosta grafika z wartościowym przekazem to najlepszy wybór

orange

Najlepsze posty w kategorii Telekomunikacja w styczniu 2020 na Facebooku

Podsumowanie 2019 roku 

Za nami już pierwszy miesiąc 2020 roku, kiedy to zleciało! Dopiero co przygotowywaliśmy infografiki z podsumowaniem rocznym na Facebooku i Twitterze – możecie je znaleźć na naszym blogu 😉 

Tymczasem, jeśli chcielibyście dowiedzieć się więcej o tym, co działo się na Facebooku w styczniu, zapraszamy do przeglądania pełnego raportu!

 

Do góry
Do góry

Podobne posty