Zastanawiałeś się kiedyś, czy nasze rozwiązania są odpowiednie dla Twojej firmy? Czy będą odpowiadać potrzebom i wyzwaniom, jakie stoją przed Tobą każdego dnia? Czy w ogóle narzędzie do analityki social media jest tym, czego naprawdę potrzebujesz?

Przedstawiamy nowy cykl wpisów na naszym blogu, w którym będziemy przedstawiać sylwetki naszych klientów. Klientów bardzo różnorodnych, ponieważ są nimi zarówno pojedyncze marki, które same zarządzają swoimi kanałami social media, średnie oraz duże agencje, które obsługują międzynarodowe korporacje, jak i domy mediowe czy agencje kreatywne. W jaki sposób korzystają z naszego narzędzia w swojej codziennej pracy? Które funkcje są dla nich najbardziej przydatne? I dlaczego zdecydowali się na korzystanie z narzędzia do analityki social media?

Poznajmy odpowiedzi, zaczynając od rozmowy z jednym z naszych pierwszych Klientów…

Agencja 121PR

Agencja 121PR

Jesteśmy klientem Sotrendera od…
Od samego początku istnienia panelu! Korzystamy z rozwiązań Sotrendera, zarówno raportów na zamówienie, jak i z samego narzędzia, od 2011 roku.

Zdecydowaliśmy się na korzystanie z Sotrendera, ponieważ…
Poszukiwaliśmy narzędzia, które w przejrzysty i wygodny sposób pokaże statystyki prowadzonych przez nas Stron na Facebooku, a jednocześnie będzie bardziej przystępne cenowo niż rozwiązania międzynarodowe. Potrzebowaliśmy też mieć dostęp do porównania danych z konkurencyjnymi stronami.
Mieliśmy wcześniej okazję pracować nad projektem badawczym wspólnie z Janem Zającem i Dominikiem Batorskim i w związku z tym byliśmy pewni rzetelności opracowania danych i metodologii badań.

Najbardziej cenię w Sotrenderze…
Jest tego naprawdę sporo! Przede wszystkim elastyczność podejścia i dopasowanie się do naszych potrzeb oraz zawsze natychmiastową pomoc i możliwość konsultacji. Mamy dobrze dobrany pakiet do naszych potrzeb, ale cenimy także możliwość zamówienia szeregu dodatkowych usług poza standardowym dostępem do panelu, jak analizy Share of Voice, eksport komentarzy, dodatkowe raporty itd.
W lutym 2018 roku przedstawiliśmy raport z badania polskich marek kosmetycznych na Facebooku i Instagramie, które zrealizowaliśmy właśnie z Sotrenderem dla jednego z naszych klientów.

Najczęściej analizujemy profile na platformie… Facebook

Ulubiona funkcjonalność w aplikacji Sotrender… Porównanie z konkurencją

3 wskaźniki w Sotrenderze, których nie wyobrażam sobie nie sprawdzić każdego dnia:

  1. Liczba zaangażowanych użytkowników
  2. Interactivity Index
  3. Zasięg

Najczęściej korzystamy z funkcji…
Raportowania zbiorczego pod koniec miesiąca do przedstawienia klientom osiągnięć Strony na Facebooku i sprawdzenia, czy nasze założenia się sprawdziły, oraz z porównania z konkurencją. Korzystamy także z tagowania treści (strategia komunikacji), a następnie ich analizy pozwalającej na weryfikację zaangażowania i zasięgu dla poszczególnych kategorii (np. gam produktowych).

Największa korzyść korzystania z Sotrendera to…
Oszczędność czasu oraz możliwość przejrzystego zaprezentowania danych.

Jak korzystanie z Sotrendera wpłynęło na jakość, efektywność Waszych kampanii w mediach społecznościowych?
Wielokrotnie zmienialiśmy działania na bazie statystyk z Sotrendera na bardziej angażujące. Porównanie z konkurencją pozwala nam też na modyfikację, w razie potrzeby, strategii i planów działania.

Dzięki monitorowaniu i analizie działań konkurencji w Sotrenderze…
Wiemy, gdzie znajdują się nasze marki i możemy dostosować nasze działania w zależności od ruchów konkurencji.

Polecam Sotrendera każdemu, kto…
Profesjonalnie zajmuje się działaniami marketingowymi na Facebooku.

121PR to agencja social media zatrudniająca ok. 30 osób i obsługująca klientów takich jak np. L’Oréal, Nestlé, Polpharma czy Spectrum Brands. Zajmuje się przygotowaniem strategii, planowaniem treści, kreacjami oraz monitoringiem i analityką działań w mediach społecznościowych a także działaniami Paid Social. Agencja prowadzi też współpracę ze środowiskiem internetowym.

Mierz swoje działania w social media!

O Autorze

Klaudia Żyłka

Marketing Team Lead

Instagram, dogs, books and food lover. Former student at Warsaw University and Malmö University. Improving her marketing skills every day. Proud owner of DIMAQ certificate